Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.11. 20:30

Talajszűrőt használok, és eddig látszólag teljesen jól működik!
Lehet feljebb kéne kapcsolni a teljesítményt?
Én azt olvastam, hagy az ilyen baktériumok szűrésén alapuló szűrőknek nem szabad túl gyorsan forgatnijuk a vizet,mert nem tudnak megkapaszkodni a szűrőközegen.
Ami ha jól emlékszem 30Cm/perc ha jól emlékszem.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: imi » 2010.10.11. 20:37

Esetleg próbálkozz meg egy kisebb, levegőztetővel meghajtott szivacsszűrővel.
Ha hülyeséget beszélek, majd kijavítanak itt a rutinosabbak, szóval várd meg Ők mit mondanak erre :D
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.11. 20:42

Maradok a talajszűrőnél, szerintem nem a szűréssel van gond!
Nagy valószínűséggel a még nem teljesen kialakult baktériumkultúra,és az amónia a bűnös!..

Nemtudom :cry:

Esetleg a Tetra algostop nevezetű termék az nem segíthet rajtam?
Csak tényleg nem tudom ,hogy mennyire káros ez a garnikra...?
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: egedzs » 2010.10.12. 15:47

A legtöbb hatékony algaölő rezet tartalmaz, ami halálos a garnélákra. A többi pedig a víz paramétereinek változtatásával (tőzeg kivonatok) próbálja megszüntetni az algát. Ezek csak ritkán hatékonyak.
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.12. 17:50

xman írta:Nagy valószínűséggel a még nem teljesen kialakult baktériumkultúra,és az ammónia a bűnös!..

Nemtudom :cry:


Ez is lehet egy lehetséges magyarázat. De én még arra gondolnék, hogy felgyülemlett a mulm az akváriumban, azaz nem megfelelőek a higiéniai körülmények (ammónia magas koncentráció). Ha ez lehetséges, akkor oda kell figyelni a kieső részek tisztítására is, porszívózás, lehullott növényi részek kiszedése, stb.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.12. 18:02

Megnéztem ezt is,kicsit átturtam a talajt de semmi jele a mulmnak.
Végülis csak másfél két hónapja mennek.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.26. 16:03

A frontüvegen megjelentek zöld kis pontok!Ez lenne a zöld pontalga :D ?Ezt jól kitaláltam magamnak!Ecsettel szépen lejöttek a tegnapi 20%-os vízcsere előtt,ha visszajön mit tegyek ellenük?15w világítás napi 10 órában,napi 1,5ml sera florena,microsorium,jávai moha,samulus növény ,4panda harcsa és 9 Red Cherry van az 54 literes akiban!Köszi !
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.26. 17:55

myk74 írta:A frontüvegen megjelentek zöld kis pontok!Ez lenne a zöld pontalga :D ?Ezt jól kitaláltam magamnak!Ecsettel szépen lejöttek a tegnapi 20%-os vízcsere előtt,ha visszajön mit tegyek ellenük?15w világítás napi 10 órában,napi 1,5ml sera florena,microsorium,jávai moha,samulus növény ,4panda harcsa és 9 Red Cherry van az 54 literes akiban!Köszi !

Pengés algakaparó. Leborotválod és annyi volt. Egyesek szerint összefügg a foszfáthiánnyal, ami a te akváriumodban nem zárható ki, mivel a tápodban nincs.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.02.26. 19:26

Moszat írta:
myk74 írta:A frontüvegen megjelentek zöld kis pontok!Ez lenne a zöld pontalga :D ?Ezt jól kitaláltam magamnak!Ecsettel szépen lejöttek a tegnapi 20%-os vízcsere előtt,ha visszajön mit tegyek ellenük?15w világítás napi 10 órában,napi 1,5ml sera florena,microsorium,jávai moha,samulus növény ,4panda harcsa és 9 Red Cherry van az 54 literes akiban!Köszi !

Pengés algakaparó. Leborotválod és annyi volt. Egyesek szerint összefügg a foszfáthiánnyal, ami a te akváriumodban nem zárható ki, mivel a tápodban nincs.

Köszi!Milyen tápot érdemes venni amiben minden benne van és kicsike zsebpénzből :D kijön,és elkerülöm vele az algákat?Nemsokára váltok 24watt T5-re ,azzal is világítsak ennyit ,vagy kevesebbet és lehet nem lesz algám?Üdv!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.26. 19:42

myk74 írta: Köszi!Milyen tápot érdemes venni amiben minden benne van és kicsike zsebpénzből :D kijön,és elkerülöm vele az algákat?Nemsokára váltok 24watt T5-re ,azzal is világítsak ennyit ,vagy kevesebbet és lehet nem lesz algám?Üdv!

Nem ismerek minden tápot, de az általam ismertek közül egyik se tartalmaz mikroelemeket és csak foszfort. Léteznek mindent egybe tápok a kertészetiek között, de azokban van nitrát is, ami a garnélásba nem ajánlott. Illetve vannak a mikroelemes tápok, de azokban nincs foszfor, lévén az egy makroelem. Tetszőleges mikroelemes táp mellé vegyél kálium-foszfátot, ha ezzel akarsz kísérletezni. Például por formában árulnak akváriumos webshopban, de vegyszerboltban is kapható. Nem tudom, mennyire működő csodaszer a foszfát a pontalga ellen. Nekem is van pontalgám, és én se adok foszfátot. Egyszer ki fogom próbálni én is.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron