Hidra

Nem kívánatos élőlények: planária, hidra...

Hidra

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.08.15. 11:16

Hydra:
Aranyos kis jószág, de én nem szeretem az akváriumban, a garnélásban főleg nem. Nem tudom hogy került be, egyszer csak ott volt. Persze ez "bók" is lehetne, merthogy csak kristálytiszta vízben szeret éldegélni, tehát a vízminőséggel nincs problémám. ;)
Olvastam pár helyen az elemes módszerről, 9 voltos elem, a két pólusára drót, és belógatni a vízbe, az akvárium két végén. Hatástalan, de szerencsére sem a garniknak, sem a halaknak nem lett baja. Megpróbáltam egészen közelről, a két oldalán a hidrának, de semmi.
A Zsili boltban adtak valami fehér port, mint kiderült Flubenol, 1 gramm 1000 literre elég. Kipróbáltam, a garnéláknak nem lett baja, de a nanóban a Galaxiknak nem tetszett. Egyiküket már nem sikerült megmentenem, a többi halon egy gyors vízcsere segített. ....Persz egy 80 %-os vízcsere a garnélásban akár szándékos tömeggyilkossággal is felér, úgyhogy ez ott nem működne.... Amúgy a hidrák vígan éltek tovább, amíg meg nem haltak.
Persze én mindent elkövettem, hogy a fenti időpontot lehetőleg előbbre hozzam. Feltúrtam a netet, és találtam pár cikket, egy Fenbendazol nevű szert sikerrel alkalmaztak többen is. Az egyik - CBS -akváriumban akartam alkalmazni, de megfelelő elővigyázatossággal. Ezért az összed garnit kitelepítettem, 1 kivételével, ez egy kis "brownie" volt amiért nem lett volna kár.
5%-os Fenbendazol granulátumból - állatgyógyszertárban 50 gramm 1400 Ft!!!!- 0,1 grammot használzam fel egy 30 literes akváriumba. Először oldatot készítettem, és azt öntöttem be. 2 nap múlva megismételtem.
A hydra eltűnt, a garni életben maradt. Ezután 3-4 naponta 40%-os vízcsere, két hétig. Vigyázat!!!! Bár ez a szer a planáriát is kinyírja - állítólag - de az összes csigát is!!!!! És a bomló csigatetemek nem tesznek jót a vízminőségnek.
Lehetőleg a szer alkalmazása előtt szedjük ki a csigákat, amennyit csak tudunk.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.09.01. 21:24

Köszi az összefoglalót! Én is épp tegnap fedeztem fel pár hidrát az akváriumomban, ami nagyon meglepett, mert már egy ideje nem nyúltam bele. (halasnál már egy éve nem jártam...) No mindegy, a lényeg, hogy megjelentek. Abban reménykedem, hogy a halak (amiket most veszek majd hamarosan) megeszik őket.
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.02. 18:06

Miért melyik fajnak tartozik a fő táplálékai közé?
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.09.02. 18:26

Fred írta:Miért melyik fajnak tartozik a fő táplálékai közé?

Több fórumon olvastam róla, hogy bizonyos halak megeszik. Nyilván nem "fő táplálékuk", de megeszik. Egy helyen mintha a bettákat és a gurámikat említették volna meg, de egy másikon az egész kicsi nanohalakat (tudom, ezt a kifejezést nem mindenki szereti) is. Javítsatok ki ha most hülyeséget írtam.
Egy növényes akváriumról van szó amúgy, ezért porokat nem nagyon szeretnék használni. Emiatt gondoltam a halakra. (Amiket amúgy még egy darabig nem akartam volna tenni az akváriumba, de más választásom nincs nagyon.)
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.18. 20:58

Frettner írta: Először oldatot készítettem, és azt öntöttem be. 2 nap múlva megismételtem.
Hogyan sikerült neked a szert feloldani? Nagyon nem szeret vízben oldódni. Jobb híján szuszpenziót készítettem és abból mértem ki a szükséges mennyiséget, de ez elég pontatlan megoldás.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.18. 21:05

Moszat írta:
Frettner írta: Először oldatot készítettem, és azt öntöttem be. 2 nap múlva megismételtem.
Hogyan sikerült neked a szert feloldani? Nagyon nem szeret vízben oldódni. Jobb híján szuszpenziót készítettem és abból mértem ki a szükséges mennyiséget, de ez elég pontatlan megoldás.


Hát betettem egy üveg vízbe, és sokáig rázogattam.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.18. 21:15

Frettner írta:
Moszat írta:
Frettner írta: Először oldatot készítettem, és azt öntöttem be. 2 nap múlva megismételtem.
Hogyan sikerült neked a szert feloldani? Nagyon nem szeret vízben oldódni. Jobb híján szuszpenziót készítettem és abból mértem ki a szükséges mennyiséget, de ez elég pontatlan megoldás.


Hát betettem egy üveg vízbe, és sokáig rázogattam.....

Én 5g szert raktam 75g vízbe, és napok alatt sem oldódott fel, pedig sokat kavartam. Aztán meguntam és kimértem félig oldott állapotban. Ezek szerint csak bővebben kell mérni a vizet?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.18. 21:45

5 g az elég akár 1000 liter vízhez.....
Értem én, hogy szuszpenziót akartál csinálni...
És ha nem tökéletesen oldódott fel, akkor nem fogod tudni pontosan adagolni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.18. 22:09

Frettner írta:5 g az elég akár 1000 liter vízhez.....
Értem én, hogy szuszpenziót akartál csinálni...
És ha nem tökéletesen oldódott fel, akkor nem fogod tudni pontosan adagolni.

5g szerben 250 mg hatóanyag van, ami a táblázatom szerint 432 liter vízhez elég. Gondoltam feloldva könnyebb adagolni, mivel a mérlegem nem mér gramm alatt, és ha a kész oldatból mérem ki a nekem szükséges mennyiséget, akkor növekszik a pontosságom. Ehhez képest alig oldódott és végül a frissen felkavart löttyből mértem ki. Ennyit a pontosságról. Nem is vagyok biztos az irtás végleges sikerében, de legalább a garnélák nem fordultak fel.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hidra

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.18. 22:12

NAgyon egyszerű ellenőrizni, ha az üvegen tapadó hydrát megbököd és nem húzódik össze, akkor annyi neki.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: "Ellenségek"

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron