mit eszik a csigaevő, ha nem csigát?

Csigákkal kapcsolatos témák

Re: mit eszik a csigaevő, ha nem csigát?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.04.05. 21:30

NA én ezért vagyok inkább maláj-párti. Azok eltüntetnek minden mulmot, koszt, hulladékot. Viszont növényen, algán még nem láttam. Na jó, néha betámadják a garnélakaját :D
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: mit eszik a csigaevő, ha nem csigát?

HozzászólásSzerző: Sumak » 2011.04.14. 21:13

Nálam egy levedlett rákpáncéllal birkózott egy közepes termetű helena nemrégiben, a felét el is tüntette némi küzdelem árán.
Érdekes volt megfigyelni hogyan tekergeti, rendezgeti. Csak kedvet ne kapjon a töltött rákpáncélhoz :lol:
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: mit eszik a csigaevő, ha nem csigát?

HozzászólásSzerző: samanaj » 2011.09.25. 04:21

Nekem ma mászott rá a legyező garnéla hasára a csigaevő csiga és fel is borította.
Nem vártam meg a végkifejletet hanem szétválasztottam őket és a csigaevő ment a másik akváriumba a betta mellé.
Nem tudom mi lett volna a vége.
A csigaevőt a kicsi pajzscsigák miatt tettem be hátha ritkítja őket, de nem.
samanaj
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.06.15. 19:13

Re: mit eszik a csigaevő, ha nem csigát?

HozzászólásSzerző: Roy » 2012.03.26. 09:35

Úgy látom, (az itt meg a "növényes" társfórumban olvasottak alapján) hogy a helena tulajdonosok két csoportra oszthatóak:
1. Lepkefing a tevékenységük havonta 1 csigát esznek
2. Brutális zabálók, kiíírtanak minden csigaéletet.
Édrekes, mert elég messze van egymástól a két csoport...

Nálam 2 db helena érkezett kb 1 hónapja. Egy kis pohárban pont volt egy-két barna csiga gondoltam megnézem munka közben őket. Beraktam az egyiket, de egy nap alatt hozzá se szagolt a csigákhoz. Na mondom ezek se váltják meg a világot. Ezek után mindegy alapon kerültek be az egyik garnélásba. Egy hónap alatt ránézésre teljesen kipusztították a barnacsiga állományt (hozzátéve hogy nem volt brutálisan sok). Most átraktam őket egy másikba itt már sokkal több áldozat vár rájuk, de már dolgoznak, látok pár üres csigaházat.
Közben az asszony mattot adott egy ártatlan kérdéssel: Miért is kell kiirtani a barnacsigákat?
Hoppá izé azért mert káros, meg nem jó, nem szeressük őtet. De aztán jobban belegondolva lehet hogy nem is annyira ellenségek, csak a brutális populációs robbanásokat tudnám feledni...
Úgyhogy megpróbálok stratégiát váltani: A teljes likvidálás helyett a kordában tartás lett az új cél.
Ha szerencsém van és nem egy pár, azaz nem fognak szaporodni, akkor lehet hogy megoldható az hogy mielőtt az összeset kiennék továbbköltöztetem őket. Így aztán mire körbeérnek a 7 garnélás aksin mehetnek újra az elsőbe.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: mit eszik a csigaevő, ha nem csigát?

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.03.26. 18:16

Nálam az egyik akváriumban "brutálisan" sok volt a csiga. Hólyagcsiga, postakürt csiga, bara csiga, maláj....
Bedobtam 2 helenát, hát pár hónap alatt lemészároltak mindenkit. Viszont azután olyan mulmréteg gyűlt össze az alján, hogy újra kellett indtanom az akváriumot. Lehet, hogy jobb lett volna meghagyni a csiguszokat..... :roll:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: mit eszik a csigaevő, ha nem csigát?

HozzászólásSzerző: Nemy » 2012.03.27. 07:12

Ugyan így jártam én is. A felesleges helenákat elajándékoztam ,csak egyet hagytam meg mutatóban. Az aksi újraindítása után a maláj srácok pedig újra beköltöztek :D .
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Előző

Vissza: Csigák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron