Pióca

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.10.25. 16:28

valamivel világosabb barna.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.10.25. 17:13

Nem kell lefeszegetni a piócát, elég ha levizelik, és azonnal lepottyan. A gusztusosabb módszer a sózás, de az nem poén. Szóval éjszakára be kell lógatni egy testrészt, reggel meg begyűjteni róla a piócákat :D
A planáriákkal szemben van 1 szimpatikus tulajdonsága a piócáknak: ha kettévágod megdöglik. A rossz hír, hogy ha ennyi van, akkor valószínűleg akad egy pár petekokon is elszórva az akváriumban. Én szaladnék fenbendazolért, ha nálam kerülnének elő.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.25. 17:20

Moszat írta:Nem kell lefeszegetni a piócát, elég ha levizelik, és azonnal lepottyan. A gusztusosabb módszer a sózás, de az nem poén. Szóval éjszakára be kell lógatni egy testrészt, reggel meg begyűjteni róla a piócákat :D
A planáriákkal szemben van 1 szimpatikus tulajdonsága a piócáknak: ha kettévágod megdöglik. A rossz hír, hogy ha ennyi van, akkor valószínűleg akad egy pár petekokon is elszórva az akváriumban. Én szaladnék fenbendazolért, ha nálam kerülnének elő.


Szerintem a lábad lógasd bele, azt könnyebb lepisilni. :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.10.25. 17:26

:lol: :lol: Az a baj ezzel a fenbendazol-lal,hogy ingajáratba vagyok,ez a Kislányom aksija,ez lent van Szatymazon,nem tudnám megoldani a vizcseréket,de sebaj,mert itt pesten várnak a hidrák,meg a planáriák! :evil:
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.10.26. 13:25

Talajcsere megvolt,remélem nem találkozok többet velük,legalább is nem az aksikban.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.13. 20:35

rohadt kis szemetek, nálam is terjedőben vannak. minden nap látok egyet egyet. el is szoktam néha kapni csipesszel, az aki mellett kis üvegben egy kis sóoldat várja őket ;) de amúgy nagyon gyorsak, csak akkor lehet elkapni, ha messzebb ment a talajtól, mert villámgyorsan visszahúzódik. amúgy valaki tudja, hogy okoznak e bármi kárt, garnélákra veszélyesek e? bomló dolgokat eszik ők is?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Előző

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég