Segítség azonosításhoz

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.11.19. 11:58

Szomorú tudat ,hogy nem lehet kiírtani a kagylósrákokat:(
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.20. 17:43

Dehogynem lehet... ;) Csak akkor annyi a garnéláidnak is. :twisted:
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.11.21. 15:58

A kagylósrákok szívós kis dögök. Extrém módon ellenállóak a mérgekkel szemben. Ha valami nem tetszik nekik a vízben, akkor becsukják a héjukat, és addig nem is nyitják ki, amíg nem lesz tiszta újra. Az már csak az extra, hogy ugyanazok a mérgek hathatnának rájuk, amik a garnélákra is.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: Bara » 2012.01.31. 20:35

Nálam ezeken kívül is van valami, amire még nem találtam megfejtést. Kicsi, kb 1mm hosszú fehér szálak, amik előszeretettel gyűlnek össze a garnélák orrán, mintha sűrű bajszuk lenne, csak úgy ágaskodnak ott, néha himbálóznak, vagy elindulnak a rák bajszán/testén oda-vissza, araszolva másznak. Vedléskor ideiglenesen megszabadulnak tőlük a rákok, de hamar visszakerülnek. Egyszer mintha azt láttam volna, hogy a kopoltyú környékén, a páncél alatt is mászik egy, de lehet csak fikcióztam :roll: Viszont tény, hogy nem egy olyan rákom volt már, aminek felnyílt oldalt a páncélja, aztán meghalt :( nem tudom, lehet-e összefüggés, esetleg odapetézik ez a valami??? Tud valaki segíteni? A képen kb 4-5 ilyen kis izé látszik, ennél jobbat sajnos nem tudok csinálni.
Kép
Avatar
Bara
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.01.30. 21:13

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.01.31. 22:34

Bara írta:Nálam ezeken kívül is van valami, amire még nem találtam megfejtést. Kicsi, kb 1mm hosszú fehér szálak, amik előszeretettel gyűlnek össze a garnélák orrán, mintha sűrű bajszuk lenne, csak úgy ágaskodnak ott, néha himbálóznak, vagy elindulnak a rák bajszán/testén oda-vissza, araszolva másznak. Vedléskor ideiglenesen megszabadulnak tőlük a rákok, de hamar visszakerülnek. Egyszer mintha azt láttam volna, hogy a kopoltyú környékén, a páncél alatt is mászik egy, de lehet csak fikcióztam :roll: Viszont tény, hogy nem egy olyan rákom volt már, aminek felnyílt oldalt a páncélja, aztán meghalt :( nem tudom, lehet-e összefüggés, esetleg odapetézik ez a valami??? Tud valaki segíteni? A képen kb 4-5 ilyen kis izé látszik, ennél jobbat sajnos nem tudok csinálni.
Kép


http://garnelaforum.hu/viewtopic.php?f=15&t=133
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.01.31. 22:46

Sera Protazol vagy Sera Tremazol kell ellene.
DEzső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: Bara » 2012.01.31. 23:13

Köszönöm a gyors válaszokat! :) Remélem sikerül megszabadulnom tőlük!
Avatar
Bara
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.01.30. 21:13

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.04.15. 13:37

tegnap egy házilag tákolt optikai eszközzel (üvegre szorított 30-szoros szovjet kézi-mikroszkóp, végéhez szorított kompakt fotómasinéria, makró állásban), sikerült lencsevégre kapni az alig pár hete beindított akváriumban máris megjelent társbérlőket:

a kandics kisebb, mint egy mm, szerencsére ez a példány aránylag lassan oszcillált:)

Kép
Kép
Kép

erről a srácról nem sikerült éles képet készítenem a barkács-aparáttal, elég gyorsan csúszkál az üvegen, aszimmetrikus, és az egyik végén pont olyan nyaló-szájszerve van, mint a hólyagcsigáimnak, amivel szorgosan nyalakodik az üvegről; úgy fél mm-es lehet, kisebb, mint a hólyagcsigák petéi

Kép

ez meg egy petecsomó, kb. 1-1,5 mm az egész bagázs, talán a fenti csigaszerűség peteállapotban...(?)

Kép

fantasztikus, hogy az üvegre tapadva ilyen komák vehetők észre egy nem túl komoly 30x-os nagyítóval, akkor mennyi minden lehet a vízben úszkálva vagy a talajon, pláne, amik láthatatlanul kicsik...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.03. 23:25

most nálam is megjelent valami furcsaság. A szőlőtőkém vége üreges, a lyuk nagyjából fél centi átmérőjű. Ebben az üregben él valami jószág. Sokat nem látok, belőle, csak a fejét dugja ki. Ez barna, széles, nagyjából piócára hasonlít. De a viselkedése nem. Folyamatos jobbra balra mozgást végez, mintha csak a lebegő anyagokat akarná elkapni. Van esetleg valakinek tippje?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Segítség azonosításhoz

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.30. 17:41

sziasztok!
Először is köszönöm a gyűjtést Moszatnak, nagyon hasznos számomra is kezdőként!
Másodszor: felfedeztem nematodákat az akváriumomban, majd nagy hevesen elkezdtem keresni, hogy vajon mi lehet, de szerencsére ráakadtam erre a topikra, mielőtt újat nyitottam volna (amúgy sem tudtam lefényképezni).
De a maláj tornyosok házán is észrevettem hasonló apró, hosszúkás testű valamit, amit húz egy-kettő maga után (többet, összekapcsolódva is). Viszont ezek barnák inkább (az üvegen fehérek), és 1mm-nél kisebbek - ezek is nematodák? Vagy csak csigaürülék? Valaki fel tudna világosítani? ^^'
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

ElőzőKövetkező

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron