Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Sumak » 2010.11.12. 21:50

Arsa írta:A Botia macracantha imádja a garnélákat. Felfalni. De a törpegarnélákat a legtöbb halfaj ebédnek tekinti, meg kell gondolni a dolgot. Apró pontylazac félék esetleg szóba jöhetnek például.


A botia csak a csigák ellen lett volna, sikerült némi növénnyel "örökölnöm" egy igen szapora fajt. Már vagy egy marékkal kiszedtem az lemúlt hetek alatt, de ma megint vagy 20 db mászkél a frontüvegen a legkülönfélébb méretekben. Ez az akvárium kb öt éve üzemelt csigák nélkül.... :cry:
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.13. 11:26

Sumak írta:Köszönöm a hozzászólásokat.
A szívóharcsákat sajnálom, szívesen láttam volna őket az akváriumban.
Még egy kérdés, hogy csigaevő halat rakhatok e garnélák mellé, valahonnan sikerült behurcolnom őket.
Melyiket lehet melléjük rakni?


Szia! Nekem két szívóharcsám van egy közepesen növényesített, sok búvóhellyel, erős szűréssel és levegőztetéssel ellátott 54l-es akiban. Neonkalászokkal, ékfoltos razbórákkal, neonhalakkal, amanókkal, RC-kkel és szintén egy atyopsis-szal együtt élnek, az aljzat nagyobbik része nálam is bazaltzuzalék, kisebb része finom szemű apró kvarckavics. Az RC-k vígan szaporodnak a halak mellett is, ha nem is produkálnak olyan egyedszámot, mint ha csak maguk lennének. Az Otocinclusok nagyon vígan elvannak, szép kövérek, nem zavarja őket a bazalt, bár főleg a növényeken és a faágakon szeretnek porszívózni és pihenni is. Szerintem, ha sok növényed van, meg lehet próbálni.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.13. 11:28

Sumak írta:
Arsa írta:A Botia macracantha imádja a garnélákat. Felfalni. De a törpegarnélákat a legtöbb halfaj ebédnek tekinti, meg kell gondolni a dolgot. Apró pontylazac félék esetleg szóba jöhetnek például.


A botia csak a csigák ellen lett volna, sikerült némi növénnyel "örökölnöm" egy igen szapora fajt. Már vagy egy marékkal kiszedtem az lemúlt hetek alatt, de ma megint vagy 20 db mászkél a frontüvegen a legkülönfélébb méretekben. Ez az akvárium kb öt éve üzemelt csigák nélkül.... :cry:


Csigák ellen én jó szívvel ajánlom a csigaevő csigát (Anentome helena), nálam bevált, szaporodik rendesen, elég jól néz ki (szerintem), kordában tartja a barnacsigát rendesen, mást nem bánt.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Sumak » 2010.11.13. 21:38

farkas írta:
Sumak írta:
Arsa írta:A Botia macracantha imádja a garnélákat. Felfalni. De a törpegarnélákat a legtöbb halfaj ebédnek tekinti, meg kell gondolni a dolgot. Apró pontylazac félék esetleg szóba jöhetnek például.


A botia csak a csigák ellen lett volna, sikerült némi növénnyel "örökölnöm" egy igen szapora fajt. Már vagy egy marékkal kiszedtem az lemúlt hetek alatt, de ma megint vagy 20 db mászkél a frontüvegen a legkülönfélébb méretekben. Ez az akvárium kb öt éve üzemelt csigák nélkül.... :cry:


Csigák ellen én jó szívvel ajánlom a csigaevő csigát (Anentome helena), nálam bevált, szaporodik rendesen, elég jól néz ki (szerintem), kordában tartja a barnacsigát rendesen, mást nem bánt.


Igen, már én is olvastam róluk. Kicsit furcsállom, hogy csigák ellen csigával küzdjek. :) A szapora csigát, egy másik szapora csigával irtok. Vicces. Mennyire hatékonyak, mert azt olvastam nem nagy étkűek, havi 2-3 csigával beérik.

Egyébkén ma megérkeztek az első társbérlők amanoim mellé, 10 db vörös neon személyében. Tervben van még 10 db vörös orrú pontylazac, meg talán visszakerülnek akkor a napirendre a szívóharcsák is.

Talán nem ide való, de azért rákérdeznék, hogy sok helyen olvasom, hogy tölgy levelet tesznek a garnélákhoz, ez mire szolgál?
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.11.14. 10:56

Igen, már én is olvastam róluk. Kicsit furcsállom, hogy csigák ellen csigával küzdjek. :) A szapora csigát, egy másik szapora csigával irtok. Vicces. Mennyire hatékonyak, mert azt olvastam nem nagy étkűek, havi 2-3 csigával beérik.

Egyébkén ma megérkeztek az első társbérlők amanoim mellé, 10 db vörös neon személyében. Tervben van még 10 db vörös orrú pontylazac, meg talán visszakerülnek akkor a napirendre a szívóharcsák is.

Talán nem ide való, de azért rákérdeznék, hogy sok helyen olvasom, hogy tölgy levelet tesznek a garnélákhoz, ez mire szolgál?


Csigát csigával irtasz igen, de azért annyira közel sem szaporák, mint a barnacsiga, nem árasztanak el az utódjaikkal mindent, lassabban is nőnek. Ezzel együtt jóval látványosabbak, szerintem inkább emelik az akvárium fényét, mintsem rontják a képet. Amikor először vettem 3 példányt pár hónapja, a bemutatkozás elég látványos volt (viewtopic.php?f=37&t=280), aztán az egyik sajnos elpusztult, a másik kettő pedig elkezdett inkább az utódlással foglalkozni, a barnacsigák száma pedig csak nőtt. Akkor én is aggódtam, hogy alig esznek, mégse olyan hasznos jószágok, aztán jöttek a kicsik, a két nagy is újra aktívabbá vált és a barnacsigák száma most már egyenletes ütemben fogy, nincs szaporulatuk (a kicsik a kicsiket vadásszák és vsz. a petecsomókat is felzabálják). Szóval hatékonyak, azóta egyet sem szedtem ki, etettem fel a halakkal vagy csapdáztam salátalevéllel, olyan kevés lett, hogy már nem is zavarnak. Ha tudsz, rakj majd fel képeket az akidról, kíváncsi vagyok rá (és szerintem nem csak én)!
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Sumak » 2010.11.16. 15:49

Sziasztok,

na újítottam 3 db csigaevő csigát, egy darabig mászkáltak, majd elásták magukat. azóta sem láttam őket. :))))
Fénykép majd lesz, de ne várjatok sokat, szűk költségvetésből készül a dolog, már nem akartam, hogy üresen járjon, augusztus óta üres, csak egy pleco lakta, de ő is kikerült.
Még jön bele 10 db vörös orrú pontylazac, aztán szünet, mert itt a karácsony. :)))
Sumak
CRS C
 
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2010.11.11. 16:47

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2011.01.15. 16:29

Ékfoltos razbórát lehet garnélákhoz tenni? ;)
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Hupika » 2011.01.18. 11:23

Nekem garnélák mellett vannak neonok, fekete neonok és rézlazacok. Semmi összezördülést nem tapasztaltam eddig. A most bekerült galaxyk pedig pláne nem zavarnak bele :) Őket amúgy pont ajánlanám garnélás akiba (mármint galaxy razbórát)!!!
Avatar
Hupika
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.12. 12:39

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.01.18. 20:05

Nálunk a rézlazac mindenbe beleköt.
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Levinen » 2011.01.19. 12:45

Lexyke írta:Ékfoltos razbórát lehet garnélákhoz tenni? ;)


Nyugodtan!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég