Atyopsis moluccensis szaporítása

A legyező és sepregető garnélák világa

Atyopsis moluccensis szaporítása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.10.18. 17:06

A neten böngészve találkoztam egy beszámolóval, melyben arról írnak, hogy sikerült akváriumban szaporítani a Atyopsis moluccensis-t. Eddig nem sok ilyennel találkoztam! A leírás nem túl részletes, nagyjából ez van benne:

33 gramm/liter volt a vízben a só aránya, amit később 25 grammra csökkentett, mivel megfigyelése szerint a 33 g/l sűrűségben elkezdtek pusztulni a kicsik, ami a 25 g/l sűrűségnél abbamaradt. Napi 8 óra világítás ment a 28 literes akvárium felett, amiben nem volt semmilyen dekoráció. Szűrés nem volt az akváriumban, egyedül levegőztetés, de porlasztókő nélkül. A hőmérséklet 26 C fok volt.

Az első 15 nap napi 4 csepp Liquizell volt, ezután pedig a Liquizell mellett Mikrozell-t adott. Vízcserét nem végzett egyszer sem.

A kicsik átalakulás a 24. napon kezdődött, az átalakult garnélákat közvetlenül átrakta só nélküli vízbe. Nagyjából 130 garnélát nevelt fel ebből az eresztésből!

http://youtu.be/22uwlGqoA-8
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Atyopsis moluccensis szaporítása

HozzászólásSzerző: imi » 2011.10.19. 09:50

Gratula hozzá.

Egy ideje Én is gondolkodom rajta, hogy meg kéne próbálkozni vele.
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Atyopsis moluccensis szaporítása

HozzászólásSzerző: zoli33 » 2012.01.30. 12:20

Sziasztok!
Köszönöm a leírást ugyan is Atyopsis moluccensis (sepregető garnéláim)rendszeresen bepetésednek és azon túl hogy,petés végre szeretném felnevelni a kicsiket.Nagyon örülnék ha van még tapasztalat akkor leírnátok...előre is köszönöm.
van egy-kérdésem? pl fokozatosan kell a lárvákat átszoktatni sósról az édesvízre vagy ahogy olvastam 24.napon amikor teljesen kifejlődőt akkor?
Mivel kell etetni őket??? Az anyára nem veszélyes a sós víz? és mikor kell áttenni az anyát a sós vízbe?
Előre is köszönöm :Üdv mindenkinek!
zoli33
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.29. 22:22

Re: Atyopsis moluccensis szaporítása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.01.30. 13:12

zoli33 írta:Sziasztok!
Köszönöm a leírást ugyan is Atyopsis moluccensis (sepregető garnéláim)rendszeresen bepetésednek és azon túl hogy,petés végre szeretném felnevelni a kicsiket.Nagyon örülnék ha van még tapasztalat akkor leírnátok...előre is köszönöm.
van egy-kérdésem? pl fokozatosan kell a lárvákat átszoktatni sósról az édesvízre vagy ahogy olvastam 24.napon amikor teljesen kifejlődőt akkor?
Mivel kell etetni őket??? Az anyára nem veszélyes a sós víz? és mikor kell áttenni az anyát a sós vízbe?
Előre is köszönöm :Üdv mindenkinek!


Az anyának nem okoz pár napig gondot a sós víz, így két lehetőség van: vagy már a petésedés legvégén átteszik az anyát a sós vízbe, hogy ott engedje el a kicsiket, vagy pedig marad végig édesvízben, s akkor viszont gondoskodni kell a lárvák levadászásáról...

A kicsik átalakulás után rögtön átrakhatók édesvízbe, mindenféle szoktatás nélkül.

Legjobb lenne nekik fitoplankton, mint eleség, de Liquizel is megfelelő lehet
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Atyopsis moluccensis szaporítása

HozzászólásSzerző: zoli33 » 2012.01.30. 13:35

Köszönöm szépen!
25 éve van akváriumom a garnélák 5 éve hódítottak meg....tényleg nagy élmény és kihívás tartani és tenyészteni őket.Mindig az volt a célom hogy akármilyen állatott tartok ne csak tartás legyen hanem tudjak olyan körülményt biztosítani ami a természetes körülményeknek megfelel és láthassam a szaporodási "rituálét" végig nézni.Mert szerintem egy egy állat valódi szépsége ez időszak alatt teljesedik ki!
Még egy kérdés:Nőstények csak hím jelenlétébe petésednek be vagy hím nélkül is?Több egyedet tartok együtt van is közöttük egy példány ami szép téglavörös a több inkább barna de,azt is tudom hogy ,képesek az adott környezethez alakítani a színűket...Ez azért merült fel bennem mert soha nem láttam őket párosodni vagy jelét adnak hogy "foglalkoznának" egymással?
Köszönöm!

ui:Láttam hogy elég széles a paletta hogy halak is vannak a kínálatba így van egy két tapasztalatom egy faj tenyésztésébe:Pl Gyöngygurámi,Törpegurámi,Vitorlás hal,Diszkosz hal,Türkiz aranysügér,Meggyhasú sügér,Ramirezi pillangó sügér ,Neon hal
ha szükség van szívesen megosztom a tapasztalatimat!
Sziasztok!
zoli33
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.29. 22:22

Re: Atyopsis moluccensis szaporítása

HozzászólásSzerző: fabian » 2015.10.19. 21:18

Nagyon rég nem szólt senki hozzá, de én csak most csöppentem bele az amanó témába.Pár hónapja van három sepregető garnélám,, elég nagy kifejlett példányként vettem őket, s most az egyik bepetésedett. legalábbis azt gondolom, hogy az lehet, mert egészen másként néz már ki mint a másik kettő. A kasa alján sötét folt vonul végig, amit rendszeresen legyezget. Én ebből gondolom, hogy petés. Nagyon bánt a gondolat, hogy elengedi a lárvákat, s az meg mind elpusztul.Én megpróbálom a sós vizet, de honnan tudom, hogy mikor vagyunk az elengedés előtt annyival, hogy a mamát áttegyem a kis sós vizű akváriumba és ott elengedje őket? Van valakinek tapasztalata?Kérem segítsen.
fabian
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.08.03. 11:04


Vissza: Legyező és sepregető garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron