Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.17. 17:59

Sziasztok!

Az egyik akváriumomban megjelent valami algaféleség.Azt ,hogy mien azt nem tudom,de gyakorlatilag csak az üvegre van rátapadva nem ecset alga nem ilyesmi olyan mint ha egy zöld fólia lenne rajta algakaparóval ugyan leszedhető de azért nem ez a megoldás.

Vízparaméterek rendben vannak ,tekintettel erre kicsit gyakoribb a vízcsere.Mien megoldást tudtok erre ,olyan szerre volna szükségem ami nem árt a garnéláimnak .
Jelen esetben a red cherrys akváriumrólo van szó.
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.08.18. 19:10

Szia Xman!

Lehet az aquascaperek megköveznek, rám aggatják a maradi címet, de engem nem zavar az alga (már), sőt ...
Most viccen kívül, a frontüvegről eltávolítom, de a többi helyen meghagyom. Lehet ennek az az oka, hogy nem egy vagy két díszakváriumom van és túl költséges dolog lenne pl. tápozni, CO2-t adagolni, EI rendszert követni, helyesen világítani, stb.. Tételezzük fel, hogy sikerült összespórolni mondjuk 10 Taiwan beere a pénzt (vagy 10 BT0-ás fekete tigrisre, mindegy), ami nem kevés és szépen szaporodnak, de mit lehet tenni, bealgásodik az akvárium front üvege. Nem vízvirágzásra gondolok és egyéb hasonló szélsőséges esetekre csak sima algára. Szerintem nem sokan kockáztatnának egy hirtelen CO2 bevitellel vagy egy gyors EI tápozással (persze minden relatív, valakinek mindegy, hogy odavész fél milla) és így esetleg orvosolva az alga problémát, viszont megborítva a garnélák belső egyensúlyát. Az már járhatóbb út, ha már egyből ilyen akváriumba helyezed bele a garnélákat és ezekhez a körülményekhez aklimatizálódnak...

A szó"osásnak vége, köszi :)

Xman, amit szerintem tehetsz, az a kevesebb etetés, több növény betelepítése (pl mohák), amik felveszik a tápanyagok egy részét az algák elől, kicsit gyakoribb vízcsere, alga rendszeres eltávolítása, az akvárium paramétereinek pontos leírása (világítás, akv. méret, szűrés, vízparaméterek, nitrát, pH, vízkeménység stb), hogy pontosíthassunk és ne általánosságban beszéljünk a témáról.

Üdv; Balázs
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.18. 20:00

Teljes mértékben osztom Sáska véleményét. Tudom melyik algára gondolsz, nálam is van olyan az akvárium falán, annyit teszek ellene, hogy lekaparom a frontüvegről egy mágneses algakapróval, és kész is. A többi 3 oldalon nem zavar, legyen ott nyugodtan, nagyon szeretnek rajta "babrálni" a garnélák, olykor a kicsik is csoportosan "legelnek" rajta.

Esztétikailag talán nem a legszebb, de hasznos szolgálatot tesz, nekem pedig ez sokkal fontosabb.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.18. 20:14

Köszönöm a válaszokat!

Azt látom,hogy valóban teccik nekik a dolog és elkajálgatják.És ha ezt teszik akkor biztos jó!
Csak kezdtem aggódni,hogy nem tesz majd jót tenni nekik idővel ha többlesz.én is a frontüvegről szedem csak le.
Köszi az infőt!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: csabi1987 » 2010.08.18. 21:48

Helló,

Nekem is van ilyen algám.
Én simán fogkefével le subickolom az akvárium front részéről. :)
csabi1987
Red cherry
 
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.08.18. 18:12

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.19. 12:57

xman írta:Sziasztok!

Az egyik akváriumomban megjelent valami algaféleség.Azt ,hogy mien azt nem tudom,de gyakorlatilag csak az üvegre van rátapadva nem ecset alga nem ilyesmi olyan mint ha egy zöld fólia lenne rajta algakaparóval ugyan leszedhető de azért nem ez a megoldás.

Vízparaméterek rendben vannak ,tekintettel erre kicsit gyakoribb a vízcsere.Mien megoldást tudtok erre ,olyan szerre volna szükségem ami nem árt a garnéláimnak .
Jelen esetben a red cherrys akváriumrólo van szó.


Az előttem szólókat tudnám csak ismételni, de egy kicsit én is hozzáírok. Az a zöld film szerű alga szinte minden akváriumban megtalálható különböző mennyíségben. Ez a klasszikus üvegről könnyen letakarítható algaféle (nem agresszív). Igazából tereptárgyakon, sziklákon kifejezetten jól is mutat, így valóban nem kell akkora figyelmet szentelni neki. A kiváltó ok szinte csak a túlzott, erős fény, ami lehet a természetes napfény is (ablak közelében). A fényerő és/vagy a világítás időtartamának csökkentésével ez az alga visszább szorítható, megszüntethető. A garnélák szempontjából tényleg előnyös, így érdemes csak onnan letakarítani, ahol a képet zavarja.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.22. 20:21

Levinenhez fordulok a kérdésemmel, hátha tud segíteni.
Sajnos a garnélás akváriumaimban megjelent a zöld fonálalga, elég sok, gyakorlatilag az összes karácsonymohámat benőtte.
Mitől lehet? Túl sok a fény?
Hogyan lehet leszámolni vele, tekintettel a garnélákra?
Köszi: Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.22. 21:49

Frettner írta:Levinenhez fordulok a kérdésemmel, hátha tud segíteni.
Sajnos a garnélás akváriumaimban megjelent a zöld fonálalga, elég sok, gyakorlatilag az összes karácsonymohámat benőtte.
Mitől lehet? Túl sok a fény?
Hogyan lehet leszámolni vele, tekintettel a garnélákra?
Köszi: Dezső


Szia

Nálam a fonalalga mindig akkor jelent meg, mikor a növények olyan mértékben szaporodtak el, hogy megakadályozták a víz egyenletes, minden részre kiható mozgását. Ezzel a tünettel még összefüggésbe hoztam, a kieső helyek megszaporodását, ahol túl sok szennyeződés (mulm) gyűlt össze, mely az ammónia szintet egy kicsit magasra emelte. Bár nem ismerem az akváriumodat, de a leírt szempontokat figyelembe véve, megpróbálhatsz segíteni a dolgon. Összességében azt javasolnám, hogy próbáld az akváriumot a lehető legtisztábban tartani és egy kicsit sűríteni a vízcseréken. Szerintem ha türelmes leszel, vissza fog szorulni. De természetesen folyamatosan mechanikai úton el is kell távolítani a növényekről. Sajnos a fonálalga nagyon könnyen meg tud telepedni a mohákon és igen nehezen lehet tőlük véglegesen megszabadulni. Ha van még valami észrevételed, adatod ezzel kapcsolatban nyugodtan írd le és megvizsgáljuk a dolgot más szemszögből is. Még annyit, hogy ezt az algafajtát én nem az erős fénynek tulajdonítom!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Algák,és eltüntetésük ,a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.08.23. 11:54

Levinen írta:
xman írta:Sziasztok!

Az egyik akváriumomban megjelent valami algaféleség.Azt ,hogy mien azt nem tudom,de gyakorlatilag csak az üvegre van rátapadva nem ecset alga nem ilyesmi olyan mint ha egy zöld fólia lenne rajta algakaparóval ugyan leszedhető de azért nem ez a megoldás.

Vízparaméterek rendben vannak ,tekintettel erre kicsit gyakoribb a vízcsere.Mien megoldást tudtok erre ,olyan szerre volna szükségem ami nem árt a garnéláimnak .
Jelen esetben a red cherrys akváriumrólo van szó.


Az előttem szólókat tudnám csak ismételni, de egy kicsit én is hozzáírok. Az a zöld film szerű alga szinte minden akváriumban megtalálható különböző mennyíségben. Ez a klasszikus üvegről könnyen letakarítható algaféle (nem agresszív). Igazából tereptárgyakon, sziklákon kifejezetten jól is mutat, így valóban nem kell akkora figyelmet szentelni neki. A kiváltó ok szinte csak a túlzott, erős fény, ami lehet a természetes napfény is (ablak közelében). A fényerő és/vagy a világítás időtartamának csökkentésével ez az alga visszább szorítható, megszüntethető. A garnélák szempontjából tényleg előnyös, így érdemes csak onnan letakarítani, ahol a képet zavarja.


Engem ugy különösebben nem zavar ezaz alga nem is,ezért kérdeztem ,csak azt hittem,hogy nagy mennyiségben rosszat tehet a garnéláknak!A régi ,házilag hátterezett aksimban kifejezetten örültem ,hogy menőtte.De most amit észre vettem,hogy ez az alga megtelepedetta gömbmohámon és nem hagyja fejlődni mert az utóbbi időben mikor kicsit megnyomkodtam a mohát ,hogy kijöjjön a kosz belőle azóta lent van az alján de nem nyerte vissza az eredeti méretét.

Köszi a véleményeket mindenkinek.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Algák és eltüntetésük, a garnélákra tekintettel.

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.28. 10:08

Sziasztok!

Az újonana indított akváriumomban egyenlőre kis mennyiségben ,de megjelent a zöld ecsetalga.
Az a gond,hogy ennél az algafélénél nem olyan egyszerű az eltüntetés.
Csökkentettem a világítást,lekapartam az üvegről.Továbbiakban mi a teendő?
Még nem laknak benne garnélák de a hét vége jövőhét elején már jönnének,

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Következő

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron