Enyhén savas pH

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.03. 00:11

Ha már valakinek sikerült lecsökkentenie a pH-t 7 alá, onnantól mikre kell figyelni, hogy ne következzen be hirtelen pH zuhanás?
Egy külföldi diszkosz tenyésztő szerint minnél alacsonyabb a pH, annál nagyobb léptékben eshet a pH, ezért ő pl. napi szinten méri a pH-t az akváriumaiban.
Aki savasabb vízben tart garnélákat az mit tesz/tehet a pH stabilitásáért?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.21. 23:06

Senki nem tart hetes pH alatti vízben garnélákat... oké
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.11.22. 11:05

:) Két percig olvastam a hozzászólásod, mire rájöttem, hogy te vagy az első ember aki hozzászólt és ironizálsz :)

Én nem értek a diszkoszokhoz és a víz kémiájához is csak keveset, elmondom, hogy én hogy tapasztaltam ki.
Először is én hirtelen ph csökkenést nem voltam képes előidézni még, csak max ph növekedést. Az RO víz csak egy dolog, ami leviszi a pH-t nálam, ami stabilizálja az a talaj.
Ahol nincs talajom ami ezt megteszi (tehát nem aktív talaj) ott két dolgot szoktam: 1. ph mérés hetente 1x 2x, amíg be nem áll 2. beállításhoz seachemnek használok ph beállítóját (amúgy a sors fintora, hogy ezt a seachem pont diszkoszosoknak gyártotta).
Sokan használnak gyantát lágyításhoz, nekem ebben nincs tapasztalatom, hogy esetleg ott milyen módon csökkenne drasztikusan egy idő után a pH.
Ami még jó esetleg és sokan használják stabilizálásra a porok/cuccok mellé az a CO2. Az leviszi és szinten tartja a pH-t.

Remélem tudtam segíteni.

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.24. 11:02

Én sem értek a diszkoszokhoz, élőben is csak egyszer-kétszer láttam.

Túl sok tényezős ez a dolog...
Egyáltalán mi az, hogy aktív talaj? Ez a megnevezés németből ered? mert angolul nincsen ilyen.

Nem értem, hogy miért a sors fintora? A diszkoszok is inkább enyhén savas környezetben érzik jól magukat. Gondolom ilyen értékre állítod be vele az akváriumvizet.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.11.24. 21:21

Nem, nem németből ered. Vannak bizonyos talajok, melyek befolyásolják a víz kémiai paramétereit. Ezeket hívják aktív talajoknak (active soil vagy active substrate).
Most hirtelen amit találtam egy rövid kis leírást, az az egyik terméké, így nem szeretném megnevezni, István majd max kivágja a linket :

http://www.jpc-co.jp/help/english/soil/effective.html

ami pedig tény, hogy a ph nagyon sok mindentől függ, több tényezős dolog, de azért karbantartható.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.24. 21:26

Egy kis információ a talajokról:

http://szentgyo.wordpress.com/2009/08/21/talajok/

A aktív talajok elég elterjedtek a garnélázásban, nagyon jótékony hatással vannak a vízparaméterekre, sokkal könnyebb fenntartani velük a megfelelő vízparamétereket.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.25. 13:06

és ezek a talajok pufferolják + csökkentik is egyben a pH-t? Nem látom, hogy milyen más módon stabilizálhatnák a pH-t.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.11.25. 22:42

ezekben a talajokban általában nagy mennyiségű szerves savak vannak (ezek pufferolják a ph-t). azért, hogy ezek a szerves savak lassan oldódjanak ki (így sokáig tartsák áldásos hatásukat) általában valamiféle szén bevonatot égetnek rájuk. ezek lassan engedik ki a savakat így mindenki örül.
aztán jön valaki aki ezt okosabban el tudja magyarázni :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.11.26. 11:58

Szóval lassan oldódnak/ bomlanak.

Azért arra magamtól nem jöttem volna rá, hogy nagy mennyiségű szerves sav van bennük, mivel eddig úgy tudtam, hogy főleg, vagy teljesen agyagból készülnek.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.11.27. 17:44

Aha. általában huminsav, szerves savak, nitrogén és szén. Meg a titkos összetevők :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Következő

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron