Akvárium indítása - zavaros víz

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.31. 12:30

Elindítottam a múlthéten egy 22literes akváriumot, azaz már jár több mint 1 hete, arányaiban nézve 75% csapvíz 25%Ozmóvíz, na most még mindig zavaros a vize vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, úszkálnak benne fénylő pontok amik teljesen megakadályozzák még a fotózást is ,de ránézésre 2méterről nem látszik semmi, szépnek tűnik a víz, viszont közelről már jól látszik, hogy zavaros, az igaz, hogy friss a talaj a szűrő is de azért ennyi idő alatt már illene kitisztulnia, és itt jön a képbe számomra, hogy mennyire számítanak a talajban élő baktériumok, mert ha a már jól bejáratott akváriumomba lecserélem a víz felét legkésőbb másnap már parádésan átlátszó lesz. Esetleg mivel lehetne felgyorsítanom az eseményeket?
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.31. 14:56

Szia!
A Seranak van egy nitrivec nevű terméke én azt használom nagyobb vízcserékkor, szűrőmosáskor, vagy ha felkavarom a vizet. Ettől egy ideig opálos lesz, aztán teljesen kitisztul (kb másnapra)
Azt vettem észre, minél több szervesanyag (bomló anyag) van a vízben, annál jobban beopálosodik ettől a szertől. Ugyenis ez egy szerves anyagokat bontó/evő bacikultúra, ami megakadályozza a nitrit és ammónia keletkezését. Gondolom ilyenkor elszaporodnak ezek a bacik.
De hát nem tudom segít-e ez rajtad, egy újonnan beállított aksiban szerintem még nem sok bomló anyag van, és nem attól zavaros.
Ja és nem tudom, a garnélákra szerintem nincs hatással. Red cherryknél soha nem volt baj, a zebráknál egyszer próbáltam, de ott se..
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.08.31. 15:21

A jól bejáratott akváriumodból egy szûrõszivacsot facsarj bele egy kicsit az új akváriumba. Persze ne a mulmot (bár, mehet az is), hanem a sima barna levet a szivacsból. Fontos, hogy ha nagyon különbözik a pH, akkor inkább ne, mert nem sokra mész vele. 1 nap alatt letisztult tõle a víz.
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.31. 15:55

Dzsolo írta:Elindítottam a múlthéten egy 22literes akváriumot, azaz már jár több mint 1 hete, arányaiban nézve 75% csapvíz 25%Ozmóvíz, na most még mindig zavaros a vize vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, úszkálnak benne fénylő pontok amik teljesen megakadályozzák még a fotózást is ,de ránézésre 2méterről nem látszik semmi, szépnek tűnik a víz, viszont közelről már jól látszik, hogy zavaros, az igaz, hogy friss a talaj a szűrő is de azért ennyi idő alatt már illene kitisztulnia, és itt jön a képbe számomra, hogy mennyire számítanak a talajban élő baktériumok, mert ha a már jól bejáratott akváriumomba lecserélem a víz felét legkésőbb másnap már parádésan átlátszó lesz. Esetleg mivel lehetne felgyorsítanom az eseményeket?


Én arra gondolnék, hogy az aljzat kimosására nem szántál elég időt. Bár ez a fajta zavarosság nem szokott egy hétig tartani, kivéve, ha a szűrés rendszerében nincs külön nagy finomságú szűrőközeg, ami a nagyon apró szennyeződéseket összegyűjti, mint például a porlenvatta. Kezdetben nem volt nagyobb a homály? Nem látsz folyamatos javulást, még ha nem is nagy mértékben?
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.08.31. 16:04

A vizem megrekedt ezen a szinten, egy szivacsszűrő van benne a talaj már volt korábban akváriumban, ebből van a másik garnélás akiban is, nem opálos de pl. nem tudom fotózni a garnélákat mert életlen lesz a kép bárhonnan készítem, ma megpróbálom rögzíteni amit látok.
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.31. 16:07

Dzsolo írta:A vizem megrekedt ezen a szinten, egy szivacsszűrő van benne a talaj már volt korábban akváriumban, ebből van a másik garnélás akiban is, nem opálos de pl. nem tudom fotózni a garnélákat mert életlen lesz a kép bárhonnan készítem, ma megpróbálom rögzíteni amit látok.


Bár nem ismerem a te szivacsodnak a sűrűségét, de talán már meg kellett volna birkóznia ezzel a feladattal. De én még mindig ragaszkodnék ahhoz, hogy nem biológiai, hanem mechanikai eredetű szennyeződések vannak a vizedben.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.31. 21:14

Próbálj meg kicsit gyakrabban cserélni most vizet. Nem hiába hangsúlyozom, hogy 3-4 hetet minimum járatni kell az akváriumot. Én az első két hét alatt általában heti háromszor cserélek vizet, a harmadik és negyedik héten pedig kétszer, és még utána is 1 vagy 2 hétig megy üresen az akvárium heti 1 vízcsere mellett.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.01. 20:47

Dzsolo, azt próbáltad,(hogyha nincs benne még garnéla) hogy leállítod a szűrőt egy napra kb. Hogyha mechanikai eredet a szennyeződés, akkor le fog ülni minden valószínüséggel az aljára! Egyéb esetben a fent említett dolgok nagyon hasznosak és köszi mindenkinek! (hiába, itt folyton tanul az ember:))
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.01. 21:55

Fred írta:Dzsolo, azt próbáltad,(hogyha nincs benne még garnéla) hogy leállítod a szűrőt egy napra kb. Hogyha mechanikai eredet a szennyeződés, akkor le fog ülni minden valószínüséggel az aljára! Egyéb esetben a fent említett dolgok nagyon hasznosak és köszi mindenkinek! (hiába, itt folyton tanul az ember:))


Van benne garnéla, de most 2 naponta vizet cserélek szerintem előbb utóbb be fog állni, csak ezt most kicsit eltoltam, pont e miatt a jövö7en indítok még egy akit, mert érzem lassan vennem kell valamilyen garnélát :D
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akvárium indítása - zavaros víz

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.07. 22:34

Sziasztok!
Az én problémám ugyan kicsit eltér a Dzsolo által leírtaktól, de a témába pont beleillik.
Szerdán indítottam egy új akit, és azóta nem tisztul le a víz. Első nap gyönyörű kristálytiszta volt (még szép:)), azóta viszont egyre rosszabb. Első nap leszívtam kb a 3/4-ét, azóta naponta cserélek 50%-ot, és semmi változás, talán egyre rosszabb a helyzet. A víz barna és opálos. A szín valószínűleg betudható a gyökérnek ami bennt van. Két szivacsszűrő dolgozik benne folyamatosan, mindkettő 'szép' barna lett, tehát szűrnek is rendesen. Viszont a víz nem tisztul. Próbáltam egy éjszakára szüneteltetni a szűrést, de nem ülepedett le, így sem lett tisztább. Nincsenek látható szemcsék amik kavarognának a vízben, egyöntetűen zavaros, nem átlátszó...
Volt már bacikultúra telepítés a beállt akvárium szűrőjéből, vízátömlesztés a beállt akváriumokból, semmi.
Az aljzat 2-4-6 cm JBL Manado (lejtőtől domborzattól függően), alatta vékony réteg Aquabasis Plus (kb fél cm, vagy annyi sem).
Lehetséges, hogy ennyire átoldódna a táptalaj? :roll:
Mit csináljak, hol rontottam el? =(
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Következő

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég