Paraziták a vízben!

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: puskazoli » 2011.01.10. 16:55

Sziasztok!! segítsetek nekem :oops: ! Az aksimban furcsa élőlények jelentek meg. Apró fehér valamik.Fogalmam sincs mi lehet.parazita, baktérium.Mit tehetek ez ellen? Mi ez pontosan? Ha parazitás fertőzés milyen szert ajánlotok? A garnéláimnak még egyenlőre semmi baja. Jól érzik magukat. Nem szeretném ha bajuk esnek. Előre is köszönöm.
puskazoli
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.01.06. 14:19

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.10. 22:04

Na jó de milyen fehér valamik?
Féregszerű? Pontszerű? Mekkorák?
Baktériumok biztos nem, azt nem látnád. Szerintem aggodalomra egyenlőre semmi ok. Nekem is vannak pl laposférgeim, meg apró kis fehér pontok, amik ugrálnak (szerintem cyclops). Ezek nem veszélyesek.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2011.01.11. 09:19

Üdv Zoli!

Valóban igen szegényesen jellemezted a problémádat, így a segítségnyújtás is körülményesebb.
Tippelek: fehér 0,5-1mm hosszú kis fonalszerű lebegő élőlények, amik elszaporodtak nálad? Nálam is előfordult már, de nem garnélás akváriumban. Ezek az infúzóriáknál nagyobb élőlények, de a nevüket sajnos nem tudom.

A probléma nálam az elhanyagolt akváriumokban fordult elő, ahol felhalmozódott a bomló táplálék, szerves anyag. Én ilyenkor megnövelem a vízcserék számát, kitakarítom a szűrőt és végzek egy talajporszívózást. Ezt heti 3 alkalommal. Soha nem a víz 100%-át cserélem!!
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: puskazoli » 2011.01.14. 12:46

Bocs h nem tudtam bővebb infót adni,de tényleg fogalmam sincs mik azok.Ilyen hosszúkás vmik,amik mint a csiga úgyan úgy az akvárium falán kúsznak.Nagyon aprók.De sztem a második tanács lesz a jó.Köszönöm szépen. ;)
puskazoli
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.01.06. 14:19

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: xman » 2011.01.14. 23:04

Hali!
Szitakötő lárvát láttam, az egyik aksmban, nemtudom hogy került oda, (létezik, hogy a csapvízzel került bele?)a kérdés, hogy hogyan lehet ki írtani.
Egyet láttam, lehálózni nemtudom, eltűnt.Valami tipp?
Köszi

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.01.15. 00:23

Xman!

van egy szitakötős topik is, de annyit tudok mondani, hogy lehetetlen. amikor feltűnnek, csapj le rájuk, én 4et találtam az aksimban, valószínűleg a "depo"-ból szereztem mikor vettem garnit adtak egy kis jávait hozzá, na vagy azon volt a pete, vagy amikor lávakövet vettem és azzal került be. mind1 meg kell ölni őket, én csipesszel nyomtam szét vagy ollóval vágtam pár darabba aztán a guppik meg a garnélák felzabálták.
az enyémek hülyék voltak, ha hozzájuk értem is csak kicsit húzódtak félre, próbáltak visszatolatni a mohatengerbe... 1 hónapig fel fel tűntek... aztán mostmár kinyírtam az összeset.
Garnélát talán 1-2 újszülöttet raboltak
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: xman » 2011.01.15. 00:44

Rohadékok.
Egyszer már volt. akkor még nem tudtam mi az , de gondoltam odaadom a halaknak egy percig sem élt.
Szerencsére, egy üres akváriumban éldegél, amíg meg nem találom.
Ezért kell karanténozni a friss szerzeményeket.:S

Köszi!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.05. 12:12

sziasztok tegnap este vettem észre az aksimban, hogy a homokszemek között apró sötétes pontok mászkálnak. megijedtem de gyorsan összeszedtem magam és elkezdtem kutatni, mik lehetnek. Kisebbek egy homokszemnél, elég sötétek, de mintha pettyesek, néha csíkosak lennének.
Szerintetek mi lehet?
Én kagylós rákra tippelek.
Ha kagylósrák, lehet valami káros hatással az "ökoszisztémára?"
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.05. 19:46

Kagylós rák könnyen lehet, gyakori lakó akváriumokban. Alapvetően ártalmatlan, törmeléket és mikroszkopikus élőlényeket fogyasztó állatkák. Halaknál bélelzáródást okozhat, ha nagy tömegben kapnak ilyet enni, de ha elkapnak néha egyet, az nem ártalmas. Megfigyeltem, hogy a dögökre rájárnak, képesek teljesen belepni egy kisebb döglött halat.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Paraziták a vízben!

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.06. 09:44

köszönöm!
Remélem nem okoznak galibát... az endlereim sokat csipegetik a homokot, biztos elkapnak 1-et 1-et...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Következő

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég