Hidra

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.07.06. 15:12

Hello,
Én beadtam nekik fenbendazolt, és működött.
Ebben a topikban leírtam, hogyan ment a dolog:

viewtopic.php?f=15&t=1096
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.06. 15:18

hartpool írta:Hello,
Én beadtam nekik fenbendazolt, és működött.
Ebben a topikban leírtam, hogyan ment a dolog:

viewtopic.php?f=15&t=1096



Úúúú köszönöm szépen,sajnos ráugrottam a hidrás topikra nem gondoltam,hogy van róla szó máshol is ezért nem találtam.

Köszönöm szépen! ;)
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: hartpool » 2013.07.06. 15:58

nincs mit, remélem megoldódik a probléma.
hartpool
Yellow fire
 
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013.02.09. 23:44

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.08. 12:16

Sziasztok!

Olyan gondom lenne,hogy 3 állatpatikában sem találtam fenbendazol-t :(
Esetlegesen nincs véletlenül valakinek kimaradt minimális adag(18literhez)?Természetesen nem ingyen.

Köszönöm előre is!

Üdv: Norman
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.09. 19:59

Végül a 4. patikában kaptam Hs-Fenbendazol 5%-os granulátumot,olyan 15-18liter vízhez adagolom amint kimérik a patikában a kellő mennyiséget amit még kiderítek pontosan és jelentkezem. ;)
Ahogy nézem Frettner fórumtárs első h.sz.-ét 0.05grammal ok leszek,majd 2nap múlva megismétlem.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.12. 18:54

Sziasztok!

Szóval kimérettem az adagot(0.05gramm) és fél liter vízben oldottam fel(SH-Fenbendazol 5% granulátum),abban a pillanatban beoldódott,egy darab szemcse sem volt.Tegnap azért hagytam 4órát oldódni majd úgy be az akváriumba,némileg opálos lett a víz,de hamar kitisztult.Mára a hidrák gömb alakot vettek fel,nem tudom,hogy élhetnek-e még(szerintem nem),ma nem vártam,azonnal az akváriumba ment az adag szintén fél liter vízben,semmi opálosodás,a hidrák továbbra is ebben a pózban gubbasztanak,de nem látom,hogy megcsillóztak volna egyetlen garnélát sem.Holnap 30-50%-os vízcsere.Remélem jól csináltam mindent,garnéla elhullás nincs eddig(előtte egy darab valamiért feladta sajnos),elég nagy úszkálásba meg kajálásba kezdtek a szer beoldása után. :)

Üdv: Norman
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.07.15. 13:33

Totális siker a hidrák ellen,garnélák,csigák,nematodák,planáriák élnek és virulnak.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Hidra

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.09.30. 20:53

A hydrákat nekem is sikerült kiírtanom pedig a planáriákat akartam. Persze az csak részben sikerült :(
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Haruhi » 2014.12.17. 21:04

Sziasztok!

Kezdő garnélások vagyunk, azaz mindössze kb. 2 hónapja tartjuk őket. Van már szaporulat is, látszólag jól megvannak, csakhogy megjelent pár hidra is az akváriumban. Nekem is olyan gondom lenne,hogy a környéken eddig egyetlen állatpatikában sem találtam fenbendazol-t :(
Érdekelne, hogy Csepel környékén esetleg, hol szerezhetnék, illetve nem maradt valakinél egy kis felesleg? Szívesen átvenném, természetesen nem ingyen.

Előre is, ezer köszönet a segítőkész tagoknak!
Avatar
Haruhi
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.12.10. 10:11

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Arghai » 2015.12.22. 22:14

Sziasztok,

pár gondolatot/tapasztalatot szeretnék megosztani veletek a zöld hidrákkal történt csatám után.
Akvárium indulás utáni első héten jelentek meg a kis drágák. Az elején még örültem nekik, mert valahol azt olvastam, hogy a hidrák nagyon jó indikátorok, csak nagyon jó minőségű vízben maradnak meg.
Mivel olyan halaim nincsenek amik elfogyasztanák őket, ezért csak egyre több és több lett.
Az Otok, garnélák és a csigák menekültek előlük. Mintha áram csípte volna őket meg. A végén már szinte az egész akváriumban ott voltak. Majd a végső döfést egy videó tette meg, amin egy hidra egy Daphina pulex-et zsákmányol és fogyaszt el... mit tehet ez lény a kisgarnélákkal??? na ekkor húztam fel a kesztyűt B|
Kutakodni kezdtem valami ellenszerért, de mindenhol a csak már-már urbán-legendának számító Fenbendazol-t olvastam, amit beszerezni szinte lehetetlen s' az adagolása sem volt egyértelmű.
Facebook-os ismeretség után egy másik internetes áruház képviselője ajánlotta nekem a No Planaria-t. Egy kicsit megijedtem az árától, de szerencsémre nem kellett megvennem az egész adagot - lehet venni kimérve is
;-)

Megrendeltem, másnap itt a cucc az első adagot 1 liter akvárium vízben feloldottam, majd lassan belecsorgattam az akváriumba.
Pár csiga azonnal lereagálta, sajnos ők már az örök algamezőkön vannak ((Faunus ater,Neritina natalensis sp. zebra és Vittina semiconica) a hidrák pedig ugyanúgy "csápoltak" egésznap...
24 óra után ment a második dózis, az eredeti adag fele. Erre már volt reakació :-D
Csápokat behúzva tengtek-lengtek, de érintésre még reagáltak, tehát még éltek a kis drágaszágok :-)

48 óra után ment bele a harmadik dózis, az elején kiszámolt mennyiség 25%-a, itt a hidrák már csak pici zöld gömböcskék voltak :-)
. Másnak reggelre, a gömbök is eltűntek. Helyükön jó adag oto ürülék, így hogy nem bökte az arcukat, már örömmel fogyasztották őket :-)

A kezelés megkezdése után 72 órával 50%-os víz csere, három nappal később újra 50%-ot cseréltem. Tápozás, CO2 ment végig (bár a végén a macro-ból egy kicsit visszavettem), egy kis algám azért lett tőle, de alapvetően sokkal rosszabbra számítottam.
Lassan egy hete hidramentes vagyok, remélem tartós lesz ez az állapot :-)
Arghai
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.09.20. 08:06

Előző

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég