Parányok

Triops, Aegla és minden más élőlény

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.06. 11:18

Szia!
Írtad, hogy vízibolháztál is!
Esetleg leírnád, hogy ez miből állt? hogy szerezted az "indító kultúrát"?
Én most próbálok egy kis tavi vizet szerezni (termál) és megnézni mit tudok belőle kiszaporítani... remélem valami érdekes bolhákat sikerül megcsípnem és nemcsak papucsállatkát :]
Viszont nem hiszem hogy be merném rakni a halaknak eleségnek.. Tele van mindenféle vadhalakkal meg betegségekkel az a tó.
Te csak érdekesség gyanánt csináltad?

Hogy állnak az artemiák?
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.07. 01:03

Vízibolhákkal többször is szórakoztam. Amit írtam, az konkrétan egy olyan eset volt, amikor az új akváriumnál 2 hét után elfogyott a türelmem, és kényszert éreztem, hogy rakjak bele valami mozgó cuccot. Elmentem egy halashoz és vettem egy zacskó vízibolhát. Nem működött a dolog, a szűrő összeszedte őket, pedig háló volt az elején és minimumra vettem. Időnként kihúztam a szűrőt, és akkor elúsztak róla a bolhák. Pár nap után meguntam a dolgot és beöntöttem a bolhákat a halakhoz. Ezen kívül több alkalommal is gyűjtöttem bolhákat és más hasonló apróságokat a természetből. Befőttesüvegben, egy kis moha vagy más apró vízinövény mellett nagyon sok minden életben tartható. Fény kell, időnként vízcsere. Ha az ember tudja, mit keressen, akkor nagyon izgalmas élőlények is előkerülhetnek akár egy útmenti pocsolyából is. Félek a parazitáktól, az élő vízből származó mintákkal mindig vigyázok, nehogy kapcsolatba kerüljenek az akváriumaimmal.


Kép
Kandicsok, 50 Ft-ért vettem egy fél adagot a halasboltban.
Kép
Kagylósrák, ezek kiirthatatlanul tenyésznek az akváriumban. Ez egy kapitális, 2 mm-nél is nagyobb példány.
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.15. 15:29

Kép
Elkaptam egy planáriát az akváriumban. Ez egy új faj, tél óta vannak meg. Ritkán láthatóak, kevesen vannak és eddig nem okoztak problémát. A korábbi ragacsos planáriám egy klasszikus füles planária volt, ezt a mostanit rendszertanilag nem tudom hova tenni. Nagyon gyorsak a dögök, nem volt egyszerű mutatvány egyet élve és egészségesen begyűjteni.

Ezen a videón az látható, ahogyan megszabadul az emészthetetlen ételmaradéktól, a száján keresztül. A planáriákon egyetlen nyílás van, a kaja ott megy be és a maradék is ott jön ki. Az áldozat valami apró héjas élőlény volt(kagylósrák vagy kovamoszat talán?), érdekes módon az üres héjon belül 3 élő amőba mocorgott.
http://www.youtube.com/watch?v=ogXMmNhjw38

Itt csak úgy mászkál, 100X-os nagyításban:
http://www.youtube.com/watch?v=xKKceK8lFhc
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.03.15. 19:46

Érdekes kis lények. ;)
Az ahogy kiadja magából nagyon kemény :lol: Meg, hogy lehet látni mit evett! :o
Eszméletlen kis világ tárul elénk, ha egy jó kis mikroszkópot jó helyre rakunk. Ilyenkor mindig elgondolkodom, mi van ha minket is egy nagy mikroszkóppal figyelnek... :?
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.15. 19:49

dzsega írta:Érdekes kis lények. ;)
Az ahogy kiadja magából nagyon kemény :lol: Meg, hogy lehet látni mit evett! :o
Eszméletlen kis világ tárul elénk, ha egy jó kis mikroszkópot jó helyre rakunk. Ilyenkor mindig elgondolkodom, mi van ha minket is egy nagy mikroszkóppal figyelnek... :?


Márpedig figyelnek, elhiheted :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.03.15. 20:56

Frettner írta:
dzsega írta:Érdekes kis lények. ;)
Az ahogy kiadja magából nagyon kemény :lol: Meg, hogy lehet látni mit evett! :o
Eszméletlen kis világ tárul elénk, ha egy jó kis mikroszkópot jó helyre rakunk. Ilyenkor mindig elgondolkodom, mi van ha minket is egy nagy mikroszkóppal figyelnek... :?


Márpedig figyelnek, elhiheted :lol:

Tiszta sor, hogy figyelnek de itt az a kérdés, hogy mikroszkóppal vagy távcsővel? :lol:
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.15. 21:15

dzsega írta:
Frettner írta:
dzsega írta:Érdekes kis lények. ;)
Az ahogy kiadja magából nagyon kemény :lol: Meg, hogy lehet látni mit evett! :o
Eszméletlen kis világ tárul elénk, ha egy jó kis mikroszkópot jó helyre rakunk. Ilyenkor mindig elgondolkodom, mi van ha minket is egy nagy mikroszkóppal figyelnek... :?


Márpedig figyelnek, elhiheted :lol:

Tiszta sor, hogy figyelnek de itt az a kérdés, hogy mikroszkóppal vagy távcsővel? :lol:

Ezt nem bonyolult eldönteni. Csukd be a szemed, és ugorj egy nagyot. Ha bevered a fejed a fedőlemezbe, akkor mikroszkóp alatt vagy :mrgreen:
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.17. 01:04

Napi szörny az akváriumból:
Kép
Ez egy kevéssertéjű gyűrűsféreg azaz Oligochaeta. A legjobb tippem, hogy valami Chaetogaster féleség. A videón szexin vonaglik és látszanak a gyomrában a még élő csillós áldozatai, és egy kerekesféreg maradványa.
http://www.youtube.com/watch?v=KzJCBIRnjJ0

Valami víziatka lehetett fénykorában, túl sok darab hiányzik belőle hogy biztosra lehessen mondani.
Kép
Fonálalgák spóraképzés közben:
Kép
Kép
Forrásmoha. Sokkal nagyobb, hosszúkásabb és ritkásabban álló levelei vannak, mint a többi akváriumi mohának.
Kép
Spiky moss. Nagyon gyakran ágazik el. Jobb oldalt a száron látszik két új elágazáskezdemény, balra a kis fekete dudor a száron szintén az, csak fiatalabb.
Kép
Karácsony moha, vagy valami hasonló. Jellegzetes vöröses kapaszkodó rhizoidok vannak a száracskáján, gyorsan letapad velük bármilyen felületre.
Kép
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.03.17. 09:44

A videó nagyon jó, a képek viszont nem jönnek be! :(
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Parányok

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.17. 10:50

De jó képek! Egyszer én is belenézhetek? ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Minden más

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron