Akvárium indítása - zavaros víz

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.07. 22:39

MissMuss írta:Sziasztok!
Az én problémám ugyan kicsit eltér a Dzsolo által leírtaktól, de a témába pont beleillik.
Szerdán indítottam egy új akit, és azóta nem tisztul le a víz. Első nap gyönyörű kristálytiszta volt (még szép:)), azóta viszont egyre rosszabb. Első nap leszívtam kb a 3/4-ét, azóta naponta cserélek 50%-ot, és semmi változás, talán egyre rosszabb a helyzet. A víz barna és opálos. A szín valószínűleg betudható a gyökérnek ami bennt van. Két szivacsszűrő dolgozik benne folyamatosan, mindkettő 'szép' barna lett, tehát szűrnek is rendesen. Viszont a víz nem tisztul. Próbáltam egy éjszakára szüneteltetni a szűrést, de nem ülepedett le, így sem lett tisztább. Nincsenek látható szemcsék amik kavarognának a vízben, egyöntetűen zavaros, nem átlátszó...
Volt már bacikultúra telepítés a beállt akvárium szűrőjéből, vízátömlesztés a beállt akváriumokból, semmi.
Az aljzat 2-4-6 cm JBL Manado (lejtőtől domborzattól függően), alatta vékony réteg Aquabasis Plus (kb fél cm, vagy annyi sem).
Lehetséges, hogy ennyire átoldódna a táptalaj? :roll:
Mit csináljak, hol rontottam el? =(

Én a gyökérre tippelnék. Milyen szaga van a víznek?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2010.11.07. 23:06

Víz zavarosságra egy kis segítség: http://aquariumlore.blogspot.com/2008/0 ... water.html

Nálad elképzelhető, hogy több dolog játszik szerepet. A fa ami barnásra színezi a vizet. Némi agyagpor (esetleg nem megfelelően megtisztított aljzat).
A ködös, opálos dolog lehet lebegő szennyeződés, esetleg baktérium boom eredménye is.

Mindkét dolgot orvosolhatod pl. aktívszén szűréssel és némi extra levegőztetéssel a rendszeres vízcseréken kívűl.
Aztán ha rendeződtek az állapotok, és az akvárium beállt, el lehet távolítani a kémiai szűrőanyagot.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.08. 17:09

Köszi a válaszokat, meg a hasznos linket!
Frettner, a víz tényleg furcsa szagú, de ezt betudtam az új légpumpának, annak is ilyen szaga van, ezért gondoltam, hogy a büdös levegőt nyomja a vízbe, ami így átveszi a szagát... Nem tudom hogy lehetne jellemezni... olyan... mint az új cipők szaga :lol:. Legalábbis eddig csak ezt lehetett érezni, most szagoltam bele, mintha keveredne valamilyen más szaggal... Büdös, egyértelműen nem akvárium-szagú...
A Manadot sokáig mostam, mire elfogadható lett az eredmény, lehet, hogy maradt benne por. Viszont annak le kéne ülepednie
Ha jól értelmezem a baktérium boom a betelepített és elpusztult baktériumokat jelenti? Most bacihullák homályosítják a vizemet? Erre a fehéres 'cloudiness're hasonlít legjobban a helyzet, viszont már akkor is jelen volt, mielőtt a baktériumokat betelepítettem volna. :?
Aktívszén már kb 4 napja aktívkodik, semmi jelentős változást nem érzékeltem. Fontos, hogy átjárjon rajta a víz, vagy elég a jelenléte? Mert egy 3. szűrőben van (perlonvatta, szivacs és az aktív szén), 2 napig az ment egy szivacsszűrővel, de visszatértem a 2 szivacsszűrős állapothoz, a 3. csak bent van a szénnel. (Nagyon hangosan bugyborékolt szegény és az agyamra ment már :oops: ) Egyátalán mennyi szenet kéne betennem, lehet, hogy kevés?
Kép ennek a kis szűrőnek a tetején van kb centis réteg.
Extra levegőztetés alatt mit értsek? A szivacsszűrők nyomják a bubikat, és az akvárium nincs lefedve.
Vegyem ki a fát? Vagy inkább csak várjak? Eddig valahogy simábban mentek a kezdetek...
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.08. 19:44

Én kivenném a fát, és leszívnám az összes vizet. A talajt nem bolygatnám, de a szűrőket alaposan kimosnám csapvízben.
Utána friss vízzel feltölteném. A fát kifőzném, 3-4 óráig rotyogna többszöri vízcserével. Utána alaposan lesikálnám, és hideg vízben áztatnám 1-2 napot. Ha addig az akvárium nem zavarosodik, mehetne vissza.
Apropo, milyen az a fa?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.08. 21:02

Köszi Dezső, szerintem ez lesz... csak kéne kerítenem egy célszerszámot amiben rotyoghat...
A szűrőt hiába mostam ki barna maradt. Ez gondot jelenthet?
A fa egy red moor.. a legújabb módi az átlátszó trutymó megjelenése... a vágás felületén jön elő, majd ezt is kezelésbe veszem... :)
Ez egyébként mitől jelenik meg? A szőlőtőkéimen is volt, mosogattam, de mindig visszajött. Aztán az ancik lerendezték, azóta nincs gond.
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.08. 21:45

Nekem van Redmoor, több is, és nem volt vele gond. Igaz, hogy kifőztem rendesen.
A trutyi ismerős, nekem is volt néha. Leszedtem, kimertem, kész.
A szivacs???? Hát ahogy gondolod.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.08. 22:04

Miért, mit csináljak vele hipozzam? :lol: simán vízzel nem jött ki belőle a szín, de terveim szerint úgysem fog látszani, tehát különösebben nem zavar...
Hogyan tudnám kitisztítani...?
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.08. 22:09

MissMuss írta:Miért, mit csináljak vele hipozzam? :lol: simán vízzel nem jött ki belőle a szín, de terveim szerint úgysem fog látszani, tehát különösebben nem zavar...
Hogyan tudnám kitisztítani...?

Mindegy, úgyis bebarnul egy idő után.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Judit » 2010.11.17. 09:19

Sziasztok! Nekem is van hasonló gondom az 54l-es akiban. A viz kristálytiszta, csak a vizfelszin olajos, fehér fénylő szösszenetek ha megmozgatom a vizfelszint.Pedig hetente cserélek 50% vizet. Külső szürőm brutál nagy 1200l/ó igy csökkentett üzemmódban használom.Garnéláim szaporodnak.
Gondolom, hogy infozoriumok. De a megoldás ?????? Judit
Judit
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.11.12. 16:27

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.17. 09:26

Judit írta:Sziasztok! Nekem is van hasonló gondom az 54l-es akiban. A viz kristálytiszta, csak a vizfelszin olajos, fehér fénylő szösszenetek ha megmozgatom a vizfelszint.Pedig hetente cserélek 50% vizet. Külső szürőm brutál nagy 1200l/ó igy csökkentett üzemmódban használom.Garnéláim szaporodnak.
Gondolom, hogy infozoriumok. De a megoldás ?????? Judit

Folyamatosan törd a vízfelszínt, pl egy esőztetővel. Előbb-utóbb bekerül a vízáramba, és eljut a szűrőbe minden.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég