Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: sooska972 » 2010.10.03. 22:58

Szevasztok !
Azt tapasztalatból tudom,hogy a Tetrák levadásszák a garnikat és mai naptól azt is tudom,hogy a Fekete neon sem tartható együtt a garnikkal :(
Citromlazacról korábban olvastam,így meg sem próbáltam szerencsére.Kedvenceim a lazacok,de csak a nagyon kistestű fajokat tarthatom ezután :cry:
sooska972
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.10.03. 22:46
Tartózkodási hely: Keszthely-Wagrain(A)

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.10.04. 11:51

Sziasztok!
Ma sikerült hozzájutnom 10db Boraras brigittae hoz meg 2 db Otocinclus affinis hoz.
Esetleg van amit ezekről illik tudni tartás etetés ilyenek! kis méretű granulátum kajám van!
Szép napot Feri!
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.04. 14:06

sooska972 írta:Szevasztok !
Azt tapasztalatból tudom,hogy a Tetrák levadásszák a garnikat és mai naptól azt is tudom,hogy a Fekete neon sem tartható együtt a garnikkal :(
Citromlazacról korábban olvastam,így meg sem próbáltam szerencsére.Kedvenceim a lazacok,de csak a nagyon kistestű fajokat tarthatom ezután :cry:



szia! nekem sima neonjaim voltak, de azok a kis gyilkosok még a 3-4 centis almacsigám csápjait is szétcsipkedték... aztán lecseréltem őket guppikra meg fajtársaira :]
pedig naon szép állatkák, és jól mutatnak növényes aksikban
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.04. 14:16

frigos írta:Sziasztok!
Ma sikerült hozzájutnom 10db Boraras brigittae hoz meg 2 db Otocinclus affinis hoz.
Esetleg van amit ezekről illik tudni tartás etetés ilyenek! kis méretű granulátum kajám van!
Szép napot Feri!


Szia!

Hirtelen ezt a két címet találtam, ahol olvashatsz a kis halacskákról.
- Boraras brigittae http://diszhal.info/Boraras_brigittae.php
- Otocinclus affinis http://diszhal.info/Otocinclus_affinis.php

Úgy tudom, hogy az Otocinclus kifejezetten csak algákkal táplálkozik, egyéb kaját nem hajlandó elfogadni. A Boraras-nak ezzel szemben mindent lehet adni, száraz, fagyasztott és élőeleséget is.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.04. 14:19

frigos írta:Sziasztok!
Ma sikerült hozzájutnom 10db Boraras brigittae hoz meg 2 db Otocinclus affinis hoz.
Esetleg van amit ezekről illik tudni tartás etetés ilyenek! kis méretű granulátum kajám van!
Szép napot Feri!


Szia
Egyik halnak sincsenek extra igényei, de egy két szabályra oda kell figyelni!
A Borarasnal talán a megfelelő méretű eleség a legfontosabb. Tökéletesen megfelelő a porított, ivadék halaknak gyártott száraz eleség, élőből (fagyasztott) artémia, grindal, cyclops. Egy fontos, hogy a táplálék beférjen a száján.
Az Otocinclus kifejezetten rajban érzi jól magát, így nem ártana ha legalább 4-5 lenne együtt. Szintén nem válogatós a táplálékok szempontjából, de fontos, hogy az étrendjébe növényi származékú eleségek is szerepeljenek, spirulina tabletta, forrázott zöldségek, algakocka, stb. Fontos számukra a megfelelő búvóhely, melyre a dekorfák a legalkalmasabbak. Nem csupán búvóhely, de táplálék kiegészítésre is szolgál.
Általánosságban az akvárium higiéniájára kell odafigyelni, de ez amúgy is alap!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.05. 11:34

Sziasztok! Én eleinte csak Atyopsist tartottam vegyes trópusi akiban, méretéből adódóan tökéletesen kijött a vele azonos nagyságú halakkal is, egyedül az Aymonierivel került többször konfliktusba, ami a hal növekedésével és agresszívabbá válásával egyre aggasztóbbá vált. Mivel már akkor is inkább a garnélák pártján álltam :), a túl lelkes Aymo-t elajándékoztuk. Jelenleg Atyopsisokat, Amanokat és RC-ket tartok Otokkal, neonhalakkal, ékfoltos razbórákkal és neonkalászokkal. A neonok és a törpe szívóharik természetesen semmilyen gondot nem jelentenek a rákokra nézve. A razbórák és a neonkalászok egyedül a baba RC-kre jelentenek veszélyt, de sok búvóhelynek és az apró garnélák fürgeségének köszönhetően mellettük is szépen felcseperedik a szaporulat nagy többsége. Ahogy artegor is írta, a bajszukkal mindannyian nagyon határozott és kemény fellépésre képesek egyébként, könnyedén elűzik a nagyobb halakat is, ha kajáról van szó.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.05. 11:43

smokie írta:Úgy tudom, hogy az Otocinclus kifejezetten csak algákkal táplálkozik, egyéb kaját nem hajlandó elfogadni.
Zoli


Az Oto-k minden megzabálnak, amihez hozzáférnek. :) (Természetesen a különböző hal- és garnélakajákra gondolok.)
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.05. 23:25

farkas írta:
smokie írta:Úgy tudom, hogy az Otocinclus kifejezetten csak algákkal táplálkozik, egyéb kaját nem hajlandó elfogadni.
Zoli


Az Oto-k minden megzabálnak, amihez hozzáférnek. :) (Természetesen a különböző hal- és garnélakajákra gondolok.)


Ez érdekes, kb 2 éve tartok Oto-kat és eddig egyszer sem sikerült megfigyelnem (pedig elég sok időt töltök az akvárium előtt), hogy mást is ennének az algán kívül. De ezek szerint másnál nem így van.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: TRK » 2010.10.06. 10:46

A nagy halas akvomból szeretném átköltöztetni a 4 baltahasúmat, meg kb 5 vörösneonra gondoltam a 36 literes tigrisesbe.
Próbálom majd szoktatgatni őket mert elég nagy a keménységkülönbség.
Neonokról írtatok, de nem kicsit ellenkező véleményeket.. Valakinek tapasztalata?
Avatar
TRK
CRS C
 
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2010.08.19. 14:48

Re: garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.06. 11:11

TRK írta:A nagy halas akvomból szeretném átköltöztetni a 4 baltahasúmat, meg kb 5 vörösneonra gondoltam a 36 literes tigrisesbe.
Próbálom majd szoktatgatni őket mert elég nagy a keménységkülönbség.
Neonokról írtatok, de nem kicsit ellenkező véleményeket.. Valakinek tapasztalata?


Mivel túl sok adatot nem adtál meg, így nehéz a víz keménységével kapcsolatos kérdésedre válaszolni.
Viszont a két halfaj közül egyik se túl szerencsés ekkora akváriumba, főként nem a baltahasú. Ennél jóval nagyobb akváriumot igényel, nagy kiúszótérrel, sűrű, a felszín közelében lévő növényzetet. A fedett akvárium is nagyon fontos, pláne ha nincs meg a megfelelő méret. A neonhal rosszabbul, a balta jobban tolerálja a keményebb vizet, persze ehhez tudni kell, hogy mit értesz a keménységkülönbségen.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég