Boraras - törperazbóra fajok

Társítás és minden, ami a halakkal kapcsolatos

Re: Boraras - törperazbóra fajok

HozzászólásSzerző: Pirx » 2013.07.21. 14:39

sziasztok;

tél óta lakik a 30 literesben 8 kicsi türkizcsíkos törperazbóra; nagyon helyeskék, bár elég félénkek, általában ez egyik növény árnyékában szeretnek időzni
viszont a garnélák (8 sárga) teljesen eltűntek az akiból, pedig volt két petés nőstény is
először csak az tűnt fel, hogy alig jönnek elő a búvókból, de azért etetésnél előmerészkedtek az előtérbe
mostanra nyom nélkül eltűntek, hónapok óta nem láttam egyet sem...:(
nem tudom, hogy a halak okozta stressz mennyit rontott a helyzeten

(mindenesetre a garnéláim mindkét akiban leépültek, a virágzó red sherry állományból is csak 4-5 maradt a szomszédban, pedig ott csak ők vannak
majd a világítós topikba megírom, világítást cseréltem, és ettől mindkét akiban teljesen lerobban a szisztéma)

most azért is írok ide, mert az egyik kis razbórácskának furcsa betegsége (?) van, olyan, mintha púpos lenne: a teste első harmada úgy 5-10 fokkal lefelé görbül a hátsó részhez képest, szabályosan olyan, mint egy hajlott hátú öregember - ezt úgy egy hónapja vettem észre, látszólag egyébként jól van, szép a színe, mint a többieknek

hallottatok már ilyet? lehet, hogy valami hiánybetegség? vagy genetikai para (túltenyésztés miatt)?
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Boraras - törperazbóra fajok

HozzászólásSzerző: Arghai » 2016.01.10. 00:44

sziasztok,

köszi a kimerítő leírást. Aktuális tapasztalatok vannak esetleg?
Nálam nagyon elszaporodtak a cyclops-ok, és emiatt vettem egy 24fős csapat Boraras urophthalmoides-t a garnélák mellé.
Cyclops-okat szépen szedegetik össze, remélem a szaporulatot meghagyják... de ahogy néztem egy újszülött garnéla be sem nagyon fér a szájukba :lol:
Nyugtassatok megy egy kicsit :mrgreen:
Arghai
Új tag
 
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.09.20. 08:06

Előző

Vissza: Halak

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég