Csiga invázió

Csigákkal kapcsolatos témák

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.02.07. 22:24

Ha egyedül van, akkor nem lesz baj. Magát nem tudja megtermékenyíteni. (Ezt a fajta szaporodást szűznemzésnek hívnák). De szinte biztos hogy nem csak egy van...
Nálam maximum csak az egész puha növényeket ette: pl csavart levelű valiznéria. A Cryptokban nem tettek kárt.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.08. 10:00

Hát én nem tudom, mi bajotok a csigákkal. Nekem minden akváriumban van: Barnacsiga, Hólyagcsiga, Postakürt, Maláj tornyos, és pár Nyúlcsiga is.
Kaptam néhány Csigaevő heleniát, és betettem az egyikbe. Az eredmény: kiirtottak minden más fajtát, és ezután az akvárium alján hihetetlen mulmréteg gyűlt össze. Gyakorlatilag eltávolíthatatlanul, mindenhol. Ezek után megszabadultam tőlük, és inkább az egyéb csigák.
A különböző fajták gyönyörű tisztán tartják az akváriumot, van amelyik felzabálja az összes mulmot, az elhalt növényi részeket, van amelyik lenyalja az algát is az üvegről, és a tornyosok jól fellazítják az aljzatot.
És nem esznek növényt. Kivétel az almacsiga. Abból 3-4 nagyobb példány képes tarra rágni egy akváriumot.... Kedvencük a vizipetrezselyem :D
Ja, és néha egyet-egyet összeroppantok, a garnik egyből rávetik magukat.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: berczyk » 2011.02.08. 16:29

Spuc köszi a gyors választ! Akkor nem bántom szegényként, mert úgy tűnik tényleg egyedül van!
berczyk
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.02.07. 21:36

Re: Csiga invázió

HozzászólásSzerző: trewa » 2013.01.04. 21:40

helló! lenne egy sos kérdésem: tudnék extra jó áron szerezni botia modesta halacsokat. rengeteg apró barnacsiga van a garnélásomban.nem postakürt,ezek max 3-4 milliméterre nőnek és nagyon laposak, és ezekhez képest a postakürt szaporodás szempontjából egy önmegtartóztató,veszélyeztetett faj.nyáron hoztam halakat és növényeket a hévízi-tó kifolyójából,sztem onnan sikerültek.
tehát a kérdés az lenne,h ezek a botiák a csigákat pusztítanák vagy a kis sakuráimat?
nem igazán szeretnék garnéla fogyást de a csigákkal vmit csinálni kell.plusz vannak benne minimum 2-3 centis tylomelaniák azokra veszélyes lehet vagy szedjem ki őket addig ??
Avatar
trewa
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.04.08. 23:19
Tartózkodási hely: Ajka

Előző

Vissza: Csigák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron