Tylo

Csigákkal kapcsolatos témák

Tylo

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.09.02. 09:07

Régóta szemezek ezzel a csigával, de vannak aggodalmaim.

1. Lehet kicsit "tájidegen" egy nem sulawesis akváriumban.
2. Mennyire tetszene neki a nagyon lágy, enyhén savas víz?

Persze a legjobb lenne, ha csinálnék egy kardinálisos akváriumot és akkor mindenki örül ... :lol:
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.02. 09:46

TRK írta:...
Persze a legjobb lenne, ha csinálnék egy kardinálisos akváriumot és akkor mindenki örül ... :lol:


Ez így igaz ;)

Különben számomra hatalmas rejtély ez a csiga, remélem van köztünk, aki kicsit többet tud mondani róluk. Igazából az sem világos, hogy vált ivarúak-e vagy sem, és ha igen, akkor hogyan lehetne a nemeket megkülönböztetni (ha egyáltalán van erre mód). Nálam 2 féle sula csiga volt: az egyik, aminek sárga a teste, a másik pedig fekete testű és sárga szájú, sárga "antennájú". A sárga a kardinálisok közt lakik, míg a fekete a spinata-k között lakott. A sárgák nagyon szépen szaporodtak, a kicsik nőnek is folyamatosan, míg a másiknál nem volt soha szaporulat.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.10.27. 09:39

TRK írta:Régóta szemezek ezzel a csigával, de vannak aggodalmaim.

1. Lehet kicsit "tájidegen" egy nem sulawesis akváriumban.
2. Mennyire tetszene neki a nagyon lágy, enyhén savas víz?

Persze a legjobb lenne, ha csinálnék egy kardinálisos akváriumot és akkor mindenki örül ... :lol:



Itt egy remek kis összefoglaló ezekről a különös csigukról. Remélem minden hasznos infót megtalálsz benne!

http://akvarisztika.budapet.hu/2009/03/ ... elania-sp/
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.30. 23:12

Létezik, hogy Tylo csigát láttam egy boltban 600 Ft-ért? Az állat már döglött volt, csak a ház volt meg, de élve is ennyi lett volna :mrgreen: 5-6 cm-es fekete, orsós háza volt, ilyesmi csak csiga nélkül:
Kép
Eddig abban a hitben voltam, hogy ezek a csigák pár ezer forintba kerülnek és elég kényesek.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.30. 23:42

Igen, elképzelhető. Bár valószínűleg nem a képen látható "orange" változat lehetett fénykorában az a csiga, mert ez a legdrágább mind közül. A yellow változat (faj???) "ezer párszáz" forintért már kapható, a többi, kevésbé élénk színű csigát már én is láttam ezer forintért, szóval simán lehet, hogy sula csiga volt. Az elmúlt egy évben jelentősen olcsóbbak lettek ezek a csigák, mint korábban, gondolom új területeket halásznak le, ahol nagyobb mennyiségben vannak jelen, és már nem hat annyira az újdonság varázs sem, valószínűleg ezért lettek olcsóbbak.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.31. 02:41

szentgyo írta: gondolom új területeket halásznak le, ahol nagyobb mennyiségben vannak jelen

A vadon fogott állatok kereskedelme mindig elszomorít. Ha egy új fajt árulnak gyűjtőknek és tenyésztőknek, az oké, valahol el kell kezdeni a tenyésztést. De hogy tonnaszám hordják a kereskedésekbe, ahol addig sem tudják életben tartani, amíg valaki el nem viszi? Nekem ez a természetrombolás. Bocs az offért.
Szívesen tartanék ilyen csigát, ha nem lenne ez a problémám velük. Úgy olvastam, hogy a sulawesi garnélákhoz képest sokkal szélesebb tartományban változhatnak a vízparaméterek. Egyesek szerint kifejezetten jó nekik a mérsékelten kemény víz, mert abban nem épül le a ház vége.

Ezeket az értékeket "yellow antenna" csigához írta olyasvalaki, akinél szaporodtak. A TDS-t nem tudom mi(összes oldott anyag lenne?), de a többi nincs olyan távol az átlagos csapvíztől. Viszonylag kis változtatással össze tudnám hozni, és akár Heteropodat is lehetne társítani.
pH 7.6 - 7.8
TDS 250 - 300 ppm
KH 12 - 14
temp 74 F
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.31. 12:11

Moszat írta:A vadon fogott állatok kereskedelme mindig elszomorít. Ha egy új fajt árulnak gyűjtőknek és tenyésztőknek, az oké, valahol el kell kezdeni a tenyésztést. De hogy tonnaszám hordják a kereskedésekbe, ahol addig sem tudják életben tartani, amíg valaki el nem viszi? Nekem ez a természetrombolás. Bocs az offért.


Ezt én is így látom, de sajnos mégis ez történik... Sokkal olcsóbb és egyszerűbb befogni az állatokat, mint megoldani a fogságban való szaporításukat sok esetben, ez ellen mi úgy tudunk tenni, hogy nem veszünk vadon fogott élőlényeket. Különben itt egy topic, ami kb erről szól: viewtopic.php?f=16&t=291

Moszat írta:Szívesen tartanék ilyen csigát, ha nem lenne ez a problémám velük. Úgy olvastam, hogy a sulawesi garnélákhoz képest sokkal szélesebb tartományban változhatnak a vízparaméterek. Egyesek szerint kifejezetten jó nekik a mérsékelten kemény víz, mert abban nem épül le a ház vége.

Ezeket az értékeket "yellow antenna" csigához írta olyasvalaki, akinél szaporodtak. A TDS-t nem tudom mi(összes oldott anyag lenne?), de a többi nincs olyan távol az átlagos csapvíztől. Viszonylag kis változtatással össze tudnám hozni, és akár Heteropodat is lehetne társítani.
pH 7.6 - 7.8
TDS 250 - 300 ppm
KH 12 - 14
temp 74 F


Igen, a TDS az összes oldott anyag.

Nálam együtt vannak a sula garnélákkal, így igazából saját tapasztalatom nincs ezen a téren, de valóban azt mondják, hogy azért nem olyan nehéz a tartásuk, és különösebb gond nélkül tartható más halakkal/garnélákkal.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.09. 18:38

Kép
Szereztem egy ilyet. Szerintetek melyik faj? A teste alapján inkább a narancs, a háza viszont a sárgára emlékeztet, bár élőben inkább feketének látszik, eléggé túlvilágítottam. A boltban ahol ráleltem, összesen 2 volt, a másik csiga teste inkább drapp volt mint sárga.
http://www.youtube.com/watch?v=kU8aeztnEig
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: dzsega » 2011.02.09. 22:01

ez tök jópofa!
Kár hogy van csigaevőm az összes akváriumomban...
dzsega
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2010.08.19. 12:08
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Tylo

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.02.10. 18:07

A csiga eszi a karácsony mohát. A konzerv kukoricához meg hozzá se nyúlt. Emiatt úgy tűnik, nem lesz állandó lakó nálam, a moháimat imádom és ragaszkodom hozzájuk. Eddig élénknek és jó étvágyúnak bizonyult csapvízben. Mivel a boltban is abban volt, ezért én is abba tettem, és szép lassan hígítom lágy vízzel.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Csigák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég