Planária

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.10. 22:09

Jelentem nyerésre állok a planáriákkal folytatott fáradságos küzdelemben. A csapdázás nem vált be, mert csak igen kis hányaduk mozdult rá a csalira, igaz, hogy nem döghúst használtam. Végül bevetettem a csodafegyvert: a páncélos hadosztályt. 4 páncélosharcsa növendéket telepítettem, és egy óra alatt tizedére csökkent a planáriaállomány! Aki ilyesmire vetemedne, annak csak szólók, hogyha beteszi a páncélost az aksiba, azt onnan többé ki nem tudja szedni!!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.10. 22:33

Akkor most készülhet a csapda a páncélos harcsák részére :)

Viszont az szomorú olvasni, hogy nem vált be a csapda, pedig olyan egyszerű és hatásos módszernek tűnt... Remélem a cory-k tényleg elintézik a dögöket!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.10. 22:39

Szerintem bevált volna, csak most minden garnéla egy aksiban van és nem mertem beletenni durva csalit, nehogy mindenki kipurcanjon.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.01.12. 11:04

spuc írta:Jelentem nyerésre állok a planáriákkal folytatott fáradságos küzdelemben. A csapdázás nem vált be, mert csak igen kis hányaduk mozdult rá a csalira, igaz, hogy nem döghúst használtam. Végül bevetettem a csodafegyvert: a páncélos hadosztályt. 4 páncélosharcsa növendéket telepítettem, és egy óra alatt tizedére csökkent a planáriaállomány! Aki ilyesmire vetemedne, annak csak szólók, hogyha beteszi a páncélost az aksiba, azt onnan többé ki nem tudja szedni!!

A páncélosokat etetés alatt csellel a legkönnyebb kihalászni. Darab kaja a hálóba és türelmesen várni míg belemegy az "áldozat", vagy a másik módszer, hogy 2 hálóval próbálod meg kihalászni, az egyikkel kergeted bele a másikba....
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.13. 12:38

Van nekem egy ilyen abuzátorpálcám, azzal szoktam kergetni őket, de a kis rohadékok nagyon okosak, nem lehet csak úgy átverni őket :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: taksoft » 2011.01.13. 15:52

Annyit röhögtem (legszebb öröm a káröröm :oops: ) rajtatok a planária gonddal, hogy észrevettem nálam is jó párat. :shock:

Az egyik akváriumban tenyésznek (a babaulti zöldekkel együtt), egyelõre fõleg az aljzaton, igen gyorsan mozogva láttam õket. Tegnap az etetéskor kihalásztam 3-4 db-ot, elõbb értek oda a kajához, mint a zöldek (azok úgyis mindig kivárják a sötétet, csak akkor mennek legelni), így volt. Sajnos nem sokat érek azzal, hogy irtottam már ki õket, mert akkor egyszerûen sózással tettem pontot a dolog végére, itt azonban nem illik olyan mértékben besózni a vizet.
Viszont vannak csigaevõ csigáim, a coryk nem jöhetnek szóbal a 17l-es méret miatt. Van valakinek csigaevõ csiga vs. planária tapasztalata? Vagy kénytelen leszek költöztetni a zöldeket, és úgy pontot tenni az ügy végére. :?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.28. 12:11

Több, mint kéthetes páncélos offenziva (páncélos harcsák telepítése) után kijelentem, hogy ezek sem váltak be a planáriák ellen vívott harcban. Bár a kezdeti időszakban jelentősen megcsappant a férgek száma, most megint kezdenek elszaporodni. Végső kétségbeesésemben Moszat tanácsát követve fenbendazol kezelést fogok használni. Vettem az állatpatikában 5%-os fenbendazol granulátumot, ami kb. egy óceán féregtelenítésére elegendő.
Úgyhogy, akinek kell, szóljon. Adok! Sőt még a kiporciózásában is tudok segíteni, mert a laborban van analitikai mérleg (mikrogarmm pontosságú).

Emlékeztetőül a felhasználás itt:
http://www.blue-tiger-shrimp.com/blog/planaria-a-how-to-get-rid-of/
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.01.28. 14:36

spuc írta:Több, mint kéthetes páncélos offenziva (páncélos harcsák telepítése) után kijelentem, hogy ezek sem váltak be a planáriák ellen vívott harcban. Bár a kezdeti időszakban jelentősen megcsappant a férgek száma, most megint kezdenek elszaporodni. Végső kétségbeesésemben Moszat tanácsát követve fenbendazol kezelést fogok használni. Vettem az állatpatikában 5%-os fenbendazol granulátumot, ami kb. egy óceán féregtelenítésére elegendő.
Úgyhogy, akinek kell, szóljon. Adok! Sőt még a kiporciózásában is tudok segíteni, mert a laborban van analitikai mérleg (mikrogarmm pontosságú).

Emlékeztetőül a felhasználás itt:
http://www.blue-tiger-shrimp.com/blog/planaria-a-how-to-get-rid-of/

Szólhattál volna, nekem is maradt egy csomó.
Nem mintha túl drága lenne, asszem 1500 volt az 50 grammos csomag, de ugyebár itt 0,1 gramm kell 30-40 literhez.
A zacsi kb 20.000 literhez elég......
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.01.28. 14:47

Az enyémre rá volt írva, hogy felbontás után azonnal fel kell használni. Ezért inkább hamar elajándékoztam a maradékot, mert ki tudja hogy meddig áll el valójában. Ezt a típust vettem: http://www.selbruha.hu/termek.php?hivo= ... dazol.html
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.28. 15:14

Az enyémre rá volt írva, hogy felbontás után azonnal fel kell használni. Ezért inkább hamar elajándékoztam a maradékot, mert ki tudja hogy meddig áll el valójában. Ezt a típust vettem: http://www.selbruha.hu/termek.php?hivo= ... dazol.html

Én is ezt vettem, tényleg rá van írva. De szerintem ha a zacsit felbontom, és légmentesen vissza tudom zárni akkor nem lesz baj. Amúgy elég gagyi csomagolásban van, szerintem annyi a lényeg, hogy nedvesség és fény ne érje. Amúgy 3 év a szavatossági ideje.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég