Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.05.30. 23:38

zsof írta:Ez nem jó hír, pedig már úgy beleéltem magam :( Azt hittem, hogy a betták is olyan békések mint a másik akváriumban a gurámik. Most törhetem a fejem valami újon. 83 literben lehet tartani üvegharcsát? Azokból nem nézem ki, hogy rávadásznak a garnélákra.


:lol: Hahaha, jópofa vagy. Békés gurámi???? Dobjál csak be nekik egy garnélát - meg fogsz lepődni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Fiona88 » 2012.06.19. 17:18

Sziasztok!

Ne haragudjatok, de még nem volt időm a topikot elolvasni.
Kiszeretném kérni a véleményeteket, hogy a garnéláim biztonságban vannak e.
Ezekkel az élőlényekkel tartom őket együtt: dánió, neonhal, guppi, szifó, molli, platti, kékpajzsos páncélosharcsa, algaevőharcsa, csigaevő csiga, Star Wars csiga.

Köszönettel
Fiona88
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.01.07. 19:04

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.06.19. 21:12

Fiona88 írta:Sziasztok!

Ne haragudjatok, de még nem volt időm a topikot elolvasni.
Kiszeretném kérni a véleményeteket, hogy a garnéláim biztonságban vannak e.
Ezekkel az élőlényekkel tartom őket együtt: dánió, neonhal, guppi, szifó, molli, platti, kékpajzsos páncélosharcsa, algaevőharcsa, csigaevő csiga, Star Wars csiga.

Köszönettel


Ezek közül az első hat simán levadássza a kicsiket.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.19. 22:56

Nálam a guppik(Endler) nőstényei a petéket is kiszedték a nőstény garnélákból! :(

A harcsák és a csigák nem veszélyesek, de a többi mellett sajnos nincsenek biztonságban, főleg a kicsik nem!

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Kyp88 » 2012.11.02. 22:09

Mit gondoltok, karcsú díszmárnát lehet tenni red cherry-k mellé?
Régen halas akváriumba tartottam egy 8 fős csapatot és nagyon tetszettek. Eléggé kicsik, a szájuk se olyan nagy hogy garnélákat egyenek. Meg eléggé félénkek voltak, bár lehet hogy csak más halak mellett viselkednek úgy.
Kyp88
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.10.27. 15:22
Tartózkodási hely: Körmend

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.02. 23:32

Én endler guppikkal tartottam rc-ket, de voltak összetűzések és én az rc-k oldalán álltam, úgyhogy nagy nehézségek árán kiszedtem őket, így is maradt még egy, amit nem láttam a nagy vadászaton, azt azóta sem tudom kiszedni. Ők is akkorára nőnek, mint most a kérdéses hal, és a kicsiket bekapkodták, amikor egy mohát arrébbraktam és kiúsztak belőle a garnik, meg többször is láttam, ahogy tömegesen szétszedtek egy-egy felnőttet. ..úgyhogy senkinek sem ajánlom az endlereket garnélákkal együtt tartani, ráadásul gyorsan szaporodnak, és nehéz az összeset kiszedni az akváriumból. Nálam elnyerték a második legintelligensebb állat címet, a szúnyog után, mert olyan ügyesen képesek elbújni, lapulni és amikor már meglátják a hálót az akváriumon kívülről, mennek fedezékbe... Külön akváriumba viszont jók, szépek, aranyosak, jóétvágyúak, szaporák, és a sima guppival ellentétben, nemnagyon eszik meg a kicsinyeiket. ;)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.11.03. 00:06

Garnélák mellé szerintem max. akkora halat tegyél, ami nem nő nagyobbra a garniknál. Kivétel lehet talán a kisebb algázók, esetleg még a törpeszájú halak.

Legideálisabb társhalak véleményem szerint a törperazbórák, de főleg a Borarasok. Ők valóban békések és szerintem elragadóak egy szép csapatban. :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Kyp88 » 2012.11.03. 21:54

Endlerek nekem nem tetszenek. Ha guppi, akkor már maradok a szivárványosnál. Bár azok is megeszik a kisebb garnélákat.
Ma voltam akvarista boltban, csak amanda lazac volt nano halak közül. De nem bántam meg hogy azt vettem. Nagyon aranyos kis halak. Kolibrikkel együtt úszkálnak.
Kyp88
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.10.27. 15:22
Tartózkodási hely: Körmend

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.11.26. 19:39

Sziasztok.

Most készülök berendezni egy 30l-es akváriumot, Yellow Fire garnélák számára.
Melléjük szeretnék idővel (nem rögtön) egy kisebb nanohal csapatot berakni. Én Boraras Urophthalmoides-ra vagy amanda lazacra gondoltam, olyan 8-10db-ra max. És esetleg melléjük még Otocinclus affinis-t, vagy Corydoras pygmaeus-t (belőlük 2-3db-ot).

Mit szóltok? Ezek a nanohalak illetve törpeharcsák veszélyesek a garnélákra? A boraras és az amanda lazac talán nem, de a harcsák? Szerintetek ez még vállalható kombináció, vagy ennyi élőlény már nemigen fér el ekkora helyre?

Ó, és eszembe jutott még egy kérdés: valaki próbált már Hara jerdoni-t (törpe sziklaharcsa) garnélákkal társítani? Ha igen, mik a tapasztalatok?
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.26. 21:08

Otokkal és panda páncélosokkal tartottam együtt garnélákat, olyan szinten nem zavarták egymást, hogy néha még a halakon is bogarásztak a garnélák, amikor azok megálltak.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron