Oldal: 1 / 1

óó

HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 18:16
Szerző: belaba
Sziasztok! Szerintetek milyen csigákat szerezzek be garnélás + nano medencékbe, van csapvizes és enyhén lágy vizes is! 35-40 literesek és nem szeretném ha kontrollálatlanul szaporodnának! Van helenám is 2-3 egyed kb. 3 cm-esek! Egy zebrám is van , ami nagyon tetszik de az már kevésbé, hogy telepakolja az egész medencét lekaparhatatlan petéivel!
Zoli

Re: óó

HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 20:41
Szerző: Frettner
Csakis maláj tornyost, esetleg sulawezit.

Re: óó

HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 18:11
Szerző: belaba
A maláj t. csigusz oly szapora, hogy nem bírunk velük, én és a helenák, bár a helenák csak 3 cm-esek, azt se tudom ezek nőnek-e nagyobbra! A sulavesi nekem sajna nem mond semmit, nem ismerem de majd utána nézek!

Re: óó

HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 18:56
Szerző: Moszat
A sulawesi csigákról itt is találsz valamennyi infót a Tylo topicban, a genus neve Tylomelania. Lágy, lúgos vízben élnek az eredeti élőhelyükön, de a középkemény csapvízben is megvannak. Nekem van egy narancs Tylom, élénk és egészséges csapvízben. Főleg nagytestű, 5-7 cm-es kúpos házú fajok, egy faj van ami kb. feleakkora. Váltivarúak(megkülönböztetni nem lehet a nemeket), elevenszülők, akváriumban ritkán és lassan szaporodnak.
A zebrán kívül még sok izgalmas, kevésbé ismert (de azért beszerezhető) akváriumi faj van. Pl. a sárgaöves süncsiga, pagodacsiga.
Lágy, savas vízbe nem sok választásod van, a vékony, áttetsző (főleg fehérjéből álló) házú fajok viszonylag jól bírják, de a meszes házakat szétszedi. Hazai csigákkal lehet még ilyen körülmények között próbálkozni, visszafogott színvilágúak, de sok látványos formájú faj akad. Sajnos a vadon gyűjtött csigáknak megvan a maga kockázata, de pl. a zebracsigák is kivétel nélkül mind vadon fogottak, és a Tylok 99,9%-a is.

Re: óó

HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 19:12
Szerző: belaba
KÖSZÖNÖM AZ INFÓKAT !!!