Akvárium indítása - zavaros víz

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.17. 09:32

Judit írta:Sziasztok! Nekem is van hasonló gondom az 54l-es akiban. A viz kristálytiszta, csak a vizfelszin olajos, fehér fénylő szösszenetek ha megmozgatom a vizfelszint.Pedig hetente cserélek 50% vizet. Külső szürőm brutál nagy 1200l/ó igy csökkentett üzemmódban használom.Garnéláim szaporodnak.
Gondolom, hogy infozoriumok. De a megoldás ?????? Judit

A megoldás a levegőztetés. Ha nem használsz CO2-t akkor a szűrőd esőztetőjét állítsd egy kicsit felfelé fordítva, hogy fodrozza a vízfelszínt. Esetleg segít egy légpumpa porlasztóval. A hártyásodást sok esetben a növények bomlástermékei okozzák. Többnyire növényes akváriumokban tapasztalható a jelenség, ahol CO2 adagolás is van.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: dzsega » 2010.12.03. 21:18

Judit írta:Sziasztok! Nekem is van hasonló gondom az 54l-es akiban. A viz kristálytiszta, csak a vizfelszin olajos, fehér fénylő szösszenetek ha megmozgatom a vizfelszint.Pedig hetente cserélek 50% vizet. Külső szürőm brutál nagy 1200l/ó igy csökkentett üzemmódban használom.Garnéláim szaporodnak.
Gondolom, hogy infozoriumok. De a megoldás ?????? Judit

Én úgy csináltam, hogy mikor a vizet szívtam le, a csövet a felszín alatt tartottam kb 1cm-el, az így keletkezett örvény miatt a tetején lévő fátyol is leszívódott. Ha jól emlékszem a 2. vagy a 3. alkalommal eltűnt végleg.
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Előző

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég