Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.28. 14:16

Sziasztok!
Ezt a témát azért indítottam, hogy leírhassuk tapasztalatainkat, kérdéseinket a garnélákkal együtt tartott halakról.
Én most indítottam egy 30l-es akváriumot, amiben eddig 6 db indiai zebragarnéla lakik benne(lesz még benne más faj is). Nagy dilemmában vagyok, hogy milyen halakat tegyek melléjük. Néhány napig törpe szívóharcsák voltak, de úgy vettem észre, nem nagyon csippantották a gránitzúzalék talajt. Persze lehet az is, hogy még alga sem volt elég, úgyhogy áttetem őket a nagyba, ahol aztán kivirultak.
Most törperazbóra, vagy zölsávos törperazbóra felé hajlok, de az amandalazac sem kizárt. Mindenképpen olyan halakat szertnék, amiknek nem kicsi a 30l és nem jelentenek veszélyt még az újszülött garnélákra sem.
Ja, és mi a helyzet a narancs törperákkal. Olvastam szentgyó blogján, hogy a cseresznéket megerőszakolja :? . De vajon a nem piros színű garnélákat is?
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 14:58

Az otocinclus okat nem szabad éles felületű talajon tartani. Mint ahogy a blogon is írtam, a törpe razbórákkal nem hiszem, hogy gond lenne, az Amanda lazacokról pedig majd Levi beszámol ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.28. 15:04

szentgyo írta:Az otocinclus okat nem szabad éles felületű talajon tartani. Mint ahogy a blogon is írtam, a törpe razbórákkal nem hiszem, hogy gond lenne, az Amanda lazacokról pedig majd Levi beszámol ;)


Köszi, sajnos a blogodon a törpe szívóharcsát nem láttam, de hát annyi minden van ott, csak győzze olvasni az ember :)
Üdv.: spuc
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: artegor » 2010.08.28. 15:26

Én csak neonokról és a corydorasokról tudok nyilatkozni. Se a Red Cherry-ket, se az amano-kat nem bizgerálják.
Van úgy, hogy bedobok egy kis kaját a garniknak , a garnik elterülnek rajtuk, és mikor egy hal arra téveda csápjaikkal nem hagyják oda menni :) érdekes.
Hát az amanokról nincs mit monjdjak ők nagyobbak a halaknál :D
artegor
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.08.27. 01:19

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.08.28. 16:30

Nálam a yellow-ok és a babaulti green-ek mellett van egy kisebb csapat amanda lazac/6db/ és 2db oto,soha semmi probléma nincs velük,mindenki éli a maga életét.Ja mindez 30 literben.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.08.28. 17:15

Én Betta albimarginatat és channoidest társítottam rövid ideig pár blond kék tigris garnélával sikerrel. Továbbiakban még Xiphophorus pygmaeust Red Cherrykkel.
Ennyi... ;)
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.28. 18:32

ugrosaska írta:Én Betta albimarginatat és channoidest társítottam rövid ideig pár blond kék tigris garnélával sikerrel. Továbbiakban még Xiphophorus pygmaeust Red Cherrykkel.
Ennyi... ;)


Nem hiába na, vannak bátor emberek :)

Amit még itt megemlítenék az az egyik kedvenc halam, a Neoheterandria elegans, amit kiválóan lehet garnélákkal társítani, de majd erről Ugrósáska kolléga többet mond, vagy akár nyit is neki egy topicot ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.28. 22:39

spuc írta:Sziasztok!
Ezt a témát azért indítottam, hogy leírhassuk tapasztalatainkat, kérdéseinket a garnélákkal együtt tartott halakról.
Én most indítottam egy 30l-es akváriumot, amiben eddig 6 db indiai zebragarnéla lakik benne(lesz még benne más faj is). Nagy dilemmában vagyok, hogy milyen halakat tegyek melléjük. Néhány napig törpe szívóharcsák voltak, de úgy vettem észre, nem nagyon csippantották a gránitzúzalék talajt. Persze lehet az is, hogy még alga sem volt elég, úgyhogy áttetem őket a nagyba, ahol aztán kivirultak.
Most törperazbóra, vagy zölsávos törperazbóra felé hajlok, de az amandalazac sem kizárt. Mindenképpen olyan halakat szertnék, amiknek nem kicsi a 30l és nem jelentenek veszélyt még az újszülött garnélákra sem.
Ja, és mi a helyzet a narancs törperákkal. Olvastam szentgyó blogján, hogy a cseresznéket megerőszakolja :? . De vajon a nem piros színű garnélákat is?


Szia Spuc!

Én ezekről a kis akváriumokban tartható (garnélákkal tökéletesen párosítható) halakról elég sokat írtam a blogomon, inkább ezt osztanám meg veled.

Törpe razbóra: http://levinen.blogspot.com/2009/07/nano-hal-javabol-rasbora-maculatus.html

További nanohalakról: http://levinen.blogspot.com/2010/04/nano-akvakerteszet-levinen-modra-3.html

Remélem tudtam segíteni!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.08.29. 16:13

Én amanda lazacokat és törpe szívóharcsákat tartottam red cherrykkel és amano garnélákkal, és senkit sem bántottak.
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.08.29. 16:17

Köszi a válaszokat. Most már csak az a baj, hogy még nehezebb lesz dönteni :)
Mindjárt neki is állok olvasni Levinen blogját.
Mégegyszer köszönöm
spuc
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég