Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

Cherax, Cambarellus, Geosesarma és minden más, rákokkal kapcsolatos témák

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.11.25. 23:20

Sajnos nem sűrűn lesz fölösleges pénzem arra, hogy külföldi börzékre járjak. Minden vagyonomat armatúrára költöttem :)
Találtam egy hazai boltost, aki rendelésre hozna be vadat is. Csak éppen rossz latin név alatt árul halakat és fura fantázianeveken garnélákat. Attól félek, a végén még 20 centisre nőne a méregdrága törperákom. A többi boltban, ahol megkérdeztem, úgy néztek rám, mintha Velociraptor fiókát kerestem volna.

Ami a párt illeti, sajnos rossz tapasztalataim vannak a különleges állatok szaporításával. Mivel kicsi rájuk az igény, a piciket nem lehet mind jó áron eladni, aztán ott dilemmázik az ember, hogy eladja őket bagóért/elosztogassa a haveroknak, vagy a végén a nyakán marad az összes.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.11.26. 10:11

Gratula a szaporulathoz Marci, feltehetnél képeket is. ;)

Amúgy a magyar boltokban elérhető CPOkról elég rosszak a tapasztalataim, legtöbbször silány minőségű, fakó színű állatokat láttam horribilis árakon. Mondjuk ennek több oka is lehet, köztük a magas ára, a nehezebb beszerezhetősége, szóval nem ítélkezem. Már annak is örülök, ha látok egyáltalán kereskedésben...
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: hoitsym » 2011.01.03. 23:44

Akit esetleg érdekel, nekem is van egy CPO-s cikkem, mondjuk már régebben írtam, de a szavatossága nem járt le :D, a terrarista.hun találjátok a következő linken : http://terrarista.hu/index.php?mod=content&id=177

üdv
Marci
hoitsym
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.08.31. 22:15

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: Ayac » 2011.05.31. 23:08

Sziasztok!

Nekem CPO-ként lett eladva két rák. Teljesen olyan, mint a képeken, élénk narancs a színük. Az egyikük egészen kicsi maradt és mostanra el is tűnt (mindjárt sejteni fogjátok miért) a másik pedig egy brutális terminátorrá változott. Most már lassan meghaladja a 7 centit és állandóan zabál. Először a növények leveleit kezdte meg, aztán adtam neki tablettás díszhaltápot, ha már ennyire éhes egyen inkább azt. Úgy csap le a tablettára mint kutya a füstölt kolbászra aztán húzza is be a barlangjába, hogy komótosan elfalatozgasson. Na, ez egy darabig működött, de most már ez sem elég, a leveleken csüngve vadászik, és úgy eszi a kék neonjaimat, mint más a ropit. Állandóan vedlik és nő, mint a gomba... Meddig fog ez a vadállat még nőni? Nem hagyhatom, hogy lekaszaboljon mindent... Lehet, hogy ez valami mutáns változat? Nektek volt már ilyen tapasztalatotok? Azért sem értem, mert az összes eddigi rákjaim (a régebbi CPO-k is) relatíve kicsik és békések maradtak, de ez nem... ez lassan szörnyeteggé változik... :shock:
Ayac
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.05.31. 22:53

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.06.01. 10:08

Ayac írta:Sziasztok!

Nekem CPO-ként lett eladva két rák. Teljesen olyan, mint a képeken, élénk narancs a színük. Az egyikük egészen kicsi maradt és mostanra el is tűnt (mindjárt sejteni fogjátok miért) a másik pedig egy brutális terminátorrá változott. Most már lassan meghaladja a 7 centit és állandóan zabál. Először a növények leveleit kezdte meg, aztán adtam neki tablettás díszhaltápot, ha már ennyire éhes egyen inkább azt. Úgy csap le a tablettára mint kutya a füstölt kolbászra aztán húzza is be a barlangjába, hogy komótosan elfalatozgasson. Na, ez egy darabig működött, de most már ez sem elég, a leveleken csüngve vadászik, és úgy eszi a kék neonjaimat, mint más a ropit. Állandóan vedlik és nő, mint a gomba... Meddig fog ez a vadállat még nőni? Nem hagyhatom, hogy lekaszaboljon mindent... Lehet, hogy ez valami mutáns változat? Nektek volt már ilyen tapasztalatotok? Azért sem értem, mert az összes eddigi rákjaim (a régebbi CPO-k is) relatíve kicsik és békések maradtak, de ez nem... ez lassan szörnyeteggé változik... :shock:


Szia,

Valószínűleg CPO helytt egy fiatal Procambarus clarkii-t kaptál...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: Ayac » 2011.06.01. 12:40

Igazad van, megnéztem erről a fajról a videókat meg a leírásokat is és teljesen passzol... amikor kaptam őket nem lehetett látni a turpisságot, mert nagyjából
mind a kettő ugyanakkora volt, ez talán egy árnyalatnyit nagyobb... Most nem tudom mit csináljak vele, visszacseréljem? ...amúgy érdekes állat, meg aktív, meg
az is jó benne, hogy mindent kibír - ilyen keménykötésű rákot még nem láttam - csak sajnálom a többi halat meg a növényeket... a dámiót meg a citromlazacokat
talán nem tudja elkapni, de a neonoknak annyi, azok sajnos az akvárium alján szoktak aludni...
Ayac
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.05.31. 22:53

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2011.10.22. 14:29

Sziasztok!
Mit tudtok a garnélákat legyilkolják? :D
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: Rebarbara » 2013.03.24. 18:08

Sziasztok!

Új vagyok az oldalon! :roll:

Van egy hím cpo-om, sajnos az előző ara elpusztult 2 hónap tartás után. Fakult a színe és csúnyán begörbült szegényke. Talán túl meleg volt neki a víz... :?: A fiú jól van, növekszik szépen.

Köszönöm!
Rebarbara
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.03.23. 20:44

Re: Cambarellus patzcuarensis sp. orange; CPO

HozzászólásSzerző: Nyunyiii » 2015.10.29. 20:47

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy most már pár napja vannak kisrákok, és a nőstény rákkal mit csináljak?
Náluk hagyjam bent, vagy vissza tegyem a nagy akváriumba a hímhez?
A választ előre is köszönöm
Nyunyiii
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015.10.28. 14:20

Előző

Vissza: Rákok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég