Planária

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.04. 15:09

smokie írta:Egy pár napja én is figyelmes lettem a vízben ugráló kis lényekre és az üvegen csúszkáló planáriára is. Zoli

A planáriát szedd ki hálóval, a vizibolhákkal meg ne törődj. Ha nagyon zavar, vékony gumicsővel vízcserénél szívj le amennyit tudsz. De fabrikálhatsz nekik valamilyen csapdát is, a főtt zöldséget és a garnélakaját ugyancsak szeretik. Egy kis üveg kupakján fúrj pár 2 mm-es lukat, és tegyél bele egy darabka leforrázott sütőtőköt.
Állítsd be az akiba. Másnap vedd ki, és az üveg tartalmát ürítsd ki egy tálba, hátha véletlenül belekerült pár kis garni is.
Azokat telepítsd vissza, a többit öntsd be a vécébe... Vagy etesd meg a halakkal. 8-)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.04. 15:24

A daphnia (vizibolha) mindenféle planktonokat eszik hasznos mert szűri az akvárium vizét. Viszont a cyclopsok (kandicsrákok) között vannak ragadozók is.
Ez meg egy érdekes videó
http://www.youtube.com/watch?v=b7UFjsAY ... _embedded#!
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Planária

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.10.04. 21:43

Ez nagyon jó! A jégcsákány mennyi mindenre használható! :)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Planária

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.05. 23:30

Frettner írta:
smokie írta:Egy pár napja én is figyelmes lettem a vízben ugráló kis lényekre és az üvegen csúszkáló planáriára is. Zoli

A planáriát szedd ki hálóval, a vizibolhákkal meg ne törődj. Ha nagyon zavar, vékony gumicsővel vízcserénél szívj le amennyit tudsz. De fabrikálhatsz nekik valamilyen csapdát is, a főtt zöldséget és a garnélakaját ugyancsak szeretik. Egy kis üveg kupakján fúrj pár 2 mm-es lukat, és tegyél bele egy darabka leforrázott sütőtőköt.
Állítsd be az akiba. Másnap vedd ki, és az üveg tartalmát ürítsd ki egy tálba, hátha véletlenül belekerült pár kis garni is.
Azokat telepítsd vissza, a többit öntsd be a vécébe... Vagy etesd meg a halakkal. 8-)


Egyáltalán nem zavarnak ezek az állatkák. Úgy is terveztem, hogy veszek a garnik mellé valami kistestű halacskákat, majd ők elintézik :)

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Planária

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.10.08. 10:04

smokie írta:Egy pár napja én is figyelmes lettem a vízben ugráló kis lényekre és az üvegen csúszkáló planáriára is. Nálam csak garnik vannak az aksiban úgyhogy kizárt az élő eleséggel való behurcolás. Inkább arra gyanakszom, hogy az akvárium indításánál használt baktériumkultúrával kerülhetett be.

Azt írják, hogy neonokkal meg lehet etetni, de sajna az aksiban vannak pár hetes RC-k, gondolom azokat is megennék.


Ha van elég búvóhely a kis garniknak, akkor sok esély van rá, hogy nem kapkodják össze a neonok.

Zoli


És mik azok a bolhaszerűen ugráló valamik? :shock:
A neonok azokat is megeszik?
Okozott elhullást a garnélák között vagy csak valami ártalmatlan, max.idegesítő jelenség?
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Planária

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.08. 12:54

Nagyító alatt még nem néztem meg, de gyanítom, hogy cyclops.
A neonok szerintem egy perc alatt megennék őket.
Elhullást nem okozott, meg nem is idegesítő, főleg úgy, hogy eléggé kikel mereszteni a szememet, hogy észrevegyem.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.16. 14:50

Üdv!

A planáriák nálam rendesen megritkítják az újszülött garnélákat. Sokféle planária létezik, akiknél nem csinál bajt, azoknak egy másik fajhoz lehet szerencséjük. Az enyémek összeragacsozzák az egész akváriumot, valszeg a kisgarnélák is ebbe ragadnak bele. A halak rá se néznek a planáriákra. Visszafogott etetéssel kordában lehet őket tartani, de kiirtani vegyszer nélkül lehetetlennek bizonyult. Most fenbendazollal kísérletezek, remélem beválik(halálesetem eddig nem volt, az irtás sikeressége még elválik).
Ezt az adagolást használtam: http://www.blue-tiger-shrimp.com/blog/p ... et-rid-of/
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Planária

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.11.16. 17:07

Nekem is vannak planáriáim. Szép nagyok, kb. fél cm-esek, de nem túl sok. Eddig nem vettem észre, hogy bármi bajt csinálnának. Rengeteg kis garnéla van, még sok is. Én nem foglalkozom velük. Nem azt mondom hogy üde színfoltjai az aksinak, de meghagyom őket. Azt olvastam, hogy elsősorban ez a csoportja a laposférgeknek bomló anyagokkal táplálkozik (főként állati maradványokkal). Abból nem lesz baj, ha a kajamaradékot, mulmot, levedlett páncélokat eleszegetik, (amíg el nem szaporodnak túlzottan).
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Planária

HozzászólásSzerző: MissMuss » 2010.11.16. 17:27

Nekem is volt dolgom velük, mikor az üvegen mászkáltak akkor mindig kiszedtem őket. Aztán egyszer csak eltűntek. Nem csináltam semmit, ahogy jöttek úgy el is mentek. Lehet hogy a kis cory palánta ritkította meg őket :) egy mohával jött grátisz, ikraként.
Viszont nem mondanám, hogy gondot okoztak, ezt a nyálka termelést pedig egyátalán nem érzékeltem. Valószínűleg más faj lehet...
Állatoktól emberséget, növényektől türelmet tanulunk.
Avatar
MissMuss
Találkozó résztvevő
 
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:37
Tartózkodási hely: Budapest, IX

Re: Planária

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.18. 16:04

Én ma fogtam egy kb 1-2mm hosszú , hajszál vékony, fehéres nagyon vékony hernyó félét a talajon, gondolom planária volt.
Remélem nem lessz több..
ha mégis, gondolom lehet csinálni nekik valami befogó csabdát, a youtuben láttam is valamikor, belemásznak és kilehet venni ..
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

ElőzőKövetkező

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron