Elevenszülő Ritkaságok

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.30. 18:58

Tehát a téma adott! Az (hamis) elevenszülő fajok közül a legismertebb (guppy-molly-xipho-platti) 4-es fogat valamennyi tagja alkalmatlan a garnélákkal való együttélésre. Ugrósáska barátunk már megosztotta velünk hogy xiphophorus pygmaeus -al együtt lehet tartni. Ha érdekel mást is kereshetnénk még erre alkalmas fajokat:)
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.08.31. 17:50

Szia Fred!

Azért ne nevezzük a guppikat, mollikat stb ne nevezzük hamisnak légyszi :)

Amúgy egy gyors lista (exhas) amikkel sztem tuti lehet tartani méretükből, habitusukból fakadóan.

Neoheterandria elegans
Xenophallus umbartilis
Micropoecilia (branneri, parae, picta)
Girardinus metallicus
Neotoca bilineata
Phalloceros caudimaculatus reticulatus
Flexipennis vittata
Poeciliopsis prolifica
Cnesterodon decemmaculatus
Heterandria formosa

Remélem egy ideig elég lesz ennyi :)
U:I: a kisebb garnélák ha hallal vannek együtt ki van téve egy bizonyos szintű terrornak az ivadékaik meg pláne, tehát mindenki mérlegeljen így :) (közhely, de leírtam)
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.31. 18:00

ugrosaska írta:Szia Fred!

Azért ne nevezzük a guppikat, mollikat stb ne nevezzük hamisnak légyszi :)


Szerintem álelevenszülőt szeretett volna írni, csak nem találta a szót. ;) Én is javítani akartam, ne rögzülj még véletlenül se az emberekben!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.08.31. 21:06

Nálam a nagy kedvenc a Neoheterandria elegans, bár nagyon tetszenek az endlerek is, ott is nagyon érdekes dolgokat lehet kihozni az endler X guppy keresztezéssel.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.08.31. 23:04

Üdv újra itt!
Ugrosaska elnézésedet kérem, álelevenszülőkre gondoltam ;). Levi köszönöm a helyesbítést!
Szentgyo, mikre gondolsz itt a keresztezésnél?
Kornél
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: ugrosaska » 2010.10.24. 19:41

Sziasztok!

Sikerült valakinek valamilyen társítás a kisebb elevenszülőkkel, nem nagyon pörög ez a topic? Fred, sorry, hogy nem válaszoltam a PÜdre, de eléggé sok munkánk volt, ide sem írtam semmit sajnos, na de majd most. ;)

Üdv; Balázs
ugrosaska
Moderátor
 
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.08.10. 16:47
Tartózkodási hely: Sopron-Bécs

Re: Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.11.08. 21:34

Na elég komoly késéssel én is visszatértem! Hallod én a garnélák fölött nevelem fel az endlereket és a plattikat. Nagyszerűen elvannak. ( a felnőtt endlerekkel is)
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Elevenszülő Ritkaságok

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.21. 20:13

Kép
Leírom az eddigi tapasztalataimat a törpe fogaspontyocskával. (Heterandria formosa)

Nagyon más a viselkedésük, mint amit a hétköznapibb elevenszülő fajoktól megszokott az ember. Náluk nem jellemző a hímek állandó, zaklatással is felérő udvarlása, viszont a nőstények rendesen utálják egymást. A legnagyobb nőstény terror alatt tartja a többit, nem is mernek közel úszni hozzá. A megijesztett hal fejvesztve cikázik és ugrik, tehát egy nyitott akváriumban könnyen az öngyilkosságba hajszolják egymást. Sérülést viszont nem nagyon okoznak egymásnak. Táplálékkeresés közben lassan úsznak a talaj fölött, és mindent alaposan megszemlélnek, a legkisebb mozgásra is lecsapnak. Emiatt az újszülött kisgarnéla tökéletes préda nekik. Red cherrys akváriumba, a túlszaporodást elkerülendő alkalmas társítás ez a halacska, de ha szaporulatra hajtunk, akkor kerüljük. A hímek sokkal kisebbek, és inkább vízközt látom őket vadászni, ők annyira nem veszélyesek a garnélákra. Bujkálós halak, nem keresik különösebben egymás társaságát. Kis méretük ellenére nem igazán alkalmasak kis akváriumba. Egy nőstényt, 2 hímet lehet tartani 20 literben, több nősténnyel 40 liter alatt nem érdemes próbálkozni, viszont ekkorában már egész kis csapat is elfér. Nem túl szaporák, eddig egyetlen kishallal találkoztam, és az is eltűnt mire kipecáztam a kedves mamát.
A törpe elevenszülőkből ez a faj a legkönnyebben beszerezhető, viszonylag drága díszhal.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron