Új halak beszoktatása

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Új halak beszoktatása

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.04. 13:04

Fred írta:Hát énnekem sajnos a múltkor sem sikerült eljutni budapesti akvarisztikákba:D (hát ilyen az élet). De volt nekem is egy elég csúnya tapasztalatom a minap. Más egyéb mellett, megpróbálkozom azzal, hogy szelektálással összehoznék egy jó vérvonalú tenyészetet guppykból . Nos hát eddig volt tenyészcsapat gyanánt egy hímem és őneki 3 ágyasa:D. Tegnap hazafelé a suliból bementem a környéken lévő (és elég csenevész) akvarisztikába. Hát mit látnak szemeim, szebbnél szebb hímek voltak nekik az egyik akváriumban. Gyorsan kértem is kettőt az eddigiek mellé. Az egyik egy yellow cobra volt, a másik pedig egy vörös tuxedo kerek farokkal. Mit mondhatnék , két nagyon szép és egészségesnek látszó állatot hoztam el tegnap. Ma reggel amikor fölkeltem, nem találtam sehol a vörös hímet és akkor jött a hidegzuhany: Szerencsétlen ott feküdt élettelenül az egyik gömbmoha tövében.Úgy érzem nem tettem semmit ami miatt az én hibámból elpusztult szerencsétlen állat. Többet viszont az életbe nem veszek ott halat, de lehet hogy mást sem...


Akkor karanténban sokat voltak :roll:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 13:53

Mondhatsz ilyen nagy okosságokat Dzsolo, de ennek semmi köze ahhoz hogy a bolt nagyon messze van egy alap normális színvonaltól. De ezt látva az én hibám hogy vásároltam náluk. Az a guppy egyébként karanténban sem maradt volna életben.
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.04. 14:12

Fred írta:Hát énnekem sajnos a múltkor sem sikerült eljutni budapesti akvarisztikákba:D (hát ilyen az élet). De volt nekem is egy elég csúnya tapasztalatom a minap. Más egyéb mellett, megpróbálkozom azzal, hogy szelektálással összehoznék egy jó vérvonalú tenyészetet guppykból . Nos hát eddig volt tenyészcsapat gyanánt egy hímem és őneki 3 ágyasa:D. Tegnap hazafelé a suliból bementem a környéken lévő (és elég csenevész) akvarisztikába. Hát mit látnak szemeim, szebbnél szebb hímek voltak nekik az egyik akváriumban. Gyorsan kértem is kettőt az eddigiek mellé. Az egyik egy yellow cobra volt, a másik pedig egy vörös tuxedo kerek farokkal. Mit mondhatnék , két nagyon szép és egészségesnek látszó állatot hoztam el tegnap. Ma reggel amikor fölkeltem, nem találtam sehol a vörös hímet és akkor jött a hidegzuhany: Szerencsétlen ott feküdt élettelenül az egyik gömbmoha tövében.Úgy érzem nem tettem semmit ami miatt az én hibámból elpusztult szerencsétlen állat. Többet viszont az életbe nem veszek ott halat, de lehet hogy mást sem...


Valószínűleg a sokk végzett vele, és a megváltozott vízparaméterek. Ez sajna benne va a pakliban. 10 halból 1 nem bírja ki....
Nem a te hibád, persze, ha kellő gondossággal jártál el. Megmérted a szállítóvíz pH, gH, kH értékét? És az akváriumod vizének értékeit?
Ha ez nagyban eltér, akkor sokkal több idő kell a beszoktatáshoz.
Pl, egy pH 6,5 értékű viz tízszer savasabb mint egy pH 7,5 értékű víz.
Amúgy lehet, hogy beteg volt szgényke, de ez sem a te hibád.
Persze a boltos sem tehet róla egyik esetben sem. Már ha tájékoztatott a vízparaméterekről és az eddigi tartási körülményekről....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 15:07

Nálam balatoni csapvíz van az akváriumba is, nem vagyok egy profi van még mit tanulnom, de úgy vélem a boltos sem volt egy zseni. Nem tájékoztatott semmiről, mert ő sem tudta. Arra apelláltam hogy mivel 15km lakom csak odébb így valószinüleg a víz paraméteres is hasonlóak kell hogy legyenek, meg hát mégiscsak egy guppyról van szó, ami ha az emlékezetem nem csal, az egyik legellenállóbb faj. Mégvalami: Mivel sosem történt még ilyen , ezért a zacskót szokás szerint a víz tetjére helyeztem és amikor átvette a víz hőméréskletét kimeregettem belőle a halak. Lehetséges hogy én rontottam el valamit, de általában így csinálom és soha sem volt még gond ebből.
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.09.04. 17:40

Fred írta:Nálam balatoni csapvíz van az akváriumba is, nem vagyok egy profi van még mit tanulnom, de úgy vélem a boltos sem volt egy zseni. Nem tájékoztatott semmiről, mert ő sem tudta. Arra apelláltam hogy mivel 15km lakom csak odébb így valószinüleg a víz paraméteres is hasonlóak kell hogy legyenek, meg hát mégiscsak egy guppyról van szó, ami ha az emlékezetem nem csal, az egyik legellenállóbb faj. Mégvalami: Mivel sosem történt még ilyen , ezért a zacskót szokás szerint a víz tetjére helyeztem és amikor átvette a víz hőméréskletét kimeregettem belőle a halak. Lehetséges hogy én rontottam el valamit, de általában így csinálom és soha sem volt még gond ebből.

Hát én nem akarok okoskodni, de én úgy tanultam, hogy egy kis akváriumvizet át kell merni a zacskóba, aztán félóránként még egy kicsit, kb 2 óra alatt felhigítva a szállítóvizet a 3szorosára. Az utolsó fél órára tesszük be a zacsit az akváriumba, hogy kiegyenlítődjön a hőmérséklet.
Szerintem.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Boltok itthon

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 18:26

Miután beletettem a halakat az után olvastam én is ezt, egy Sera-s halszállítózacskón :D :(. Nem lényeg, ezt buktam, szerencsétlen is rápacsált a dologra, de nem írtam volna egyébként ha minden rendben lenne abban az állatkereskedésben...
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Új halak beszoktatása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.09.04. 19:00

Egy kicsit elkanyarodtunk, úgyhogy szétszedtem a témát.

A lényeg: halakat (és garnélákat) is úgy érdemes beszoktatni, hogy először a szállító zacskót kell betenni az akváriumba, hogy átvegye a hőmérsékletet, majd ha ez megtörtént, akkor lehet szép lassan keverni a szállító vízzel az akvárium vizét, majd ha kellő idő eltelt, akkor ki lehet engedni a halakat az akváriumba. Viszont mindenkinek ajánlom a karantén akvárium használatát! Minden esetben...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új halak beszoktatása

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.09.04. 21:14

Belátom, hogy hülyeséget csináltam! Dehát sajnos a saját kárán tanul legjobban az ember.. Hát most ezzel megjártam, legközelebb a leírtak szerint próbálok eljárni.
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Új halak beszoktatása

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.18. 18:09

Sajnos mamár nem hozzáértésszerint válogatják az üzleti eladókat és ez mindenhol máshol is ígyvan.
Értesz a kasszának a kezeléséhez? Dolgozol ennyi fizetésért? jólvan felvagy véve!

A legtöbb bármilyen üzletben még az adott osztályon lévő eladók se értenek szinte semmit az adott osztályon lévő termékekhez, sőt ha kérdezel valamit még leis ráznak vagy kikérik maguknak hogy mért őt kérdezed. De hát ez van amig ilyen a gazdaság meg a kereset addíg a léyneg nem a minőség, hanem hogy minél olcsóbban minél többet kaszálni.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Új halak beszoktatása

HozzászólásSzerző: Moszat » 2012.05.16. 12:24

Nemrég vásároltam két amanda lazacot, majdnem kipurcantak, és nem értem, miért. Úgy másfél liter szállítóvízben voltak 1 db Oto társaságában. A szállítóvíz az amandák tárolóakváriumából származott, szemre rendben volt benne minden. Úgy 15 percet szállítottam csak a zacskót, aztán kiöntöttem őket egy edénybe. Alapvetően úgy terveztem a dolgot, hogy szép lassan, fokozatosan elkezdem adagolni hozzájuk az akvárium vizét,és amikor elég sok lesz, kapnak egy levegőztetőt, egy darabig úgy maradnak megfigyelés alatt. Ehhez képest, miután kiengedtem őket a zacskóból, az egyik azonnal fejreállt. Aztán össze is szedte magát hamar. Megkapták az első kis adagot az akváriumomból, a dolog viszont tovább romlott. Pár óra múlva már mindkettő tótágast állt, a kopoltyúmozgásuk meg lelassult, már azt hittem, nem is élnek. Utolsó kísérletként kicseréltem a vizüket az én akváriumoméra, mondván hogy most már tök mindegy a sokk, más lehetőségem úgyse maradt. (Az akvárium vize némileg lágyabb, savasabb és hidegebb is volt.) És csodák csodája, rendbejöttek. Másnap reggelre szépen úszkáltak. Az Otonak ezalatt semmi tünete nem volt.
Az egész valahogy logikátlan. Az oxigénhiánynak pont ellentétes tünetei vannak, na meg ilyen rövid idő alatt úgysem alakulna ki. A CO2 mérgezésnek javulnia kellett volna a pár óra alatt, amit a nyitott edényben töltöttek. És arra sem stimmelnek igazán a tünetek. Ammóniamérgezéshez csak nem termelhettek eleget negyed óra alatt. A boltos nem rakott semmiféle vegyszert a szállítóvízbe. A szállítás alatt semmiféle baleset nem érte őket. Vettem még egy adag halat velük együtt, másik zacskóban, másik vízben, azoknak semmi baja sem lett, pedig ugyanazok a hatások érték őket. Az egyetlen különbség, hogy az amandák csapvízben voltak, a másik zacskóban meg nagyon lágy víz volt. Valami ötlet, mi volt ez?
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron