Planária

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Planária

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.11.18. 16:47

Melinda írta:Én ma fogtam egy kb 1-2mm hosszú , hajszál vékony, fehéres nagyon vékony hernyó félét a talajon, gondolom planária volt.
Remélem nem lessz több..
ha mégis, gondolom lehet csinálni nekik valami befogó csabdát, a youtuben láttam is valamikor, belemásznak és kilehet venni ..



Az nem planária. Nekem is van, nem nõ nagyobbra 3-4mm-nél, és nem lehet elpusztítani. Mindent kipróbáltam, a totális CO2 támadástól kezdve a csigairtóig mindent bevetettem. A nevét nem tudom, hogy mik, de nem sok vizet zavarnak.

A planária jóval nagyobb, széles lapos féreg, 1-2cm hosszúságú és 2-3(4) mm széles, és olyan, mintha lenne két szeme (két sötétebb pötty menetirányban). Sózással jól kezelhetõ (de elég sok sót kell alkalmazni), és lehetõleg felderíteni, hogy hol bújnak meg napközben (vasfa alatt/benne, stb.).
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.18. 17:31

Az nem planária. Nekem is van, nem nõ nagyobbra 3-4mm-nél, és nem lehet elpusztítani. Mindent kipróbáltam, a totális CO2 támadástól kezdve a csigairtóig mindent bevetettem. A nevét nem tudom, hogy mik, de nem sok vizet zavarnak.

A planária jóval nagyobb, széles lapos féreg, 1-2cm hosszúságú és 2-3(4) mm széles, és olyan, mintha lenne két szeme (két sötétebb pötty menetirányban). Sózással jól kezelhetõ (de elég sok sót kell alkalmazni), és lehetõleg felderíteni, hogy hol bújnak meg napközben (vasfa alatt/benne, stb.).


Nekem mindkettőm van az egyik aksiban. Sőt még valami pici fehér pont is, ami ugrálva mozog (Cyclops?) Szóval abban az aksiban igen jó a biodiverzítás :D
Ennek ellenére az ott élő garnik jól vannak, szaporodnak. Sőt tegnap vettem észre, hogy a pinokkiógarnéla is bepetésedett.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.18. 17:45

taksoft írta:
Melinda írta:Én ma fogtam egy kb 1-2mm hosszú , hajszál vékony, fehéres nagyon vékony hernyó félét a talajon, gondolom planária volt.
Remélem nem lessz több..
ha mégis, gondolom lehet csinálni nekik valami befogó csabdát, a youtuben láttam is valamikor, belemásznak és kilehet venni ..



Az nem planária. Nekem is van, nem nõ nagyobbra 3-4mm-nél, és nem lehet elpusztítani. Mindent kipróbáltam, a totális CO2 támadástól kezdve a csigairtóig mindent bevetettem. A nevét nem tudom, hogy mik, de nem sok vizet zavarnak.

A planária jóval nagyobb, széles lapos féreg, 1-2cm hosszúságú és 2-3(4) mm széles, és olyan, mintha lenne két szeme (két sötétebb pötty menetirányban). Sózással jól kezelhetõ (de elég sok sót kell alkalmazni), és lehetõleg felderíteni, hogy hol bújnak meg napközben (vasfa alatt/benne, stb.).

huh ez jóhír, mivel mostmár semmi idegen dolog nemfog az aksiba kerülni remélem most sincs benne más idegen lény, szóval remélem maguktól nem kerülnek csak úgy bele és nem lesz gondom ilyesmi lényekkel..
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.04. 19:05

Kicsit meglepődtem ma reggel, mikor benéztem az akváriumba. Egy elhullott garnélámat csumára belepték a planáriáim (amikből most már kezd idegesítően sok lenni). Azt majdhogynem kizártnak tartom, hogy ők vadászták volna le, mert ilyet még sohasem láttam. Minden esetre, ha valami elpusztul az ezek szerint bomlástermékeivel nem sokáig fogja rontani a vízminőséget :D
Kép
A jobboldalon még látszik szegénynek a farka hegye. Durva nem!? Fene egye meg, hogy pont zebrának kellet feldobnia a talpát :x
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.04. 19:14

Ez nagyon komoly... Szoktak csapdát készíteni a planáriáknak, szerintem érdemes lenne neked is bevetni: http://www.youtube.com/watch?v=saU7S2ybskw

Én marhahússal hallottam h nagyon jó...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.04. 19:59

Ez nagyon komoly... Szoktak csapdát készíteni a planáriáknak, szerintem érdemes lenne neked is bevetni: http://www.youtube.com/watch?v=saU7S2ybskw

Én marhahússal hallottam h nagyon jó..


Kösz!
ez nagyon jó ötlet, mindjárt keresek is valamit. De hogy kerülhető el, hogy az újszülött garnélák is belemenjenek?
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.04. 20:13

spuc írta: hogy kerülhető el, hogy az újszülött garnélák is belemenjenek?


Hát ezt sajnos nem tudom, bár ha a lyuk alul van, a talaj felé, akkor a planáriák a talajon keresztül be tudnak menni szerintem, a kis garnélák viszont nem. Különben szerintem nem nagy gond ha pár kis garnéla belemegy, mikor veszed ki a palackot a planáriákkal, akkor szerintem óvatosan a kicsiket ki lehet önteni, vagy a lyukon vagy pedig a palack száján.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.04. 20:59

spuc írta:Kicsit meglepődtem ma reggel, mikor benéztem az akváriumba. Egy elhullott garnélámat csumára belepték a planáriáim (amikből most már kezd idegesítően sok lenni). Azt majdhogynem kizártnak tartom, hogy ők vadászták volna le, mert ilyet még sohasem láttam. Minden esetre, ha valami elpusztul az ezek szerint bomlástermékeivel nem sokáig fogja rontani a vízminőséget :D

Simán levadászhatták! Létezik kifejezetten ragadozó planáriafaj. Amíg kevesen vannak, addig nem ölnek, de ennyien akár egy halat is elkapnak. Elég, ha egy pillanatra beleragad a nyálkába, és már a nyakán is vannak a kis rohadékok.
A saját módszerem a ritkításukra a zöldségdiéta. A planária igazán csak fehérjén hízik. Romeltakarításra ott a barna csiga, nálam nagyon hatékonyan dolgoznak.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.04. 21:34

Simán levadászhatták! Létezik kifejezetten ragadozó planáriafaj. Amíg kevesen vannak, addig nem ölnek, de ennyien akár egy halat is elkapnak. Elég, ha egy pillanatra beleragad a nyálkába, és már a nyakán is vannak a kis rohadékok.
A saját módszerem a ritkításukra a zöldségdiéta. A planária igazán csak fehérjén hízik. Romeltakarításra ott a barna csiga, nálam nagyon hatékonyan dolgoznak.


Szerencsére nekem nem ilyen ragadozóim vannak. Sajnos még a zöldséget is szeretik :( Még nem láttam, hogy bárkit is bántottak volna, pedig nézem őket eleget :D
Itt már csak a csapdázás segíthet!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2011.01.05. 11:20

Atya Gatya Spuc! :D

Garnélát kéne szaporítani nem ilyen vaddisznókat, bár ezért a képért megérte, fenomenális! :!:
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

ElőzőKövetkező

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég