Szikás akvárium

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Szikás akvárium

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.06.12. 12:38

Most csináltam egy akváriumot amiben Dragon kövek vannak. A talaj ADA Amazonia.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire keményítik fel a sziklák a vizet? Lehet benne garnélát tartani? Kicsit most megijedtem, mert valahol azt olvastam, hogy kevésbé lehet sikeresen garnélát tartani sziklás akváriumban.

CBS-t és Carbon Rilit szeretnék tartani, de lehet első körben csak sakurát.
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Szikás akvárium

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.06.12. 18:17

A dragon kövek és az amazonia is csak minimálisan tudja befolyásolni a víz keménységét, nyugodtan vehetjük úgy, hogy nem keményítik fel azt.
A felsoroltak közül csak a CBS-ek igénylik a lágy vizet, a carbon rili és a sakura nem. Nálam a sakurák közel 30-as összkeménységű vízben is jól érzik magukat, ennél keményebbet meg már akarattal is nehéz összehozni, úgyhogy nem kell izgulnod.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Szikás akvárium

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.06.12. 18:40

Az amazonia viszont az elején durván feltolja az ammónia és a nitrit szintet amit sűrű vízcserékkel érdemes kordában tartani különben gondban lehetsz,nem is kicsiben.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Szikás akvárium

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.06.12. 19:14

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, h nem lesz kemény tőle, eléggé felborította volna a tervem. Egyébként a mostani akvárium magazinban olvastam, hogy nem igen lehet sziklásban garnélát tartani...

A talaj miatt figyelek persze, majd csak egy hónap múlva kerül bele garnéla, addig csak növény.
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44


Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég