Pióca

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Pióca

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.10.22. 18:28

Sziasztok!
Ma takarítás közben észrevettem,egy barnás kígyozó mozgást végző valamit,nem akartam hinni a szememnek,amikor kihalásztam akkor látom,hogy ez egy pióca! :o Hogy hogyan került bele,mikor kb 1 éve megy ez az aksi,azóta még csak növényt sem raktam bele!Talán az akkor ültetett növény gyökerén lehetet? Most keveredett elő?vagy csak Én nem láttam?Na mindegy,már szépen kiszáradt :twisted:
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.10.22. 19:59

csigával is kerülhetett be. amúgy simán az is elképzelhető hogy 1 éve bennvannak az aksiban!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.10.22. 20:16

Vannak?Remélem nincs több,mert sajnos nem mindig tudok őrt állni,az aksi mellett!Erre van valamilyen elenszer,csapda,valami?mert ha vannak többen is...
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.10.24. 18:20

Lógass bele egy lovat az akváriumba és esténként szedd le róla a dögöket. ;)

Ha nem csinálsz semmit azt hiszem élelem hiányában néhány év alatt éhenhalnak.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: star67 » 2011.10.24. 18:47

Gondolom a planáriacsapda vagy a fenilbendazol a piócákra is hatásos. :roll:
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.10.24. 19:36

LGA írta:Lógass bele egy lovat az akváriumba és esténként szedd le róla a dögöket. ;)


Szerintem ide egy ló is kevés lenne,már a 9.-nél tartok.Ebből szerintem talajcsere lesz.De elötte bevágom öket aljzattal együtt a sütőbe,izzadjanak kicsit! :twisted:
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.24. 20:37

Nya írta:
LGA írta:Lógass bele egy lovat az akváriumba és esténként szedd le róla a dögöket. ;)


Szerintem ide egy ló is kevés lenne,már a 9.-nél tartok.Ebből szerintem talajcsere lesz.De elötte bevágom öket aljzattal együtt a sütőbe,izzadjanak kicsit! :twisted:


Nem kell sütő, nagyon kiszárítja az aljzatot. Mondjuk ez bazaltnál nem számít. Csak felteszed főni egy nagy lábos vízben pár órára...

A FENBENDAZOL jó lehet nekik, fogjál ki egyet és egy dunsztosüveg vízben próbáld ki. Fokozatosan adagolva, hogy mennyinél döglik meg.... Utána ugyanabba a vízbe beteszel egy Red cherryt, és ha kibirja, akkor alkalmazhatod....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.10.25. 09:19

Mondjuk az sem elhanyagolható, ha van még benne pár, hogy a gyógyszertõl feldobják a szívókorongot valahol láthatatlan helyen (eddig is valahol bújkáltak), akkor belerohad a vízbe. Szóval inkább szedegetni kellene, szerintem, vagy a komplett talajcsere (és egyéb dekorációs elemek cseréje).

Ló helyett a kéz is elég, régen úgyis használtak piócát (nem is olyan régen) gyógyításra, így neked messze sem kell menni a kúráért. Egy éles, vékony pengéjû késsel le lehet õket feszíteni, bár nem fájdalommentes. Persze meg is lehet várni, mire leesnek. :lol:
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.10.25. 15:06

:D
nem csak orvosi pióca létezik ám :D :D

ezek a jószágok valószinűleg a halakon lovagolnak (halogolnak) esetleg a csigákon élősködnek. ha talajban élnek, akkor nem piócák...

írhatnál valami bővebbet ezekről a lényekről, mekkorák, hogy néznek ki, hol találod őket, mit csinálnak... anyjuk neve, anyakönyvi kivonatszám ilyesmi... :]
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Pióca

HozzászólásSzerző: Nya » 2011.10.25. 16:11

Kb1,5cm hosszú de képes akár kb 5-6cm-re is megnyúlni,a háta sötétebb,a hasa világosabb barna.A testét gyűrük alkotják,és bazi nagy szivókorongja van.Kicsit hasonlít a földigilisztára,azal a külömbséggel,hogy sokkal laposabb.Amikor nem tudom elkapni,vagy visszaesik,olyan lesz mint egy korong!Azt,hogy mit csinálnak,azt nem akarták Nekem elárulni,csak azt tudom,hogy direkt Engem idegesítenek!Aktívak akkor is amikor megy a világitás,de az éjszakai pánikrohamom alkalmával,mikor rá lesek az aksira,akkor is szoktam látni őket!Azt meg,hogy hol élnek,láttam már a bazalt között,a crypto törzsén,a vasfán csüngve,még az aksi oldalán is!
Kép

Erre hasonlít a leginkább.
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Következő

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron