ismertető

A legyező és sepregető garnélák világa

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.11.20. 15:05

Sepregető garnéla levedlett páncélja:

Kép
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.07.21. 23:24

Sziasztok!

Remélem lesz olyan aki tud segíteni. Van 5 db legyező garnélám, egy AT-102-es (500l/h) vízpumpával biztosítom nekik a plusz áramlást, de gyakorlatilag elég keveset foglalkoznak vele és inkább az aljzatról csipegetnek, ami a netes írások szerint nem jó. Vajon tényleg így van? Mit tudnék tenni, hogy tényleg jól érezzék magukat, mert csak akkor mernék még plusz két példányt bevállalni.
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.11.18. 21:03

Sziasztok!

Találkozott már valaki kis hazánkban ezzel a dél-amerikai sepregető garnélával (Atya Scabra): http://www.wirbellose.de/arten.cgi?action=show&artNo=299. Magyar leírást nem igazán találtam róla, viszont a szaporodásáról leltem egy egész jó pdf-et.

Tegnap böngészés közben futottam bele és szerintem gyönyörű. ;)
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: zoli33 » 2012.01.30. 14:05

Sziasztok!
Olvastalak benneteket és mindenkinek igaza van!Saját belátásom amikor egy új állatot szerzek be akkor,mindig arra törekszem hogy,az adott állatnak mindig lehető legjobb körülményeket biztosítsam,hogy ne csak tartsam ha nem szaporodjon is.Igazi lénye egy állatnak akkor teljesedik ki amikor utódokat nemz,és persze nem kis öröm a tartónak se,hogy láthassa a szeme előtt lejátszódó esemény sorozatoknak.Szerintem az igaz szépségük ez időszak alatt a legteljesebb!
5 éve vannak sepregető garnéláim kb 1 éve petésednek be a nőstények rendszeresen igaz petésedésen kívül soha nem jutottam eredményre:( itt kaptam egy két tippet ami most megfogok csinálni és persze tájékoztatlak benneteket a tapasztalataimról.Igaz nagy kihívás de szeretem a kihívásokat :D
Végezetül...szerintem az nem baj ha egy akvárium egy kicsit öneltartó....ha valaki azzal a céllal vásárol állat hogy tenyéssze (pénz forrás)az nem baj mert,remélem ezzel az is benne van hogy ,az adott állat csak is akkor fog szaporodni ha a körülmények a legideálisak ,ehhez viszont sok idő és még több kitartás szükséges!!!

köszönöm!
zoli33
Új tag
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012.01.29. 22:22

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2012.01.30. 20:23

Szia Zoli!

Erre nagyon kíváncsi leszek, remélem mindent le fogsz jegyzetelni, sok sikert!

Esetleg egy kis segítségnek egy külföldi fórum, ahol sikeresen tenyésztettek Sepregetőket:
http://www.crustaforum.com/board/showthread.php?1143-Atyopsis-moluccensis/page14&s=024d6873801637b975105a4d85acd772

Sőt, ha jól látom a régebbi hozzászólásokat, akkor farkas kolléga reggelt is arra az oldalra.;)
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: Satyak » 2012.02.20. 17:23

Sziasztok. Volna egy kérdésem hozzátok. A sepregető garnélának végül is milyen színe van? :?: MErt ma néztem két akvarista boltban is.De az egyikben teljesen átlátszóak voltak, a másikban pedig feketés árnyalatú.Volt egy barnás is, mint amilyen az enyém volt annó.Én eddig csak barnával találkoztam.Az enyém a külső hatásokra váltogatta a szinét.Hol erőteljesen barna volt, hol fakóbb.Mikor milyen hangulatban volt.Ezért ezt a több szint is a körülményeknek tulajdonítottam. Javítsatok ki légyszi ha rosszúl gondoltam, és több színvariáns létezik.
Satyak
Új tag
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2011.12.13. 11:57

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: ramtiger » 2014.12.26. 23:51

Sziasztok :)
Elindítottam egy 30 literes aksit. Ebbe már beköltöztethetek legyező garnélát? 2-3 példányra gondoltam + más kisebb garnélák - Amano / Pinokkió.
ramtiger
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.11.09. 23:25
Tartózkodási hely: Budakalász

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.12.27. 19:33

ramtiger írta:Sziasztok :)
Elindítottam egy 30 literes aksit. Ebbe már beköltöztethetek legyező garnélát? 2-3 példányra gondoltam + más kisebb garnélák - Amano / Pinokkió.


Szia,

Én egy kicsit kicsinek érzem a 30 litert a legyező garniknak.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: ramtiger » 2014.12.28. 00:49

Szia,

Én egy kicsit kicsinek érzem a 30 litert a legyező garniknak.[/quote]

Szia
Akkor maradok az Amano/Pinokkió csapatocskánál :) Köszi a választ.
ramtiger
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2014.11.09. 23:25
Tartózkodási hely: Budakalász

Előző

Vissza: Legyező és sepregető garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron