Garnélákkal tartható halak

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.09.28. 17:27

az egészséges felnőtt egyedeknek nem hiszem hogy baja esne. mindenesetre félénkek és bújósak lennének. 450 literbe rengeteg kéne hogy jól észrevehetőek legyenek. Szaporodásban nem nagyon bíznék, ha van buja sűrű növényzet (mohatelepek főleg)akkor van egy két porontyra esély, de a coryk, elevenszülők levadásszák a bébigarnikat... nekem a 2-3 centis endlerek is megeszik az újszülötteket
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.09.28. 19:29

Hát még ez is jóval pozitívabb vélemény mint amire számítottam. Én arra gondolok hogy azt hittem hogy halkaja lesz belőlük, de akkor talán van rá esély hogy megmaradnak?
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.09.29. 07:40

Sógoromnál xifokkal vannak RCk egy 54 lityis akiban - és nagyon gyarapodnak, mindkét faj. Nyilván drága, kényes garnélát ne rakj ragadozók mellé, de más szerintem nincs... Ja, de, van benn nála kb. 1 liter jávai moha.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Roy » 2011.09.30. 10:57

Érdekes, hogy megvannak a szifókkal. No majd kiderül. Kipróbálom jó sok növény-moha kombinációjával hátha az óriási tér segít.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.09.30. 16:09

Olyat nem írtam, hogy meglennének. :) Az írtam, hogy szaporodnak - nyilván a rákok többsége elég rátermett, no meg az RC szapora is. Napi 1-2 ide vagy oda, nem tûnik fel. A centi felettieket meg már egy 10cms xifo se nyeli el könnyen.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: bigZ » 2011.12.30. 01:02

Pangio pangia - Csokoládécsík

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a Pangio félék mennyire férnek meg a Red Cherry-kel? Van e valakinek tapasztalata vele? Jó pár red cherry 10 neonhal és 3 anci van egy 60L-s akváriumban. Még pár halat tennénk bele és erre a kisebb csík félére gondoltunk.

http://diszhal.info/Pangio_pangia.php

üdv.: big Z
Avatar
bigZ
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.08.02. 09:18
Tartózkodási hely: Budapest XXI

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.12.30. 22:41

Beszereztem egy pár db Corydoras pygmaeust !Ajánlom a garnélák mellé,nagyon jól elvannak,nagy a barátság és méretben is akkorák mint a garnik:)
Kép
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: SzalaiG » 2012.01.26. 11:36

Hali!

Rejtély on:
Kitakarítottam két hete a 60L-es aksit.
9 zöld neont betettem 6 guppy és 5 albinó anci mellé, Red Cherry-k és pár csigaevő csiga van még benne. Guppyk szaporodnak, a neonok meg eltűntek.... De hova? :F
Egyetlen hullát találtam csak meg egy anci hullát.
Mi lehet a gond? Mitől?
Tartható együtt a garnéla és az anci? Vagy a guppy a gond?
SzalaiG
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2011.01.19. 10:15
Tartózkodási hely: Fejér megye - Csősz

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: Pirx » 2012.04.05. 14:04

Sziasztok, már elhangzott itt, hogy a különféle törpe razbórák garnéla-konformak.

Nos, az újonnan indított 30 literesbe beköltöztettem egy kis csapatot (konkrétan ékfoltos razbórák) a garnikkal együtt. Sajnos, a saját tapasztalataim: kifejezetten izgága halacskák, fel-alá cikáznak egész nap, valószínűleg emiatt a garnik elő sem nagyon jönnek a fedezékből. Nagy hibájuk, hogy egy átlagos akvarista vagy boltos nem tudja megkülönböztetni a nemeket, így valószínűleg több fiú is bekerült a csapatba, legalábbis mindig volt olyan páros, ahol az egyik kergette egész nap a másikat. A rendszeresen kergetett egyed előbb elveszíti a színét - gondolom, a stressztől -, kifakul rajta az ék, majd feldobja a hasát (nálam két nap alatt kettő adta meg magát...)

A garnik közül egyedül a nagyobbik pinokkió merészkedik ki időnként, szépen bepirosodott az orra, úgyhogy gondolom, nem az akival van a baj. A fiú ás a lány vad heteropoda egész nap a csőben kuksol, a kicsi pinokkiót napok óta nem is láttam, lehet, már nincs is meg...:(
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Garnélákkal tartható halak

HozzászólásSzerző: myk74 » 2012.04.05. 15:36

Pirx írta:Sziasztok, már elhangzott itt, hogy a különféle törpe razbórák garnéla-konformak.

Nos, az újonnan indított 30 literesbe beköltöztettem egy kis csapatot (konkrétan ékfoltos razbórák) a garnikkal együtt. Sajnos, a saját tapasztalataim: kifejezetten izgága halacskák, fel-alá cikáznak egész nap, valószínűleg emiatt a garnik elő sem nagyon jönnek a fedezékből. Nagy hibájuk, hogy egy átlagos akvarista vagy boltos nem tudja megkülönböztetni a nemeket, így valószínűleg több fiú is bekerült a csapatba, legalábbis mindig volt olyan páros, ahol az egyik kergette egész nap a másikat. A rendszeresen kergetett egyed előbb elveszíti a színét - gondolom, a stressztől -, kifakul rajta az ék, majd feldobja a hasát (nálam két nap alatt kettő adta meg magát...)

A garnik közül egyedül a nagyobbik pinokkió merészkedik ki időnként, szépen bepirosodott az orra, úgyhogy gondolom, nem az akival van a baj. A fiú ás a lány vad heteropoda egész nap a csőben kuksol, a kicsi pinokkiót napok óta nem is láttam, lehet, már nincs is meg...:(

Hasznos kis hsz!Most akartam 6db-ot venni belőlük,de így gondolkodom rajtuk.Galaxy razbórát szeretnék, de itt marha drága!Ez jó alternatíva lett volna. ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron