Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.11.26. 21:12

lazioforever írta:Sziasztok.

Most készülök berendezni egy 30l-es akváriumot, Yellow Fire garnélák számára.
Melléjük szeretnék idővel (nem rögtön) egy kisebb nanohal csapatot berakni. Én Boraras Urophthalmoides-ra vagy amanda lazacra gondoltam, olyan 8-10db-ra max. És esetleg melléjük még Otocinclus affinis-t, vagy Corydoras pygmaeus-t (belőlük 2-3db-ot).

Mit szóltok? Ezek a nanohalak illetve törpeharcsák veszélyesek a garnélákra? A boraras és az amanda lazac talán nem, de a harcsák? Szerintetek ez még vállalható kombináció, vagy ennyi élőlény már nemigen fér el ekkora helyre?

Ó, és eszembe jutott még egy kérdés: valaki próbált már Hara jerdoni-t (törpe sziklaharcsa) garnélákkal társítani? Ha igen, mik a tapasztalatok?

Ezek a halak mind tarthatóak garnélákkal, de az oto, és cory kivételével mindegyik levadászhatja a kisgarnikat. Jerdonit még nem tartottam, de a mérete alapján ő is csak a kicsikre lehet esetleg veszélyes, de ezt nem tudom biztosan. Ilyen kis akiba én max. 3-4 db harcsát (1 félét, mert csapat halak) és 8-10 egyéb halat tartanék. Ezekből is csak egy fajt, mert ez a minimális létszám, ahol jól érzik magukat, egyébként nagyon félénkek lehetnek.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.27. 10:05

Köszi a válaszokat.

Mint a kérdésemből bizonyára kiderült, harcsapárti vagyok. :lol:

Ilyen kis akiba én max. 3-4 db harcsát (1 félét, mert csapat halak) és 8-10 egyéb halat tartanék. Ezekből is csak egy fajt, mert ez a minimális létszám, ahol jól érzik magukat, egyébként nagyon félénkek lehetnek.


Igen, én is úgy gondolkodtam, hogy 1 harcsafajtából 2-3db, és borarasból vagy amanda lazacból 10db. Így talán nem lesz túlzsúfolva az akvárium, de azért még jól átgondolom.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: zsoli95 » 2013.09.07. 12:21

Én most készülök átrakni néhány rc-t egy 54 literesbe. Corykkal lennének együtt (aeneus). Ezek a fajták a kicsiket sem bántják?
Avatar
zsoli95
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.07.24. 17:28

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.09.07. 22:08

zsoli95 írta:Én most készülök átrakni néhány rc-t egy 54 literesbe. Corykkal lennének együtt (aeneus). Ezek a fajták a kicsiket sem bántják?


Nem, észre sem veszik őket.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2013.11.16. 01:02

Sziasztok,

Van tapasztalata valakinek félcsőrös csukával garnélás akváriumban (Dermogenys pusilla)? Levadássza a kicsiket? kell aggódnom?
Most éppen rili garnéla gyerekek, tigrisek, moszkitó razbórák és két félcsőrös csuka szépen eléldegél egy kicsi kockámban..2 napja vettem észre a kicsi garnélákat..azóta nem fogynak. Nézegettem is ma este, jó egy órát a csukát és nem mutatott érdeklődést a kis garnélák iránt..pedig többször elúszott mellettük.
pár hónapja együtt van a nagyobb garnélákkal és kiderült hogy a felnőttekre nem veszélyes.
Eddig úgy tűnik a gyerekekre sem...(bár ezt azért furcsállom, mert a beleeső muslincákra ráveti magát 1 mp alatt, jó ragadozó módjára)

Tartottatok már együtt félcsőrős csukát garnélákkal?
Ez csak egy átmeneti nyugalom és a csukámnak menni-e kell? vagy maradhat

Minden választ köszönök előre is!
üdv,
Gábor
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.21. 21:04

Szia,

Én a helyedben biztosan nem tartanék garnikat velük együtt! Ha jól tudom a félcsőrös csukák is többnyire a felszínen vannak, de nem hiszem, hogy békén elélnek hosszú távon a garnikkal, ők azért szigorúan ragadozók!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: gfancsi » 2013.11.24. 22:02

Köszönöm a választ!! át is mentek a neonhalakhoz. Köszönöm.

Innentől már csak érdekesség: Igen, tényleg kemény ragadozók, rovarokra... 6 nap alatt a 9 4-5mm-es garniból egy sem fogyott. De azért nem akartam mindennap számolgatni és gondoltam jobb a nyugalom.. Engem is meglepett a 2 csuka, hogy nem jött rá, hogy a garnéla ehető..mindegy. nekem így volt jobb.
Köszi mégegyszer a választ. Megfogadtam!

G.
gfancsi
Yellow fire
 
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2011.01.11. 00:23

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.11.24. 22:07

Én most bolondságot fogok írni, de szoktam horgászni és a csuka (az egész hal formája, száj formája) úgy van kialakítva, hogy vízközt illetve vízfelszínen lévő halakra rabol rá. Lehet, hogy a garniknak ez adta meg a túlélést...
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.11.24. 22:10

keytee írta:Én most bolondságot fogok írni, de szoktam horgászni és a csuka (az egész hal formája, száj formája) úgy van kialakítva, hogy vízközt illetve vízfelszínen lévő halakra rabol rá. Lehet, hogy a garniknak ez adta meg a túlélést...


Ez így van, de mi a helyzet, ha a garni felúszik?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Maci » 2013.12.01. 22:34

Én nem ajánlanám garnisban a csukákat. Nekem van egy párocskám a nagy akiban, de rámozdulnak mindenre. Főleg a felszín közelében nyomulnak, de a kajáért simán hajlandók leúszni.


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég