Geosesarma

Cherax, Cambarellus, Geosesarma és minden más, rákokkal kapcsolatos témák

Geosesarma

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.15. 01:15

Hello,

Van esetleg valaki, aki tartja ezeket a kis színes rákokat? Nagyon tetszenek, és kicsit gondolkodóba estem, hogy egy akvárium erejéig "megcsalom" a garnélákat. Van valakinek ezekkel a rákokkal tapasztalata?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Geosesarma

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.10.27. 10:17

Szia Szentgyo!

Habár szerintem tudsz róla, de én tartok egy Geosesarma fajt, mégpedig a sp. Vampir-t (Vampir Krabbe). Anno egy párral kezdtem, amit az Exoticán vettem rel. borosos áron, azóta már csökkent az áruk, olyan 10 euro körül vannak, kb. mint a CPO-k. Jelenleg 4 kicsim van és a meglévő pár is tevékenykedik még egy brutto 60 literes átalakított akváriumban. Ezt az akváriumot átlósan elfeleztem egy alacsony üveglappal úgy, hogy a víz áttudjon szivárogni a száraz terület alá, így azt is mindig nedvesen tartja. A víz a másik oldalon kb 6 cm magasan áll és sok kisebb nagyobb követ raktam bele, aljára pedig egy kevés sódert szórtam. A szárazulat talaját egy Bonsai talaj alkotja (nem akadama), ami a vöröses színével igen dekoratív tud lenni. A leírások alapján ezeknek a törpe D-K ázsiai mangrove rákoknak a tartásához 20-28 fokot írnak, de a magasabb hőmérsékleten aktívabbak.Ehhez képest én a minimumon, jelenleg 20 fokon tartom őket és köszönik szépen nagyon jól megvannak, a kicsik is szépen nőnek és lassan színesednek is. Hihetetlen roboszutus faj, legtöbbször elhullott halakkal, tubifexel etetem a csapatot, de lisztkukaccal, szúnyoglárvával is hizlalhatóak. Főként húsevők! Az aquaterráriumukat is nagyon szépen be lehet redezni fél aquatikus/hydrokultúrás növényekkel. Nagyjából ennyi, ami hirtelen eszembe jutott...

Üdv; Balázs

http://www.crustaforum.com/board/showth ... sesarma-sp.
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Geosesarma

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.28. 21:21

Hello,

Köszi! Tényleg aztán teljesen el is felejtettem megnézni a Geosesarmaidat... Na majd legközelebb!

Igaz, hogy a kicsik bő fél évesen kezdenek kiszínesedni? Ha tudsz csinálj pls pár képet róluk, irtó jópofa kis rákok ezek, kár, hogy nem nagyon terjedt el.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Geosesarma

HozzászólásSzerző: izejj » 2013.12.13. 20:33

Sziasztok . Nagyon szépek ezek a kis rakok kár hogy nem lehet őket könnyen be szerezni pedig arányosak . Én is tartanak párat
izejj
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.11.13. 22:40
Tartózkodási hely: szatmárnémeti

Geosesarma

HozzászólásSzerző: krisz1207 » 2015.02.03. 11:44

Régen volt már hozzászólás! :)
Nekem nemrég sikerült beszereznem egy kis csapatot!
Nagyon szép kis rákok,bár nem túl aktívak!
krisz1207
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.02.02. 13:26


Vissza: Rákok

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron