Enyhén savas pH

Vízparaméterekkel, vízértékekkel kapcsolatos témák

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: Keiron » 2014.07.20. 12:08

tamasir írta:Nem tudom használ valaki közületek mosura ph down port? Mi a tapasztalat vele ?
A novobaltos, tőzeges megoldással csak 7 ph tudtam előállítani a gyantával lágyított (0 kh) vízzel.
Köszönöm előre is a választ.

Én próbáltam lugos vízzel, pillanatok alatt leviszi a ph-t, de másnapra vissza kúszik az eredeti értékre. Nekem soha sem sikerűlt lugos vizet stabilan savanyitani, csak úgy, ha gyantáztam (ph 3,9-4,2), innen már nem tudja vissza pufferelni magát. Ezután, nagyon óvatosan (könnyen megszaladhat és kezdheted előlről) ph emelővel beállítom a megfelelő értéket, a többit az aktív talaj elrendezi. Azt nem értem, hogy a gyantázott, tőzegezett víz, hogy lehet ph 7, szerintem ez mérési hiba lehet. Mivel méred a ph-t?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.20. 13:53

Keiron írta:
tamasir írta:Nem tudom használ valaki közületek mosura ph down port? Mi a tapasztalat vele ?
A novobaltos, tőzeges megoldással csak 7 ph tudtam előállítani a gyantával lágyított (0 kh) vízzel.
Köszönöm előre is a választ.

Én próbáltam lugos vízzel, pillanatok alatt leviszi a ph-t, de másnapra vissza kúszik az eredeti értékre. Nekem soha sem sikerűlt lugos vizet stabilan savanyitani, csak úgy, ha gyantáztam (ph 3,9-4,2), innen már nem tudja vissza pufferelni magát. Ezután, nagyon óvatosan (könnyen megszaladhat és kezdheted előlről) ph emelővel beállítom a megfelelő értéket, a többit az aktív talaj elrendezi. Azt nem értem, hogy a gyantázott, tőzegezett víz, hogy lehet ph 7, szerintem ez mérési hiba lehet. Mivel méred a ph-t?

Nos panzi ph teszt van jelen pillanatban. Várom a digitális mérőt. Talán jövő héten megérkezik.Lehetséges, hogy a gyantával van a gond. 2 kilót kaptam valakitől. 15 liter csapvízbe 15 ml gyantát forgatok 2 napig. Az nk 0 TDS ( TDS-3-mal mérve) 110. Majd novobaltot forgatok 2 napig. Így kapok 7 Ph-s vizet. A medencében (lágy vizes)TDS 140, PH 7. A csapvizesben keverés után TDS 240 PH 7.
A GA-ban kapható a JBL vízkezelő( ph-Minus) megpróbálom még azzal is. Na meg becserélem a gyantát újra. Lehet hogy ő a ludas.
Kösz....
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: Keiron » 2014.07.20. 21:45

tamasir írta:
Keiron írta:
tamasir írta:Nem tudom használ valaki közületek mosura ph down port? Mi a tapasztalat vele ?
A novobaltos, tőzeges megoldással csak 7 ph tudtam előállítani a gyantával lágyított (0 kh) vízzel.
Köszönöm előre is a választ.

Én próbáltam lugos vízzel, pillanatok alatt leviszi a ph-t, de másnapra vissza kúszik az eredeti értékre. Nekem soha sem sikerűlt lugos vizet stabilan savanyitani, csak úgy, ha gyantáztam (ph 3,9-4,2), innen már nem tudja vissza pufferelni magát. Ezután, nagyon óvatosan (könnyen megszaladhat és kezdheted előlről) ph emelővel beállítom a megfelelő értéket, a többit az aktív talaj elrendezi. Azt nem értem, hogy a gyantázott, tőzegezett víz, hogy lehet ph 7, szerintem ez mérési hiba lehet. Mivel méred a ph-t?

Nos panzi ph teszt van jelen pillanatban. Várom a digitális mérőt. Talán jövő héten megérkezik.Lehetséges, hogy a gyantával van a gond. 2 kilót kaptam valakitől. 15 liter csapvízbe 15 ml gyantát forgatok 2 napig. Az nk 0 TDS ( TDS-3-mal mérve) 110. Majd novobaltot forgatok 2 napig. Így kapok 7 Ph-s vizet. A medencében (lágy vizes)TDS 140, PH 7. A csapvizesben keverés után TDS 240 PH 7.
A GA-ban kapható a JBL vízkezelő( ph-Minus) megpróbálom még azzal is. Na meg becserélem a gyantát újra. Lehet hogy ő a ludas.
Kösz....

A panzi tesztet nyugodtan kidobhatod, nálam mutatott olyan szineket , amik nincsenek is a skálán. Azért a digitális ph mérő (bár nem tudom milyet veszel, de az occó, annyit is ér) mellé szerezz be egy igényesebb csepegtetős tesztet, ellenörzés képpen, mert ha nem figyelsz rá, akkor nagyon szeret érdekes értékeket mutatni. A ph csökkentőket én elfelejteném, mert szerintem, csak tűzoltás, nem stabil megoldás. Nem kell minden szart megvenni, amit a gyártók ajánlanak! A gyantával nem hiszem, hogy gond van, a 10l víz/ 1dl gyanta csak irányadó, a végeredmény az induló értékektől függ, ha keményebb a víz, akkor több kell, ha lágyabb, akkor kevesebb. Ezt a mondatot nem értem:" A csapvizesben keverés után TDS 240 PH 7". Mit keversz, mivel? Egyébként a lágyítás nem tart két napig, max. ket-három órát.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Enyhén savas pH

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.21. 18:33

Keiron írta: Ezt a mondatot nem értem:" A csapvizesben keverés után TDS 240 PH 7". Mit keversz, mivel? Egyébként a lágyítás nem tart két napig, max. ket-három órát.

A csapvizes medencébe teszek 1/3 lágyítottat. Így érem el a jó kh és gh értékeket.
Akkor elindulok beszerezni valami jobb ph teszt folyadékot. Vagy megkérem a párom, hogy hozzon tőlük ( gyógyszerészet) lakmuszpapírt. Még oskolás koromban használtuk kémia órán és egyszerű volt mérni vele.
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Előző

Vissza: Az akvárium vize

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron