Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.04.05. 21:12

Azért a megfigyeléseim nem tudományos igényűek... a garnik lehetnek mástól is félszegek, bár nem látok rá értelmes magyarázatot egyelőre, a halak meg valószínűleg hozhattak valami betegséget, mert ma sajnos a harmadik is kidőlt...:( vagy túltelepítettem őket, 7 db-ot egy 30 literesbe... el vagyok keseredve, lássuk be...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.04.06. 07:15

Pirx írta:Azért a megfigyeléseim nem tudományos igényűek... a garnik lehetnek mástól is félszegek, bár nem látok rá értelmes magyarázatot egyelőre, a halak meg valószínűleg hozhattak valami betegséget, mert ma sajnos a harmadik is kidőlt...:( vagy túltelepítettem őket, 7 db-ot egy 30 literesbe... el vagyok keseredve, lássuk be...

Sajnos némelyik halasnál nincsenek top formában a halak,nem is érdekük sajnos.Nem te vagy a hibás.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.04.06. 17:54

Pirx írta:Sziasztok, már elhangzott itt, hogy a különféle törpe razbórák garnéla-konformak.

Nos, az újonnan indított 30 literesbe beköltöztettem egy kis csapatot (konkrétan ékfoltos razbórák) a garnikkal együtt. Sajnos, a saját tapasztalataim: kifejezetten izgága halacskák, fel-alá cikáznak egész nap, valószínűleg emiatt a garnik elő sem nagyon jönnek a fedezékből. Nagy hibájuk, hogy egy átlagos akvarista vagy boltos nem tudja megkülönböztetni a nemeket, így valószínűleg több fiú is bekerült a csapatba, legalábbis mindig volt olyan páros, ahol az egyik kergette egész nap a másikat. A rendszeresen kergetett egyed előbb elveszíti a színét - gondolom, a stressztől -, kifakul rajta az ék, majd feldobja a hasát (nálam két nap alatt kettő adta meg magát...)

A garnik közül egyedül a nagyobbik pinokkió merészkedik ki időnként, szépen bepirosodott az orra, úgyhogy gondolom, nem az akival van a baj. A fiú ás a lány vad heteropoda egész nap a csőben kuksol, a kicsi pinokkiót napok óta nem is láttam, lehet, már nincs is meg...:(


Szerintem nem csak a halak esetleges beszoktatása, vagy kondíciója a gond. Egy ékfoltos nem 30 literes akváriumba való hal.
Szerintem nagyon gáz ekkora akváriumba ilyen halacsokat tenni. Ha mindenképp hasonló halat szeretnél akkor a fele ekkora Hengeli-t inkább. Erre a boltosnak fel kellett volna hívni a figyelmed :(

Az ékfoltosoknak nagy a mozgásigénye, lehet most még kicsik és lehet inkább a stressz miatt bújkálnak, de ha tudsz inkább NANO halat szerezz be, mert a 30 literes egy nano aki, ahova apró halakat érdemes tenni max.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.04.07. 14:20

köszönöm a tanácsot;

valóban úgy mentem be a boltoshoz, hogy mutasson nekem törpe razbórákat; a bemutatott delikvensek közt voltak az ékfoltosak is, hengelikkel meg valami kis pirosokkal együtt... mivel nem magoltam be az összes törpe razbóra fajt, elhittem, hogy csak abban különbözik a hengeliktől, hogy bömbölydedebb a hasvonala...
végül őket választottam, nagyon tetszettek, valószínűleg még kicsik, úgy másfél centisek, de ezek szerint nagyra fognak nőni...

most, hogy nézegetem a fórumokat és a netes leírásokat, valóban 40-100 literben határozzák meg a minimum méretet... nem ez az első alkalom, hogy egy szakboltban finoman "megvezetnek", mondván, hogy jók lesznek az adott állatok az adott helyre... mindig elhiszem, hogy egy akvarisztikával foglalkozó szakembernek az a legfontosabb, hogy jó helyre kerüljenek az állatok, és nem a minél több eladás... wishful thinking... legutóbb a tenyésztő, akihez Cap Lopez fogaspontyokért mentem, rábeszélt, hogy vigyek a nanóba még két pár kolibrit is, akik persze egy hónap múlva az akvarista.hu ingyen elvihető rovatában találták magukat...

akkor ez lesz a megmaradt három ékfoltossal is, ha túlélik azt az időt, amíg elviszik őket...:( amúgy olvastam egy fórumon hasonlót, mint az én halaimmal történt, az első héten mással is előfordult, hogy kifehéredtek az állatok, és elpusztultak... csak az aggaszt, hogy nem szeretnék beteg halakat hirdetni, pedig szerintem itt valami fertőzésről (is) szó lehet...:( gyógyszerezni viszont a garnik miatt nem nagyon szeretném a vizet...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.04.08. 14:30

ma egy ékfoltos razbórákra specializálódott kolléga elvitte a megmaradt srácokat; nagy helyük lesz, egy halom fajtársuk, és egy nagy medence, ahol hetekig lehet őket karanténozni a többiekkel való összeeresztésig...

tapasztalat: a garnik szinte azonnal előjöttek, azóta a nappali világítás dacára is az előtérben zabálják a JBL garnéla kekszet:) - meg közben járőrözgetnek föl és alá

ezek alapján háromszor is meggondolom, hogy betelepítek-e bármilyen halacskát a garnélásba; ha a másfél centis gyerek razbóráktól ennyire befeszültek, még a végén is, amikor már csak három hal volt, akkor nagyon nem jöhet be nekik a társbérlet... kár, valami pici hal tényleg feldobná az összképet, de egyelőre várok az igazi törperazbórákkal is...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: viktorlantos » 2012.04.08. 21:17

Szuper, örülök, hogy jól végződött a sztori. ;)

Apró nano halacskák azért tarthatóak garnikkal, de ha nincs sok búvóhely és moha, akkor ők is megtizedelhetik az utódokat egy kis akváriumban.
viktorlantos
Hinomaru
 
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2010.08.21. 18:09
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: zsof » 2012.05.28. 14:07

Sziasztok,
nemrégiben indított 83 literes garnélásomba keresem a megfelelő halakat. Én egy betta párra gondoltam, vagy esetleg 2 nőstény egy hím hármasra. Szerintetek nagyon elvetemült ötlet? Persze ha egy-egy pici garnélát elkapnak az nem gond, csak félek, nehogy népirtás legyen...
A búvóhelyek alakulnak, nagy szőlőgyökerek vannak az akiban, meg tűzmohák, meg a többi növény is növöget. Ja meg már van benn a régi nanóból megörökölt 10 db törperazbóra, de ők nem sok vizet zavarnak.
Vélemény?
mfg
zsof
zsof
Red cherry
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011.04.10. 09:53

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.05.28. 20:51

Nem ajánlanám a bettát garnélák mellé, nálam az felnőtt rc-kre is szabályosan vadászott. Mármint azalatt a 20 másodperc alatt, amit együtt töltöttek, aztán szétszedtem őket, és én biztos nem próbálom őket többet összerakni. Az nem saját tapasztalat, csak ismerős mesélte, hogy nála még egy amano-t is megölt a betta.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.05.29. 09:36

Szerintem sem jó a Betta. Akkor már valamilyen sügér. Az eredmény ugyanaz, csak gyorsabban.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: zsof » 2012.05.30. 20:31

Ez nem jó hír, pedig már úgy beleéltem magam :( Azt hittem, hogy a betták is olyan békések mint a másik akváriumban a gurámik. Most törhetem a fejem valami újon. 83 literben lehet tartani üvegharcsát? Azokból nem nézem ki, hogy rávadásznak a garnélákra.
mfg
zsof
zsof
Red cherry
 
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2011.04.10. 09:53

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron