Artemia salina nevelde

Triops, Aegla és minden más élőlény

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.04.07. 21:47

Ez nagyon tuti. Kíváncsi vagyok a képekre.
Erre a kisebbek, nagyobbak dologra lennék kíváncsi. Mekkora a különbség?
Egyébként gondolkoztam rajta h kipróbálom, a gömbhalaimnak biztos tetszenének.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.04.08. 09:20

én megpróbálkoztam a témával!
5 literes akvárium

ozmóvíz
pete

kikeltek, sokan voltak.
spirulina

kihaltak. :(
talán az lehetett a fő probléma hogy én megpróbáltam aljzatot is berakni, homokot meg egy két lávakövet... egyszerűen eltűntek... pedig még levegőztettem is...finoman

ha lesz újra petém talán belevágok újra... most pihentetem a témát...

kérdés: ha megcsinálod a spirulina oldatot, az mennyi ideig tartható el? sós vagy édesvízben oldjam fel?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.04.08. 10:14

Azt hiszem, sikerült rájönnöm, nálam mi volt a gond. Egyszerűen éhenhaltak! Rossz volt a spirulinám, vagy éppen túl jó volt mert igazi spirulina volt és nem más mikroalga. Nem lehetett elkeverni a vízben. Szárazon liszt finomságú por, ami száll a levegőben, vízben viszont egyáltalán nem keveredik,apró göbökké áll össze. Valószínűleg azért, mert az igazi spirulina kis spirálokból áll amik remekül összeakadnak egymással. Az oldat a fecskendőben még zöldnek látszik, de az 5 literesben már kis pontoknak amik azonnal leülepszenek. Élesztővel sikerült viszonylag sokat életben tartanom, és valamennyit végre nőttek is. Az élesztő nem egy ideális kaja nekik, de legalább ki kerek sejtekből áll amik lebegnek a vízben. Killer küldött nekem egy kis petét meg kaját, meglátjuk, hogy mennyi sikerem lesz vele. Ha beválik, akkor egyértelműen az etetés a rossz.

Szerintem sós vízben rakd el az oldatot, abban kevesebb baci szaporodik, nem véletlenül használják tartósításra.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.08. 10:16

Egyet biztosan tudok.
Én LINK-en látható spirulina tablettából zúzott porból csináltam ásványvízzel 50ml oldatot és hozzátettem egy csapott kávéskanál akvarisztikai sót.
2 hónapja használom. Úgy tűnik nem romlik meg. Valószínű a sótól.
http://www.solstar.hu/solstar/spirulina/spirulina.html
Reggel és este 7 - 7 csepp belőle és minden gond nélkül felnőnek. Etetéskor egy fecskendővel szívok a vizükből és vissza priccolom erősen a felszínre, hogy
buborékokat kavarjon. Ez mindig visz a vízbe annyi oxigént, hogy simán ellegyenek a következő etetésig. Aki levegőztetni is tud az pedig elég, ha egy nagyon takarékon pötyögő levegő csövet tesz az aksijukba. Én tegnap csináltam egyharmados vízcserét és közben leszívtam a mulmot.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.04.08. 13:54

Nem teljesen értem, hogy ha fölmerült demo igény közvetlenül a war végén, akkor miért kell lelépni X-ről és pláne nem értem, hogy 1 órával később miért kell végeredményt hirdetni ?

Tehát nagyjából most 3 és fél hetesek, körülbelül a kikeléstől számítva 26 naposak a sórákjaim.
A képek és a videó ma készült. Szerintem ha a korábbit megnézitek, akkor egyértelműen látszik a növekedés mértéke.
A képek és a videó is a szokott módon egy 20x-os nagyító mögül készültek MACRO módban.
A nőstényeknek, ha ivaréretté válnak, akkor van a farkuk tövében egy sötét petecsomó, a hímeknek pedig egy nagy valami a szájszervüknél.
Lehet ez maga a szájszer, de nem vagyok benne biztos. Tény hogy párzás közben, evvel kapaszkodik a nőstény derekába.
Ha olyan nőstényt kap el, amelyik nem ivarérett, az heves kapálódzással szabadul meg a fogásból.

A nőstény és a hím rajza a képen a nemi jellegekkel.
Kép

És itt jönnek a képeim.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És végül itt a videó is (480-as felbontáson nézd):

http://www.youtube.com/watch?v=jX90jtjJOLQ
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.08. 13:58

Jó a videó!!!!! :lol: :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: egedzs » 2011.05.23. 15:42

Nagyszerű képek és gratulálok a neveléshez.
Én már többször próbáltam, de pár nap után mindég kipusztulnak.
Legutóbb így próbáltam:
10 liter csapvíz + 300 g jódozatlan konyhasó (a só napok múlva sem tudott rendesen feloldódni, az akvárium alján maradt egy kis por szerűség, pedig tuti nem volt több 300 g-nál). Raktam bele egy szivacsszűrőt finom porlasztással. Eleinte büdösödött, ezért tettem bele Aquatic Nature AN-Bacter M baktérium kultúrát. A büdösödés megszűnt. Ebbe kerültek a kikelt és leszívott lárvák. Három nap után kezdtem etetni Hobby Liquizellel (6-8 csepp napi háromszor). 4-5 nap alatt teljesen eltűntek, pedig közben többször cseréltem vizet is, hogy eltávolítsam az elpusztult lárvákat. Amikor el kezdtek pusztulni a víz újra büdösödött, ezért cseréltem naponta 3 liter vizet.
Kérdéseim:
- Lehet-e vízkezelővel kezelt csapvizet használni?
- Jobb-e az akvarisztikai tengeri só? Úgy tudom az jódozott. Ez nem baj? Miért nem lehet jódozott a keltető víz?
- Lehet-e szűrni a vizüket szivacsszűrővel? (Úgy gondoltam, a baktériumok miatt szükséges.) A kikelt sórákokat nem szívta be, még a tetemüket sem gyűjtötte össze az akvárium aljáról.
- Éhen halhattak-e 4-5 nap alatt, vagy inkább a rossz víz minőség miatt döglöttek ki?
egedzs
CRS C
 
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2010.08.27. 13:25
Tartózkodási hely: Budapest IV.ker.

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.07.05. 22:05

További próbálkozók kisegítése végett írom le:
-az ozmó víz sem felel meg a felnevelésükhöz
-az átlagos csapvíz sem jó hozzá már pár nap után rohamos pusztulásnak indulnak
-az egyetlen bevált megoldás a bubimentes ásványvíz és abból jó a leggagyibb is, ebben napi 1 perc levegőztetéssel és egy részleges vízcserével is sikeresen felnőttek nagy számban.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Artemia salina nevelde

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2011.07.19. 21:22

Csak gratulálni tudok, hogy volt türelmed kikísérletezni a felnevelésüket. :P
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Minden más

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron