ismertető

A legyező és sepregető garnélák világa

ismertető

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.09.06. 14:21

Nekem ez az egyik kedvenc garnélám, két akváriumomban is tartok belőlük, és mindig nagy szeretettel nézegetem ezeket a mókás kis jószágokat.

Készült róla szentgyo jóvoltából egy klassz kis ismertető:
http://szentgyo.wordpress.com/2009/04/0 ... -garnelak/

továbbá itt egy másik hasznos kis szösszenet róluk.
http://rainakvarisztika.hu/edesvizi-gar ... ensis.html
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

képek

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.09.26. 21:38

Sziasztok! Üdvözlök Mindenkit!

Nekem is nagy kedvencem a Sepregető garnéla, rendkívül látványos és bátor garnéla, mindenkinek jó szívvel ajánlom!
Pár képet mutatnék is róluk itt.

Üdv: Laci
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: meissa » 2010.09.28. 21:17

Sziasztok!
Remélem, sok sepregető garnéla - rajongó összegyűlik itt.. valahogy ők tűnnek a garnélatartás nemecsekjeinek. Pedig igazán különleges kis lények :)
Avatar
meissa
Red cherry
 
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.09.28. 20:40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.09.30. 15:11

Szerintem azért nincs akkora tábora, mivel még senkinek nem sikerült szaporítani, csak vadon fogott változatai vannak, így nem olcsó és ha nincs szaporulat, nem hozza vissza az árát.

Növényesbe pici garnik jobban mutatnak, mint 10 drabál sepregető, szóval ne számíts sok emberre ebben a topikban!

Akinek van, az viszont imádja őket, akárcsak te vagy én.
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.09.30. 21:09

Igen, részben igazad van, de mit értesz az alatt, hogy: "nem hozza vissza az árát"?
Mihez képest?
Szerintem 100 akvaristából 95 nem azért vesz ilyen vagy olyan halat/garnélát/csigát/növényt/akármit, mert azt majd szaporítani és eladni akarja!

Ha mégis úgy alakul, hogy (túl)szaporodnak, akkor igen, de szerintem erre kevesen gondolnak célirányosan előre.

Tudtam, hogy a sepregető garnéláim sosem fognak nálam eredményesen szaporodni, mégis megvettem őket, mert nagyon tetszik a különlegességük! Már nem is gondolok a beszerzési költségekre, a látványuk már ezerszer "behozta" az árukat!
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.07. 09:47

Sziasztok! Tud esetleg valaki valamilyen szaporítási kísérletről, eredményekről, vagy konkrét adatokról, hogy mik lehetnek ennek a fantasztikus fajnak a szaporodási kritériumai? Nagyon kedvelem őket, de sajnálom, hogy a természetes élőhelyüket lerabolva, borzasztó viszontagságok árán hozzánk kerülve tarthatjuk csak őket. (Remélem, hogy csak egyelőre!)

Farkas
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.07. 21:30

farkas írta:Sziasztok! Tud esetleg valaki valamilyen szaporítási kísérletről, eredményekről, vagy konkrét adatokról, hogy mik lehetnek ennek a fantasztikus fajnak a szaporodási kritériumai? Nagyon kedvelem őket, de sajnálom, hogy a természetes élőhelyüket lerabolva, borzasztó viszontagságok árán hozzánk kerülve tarthatjuk csak őket. (Remélem, hogy csak egyelőre!)

Farkas


Szia!

Egyedül a gabonensis esetében hallottam olyanról, hogy néhány kicsit sikerült felnevelni akváriumban, de rettentően ritka, a többi faj esetében pedig nem is találkoztam ilyen beszámolóval.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: baji66 » 2010.10.15. 23:17

Sziasztok!Mult heten eszrevettem hogy a legyezo garnim furcsan viselkedik.Nem olyan aktiv mind szokott lenni, csak egyhelyben all es nemcsinall semmit.Aztana mikor lecsuktam a lampat hevesen elkezdet rangatozni es hattal lefele fekudt a foldon.Masnapra megint egy helyben gubbasztott es ez igymegy mar egy hete.A labai mindha nehezkesen mukodnenek.csak a has allatti uszojaval hajtja magat elore.A szomszedos forumonn aztmondtak hogy talann vedlesi gondok, de inkabb kerdezzem meg a hozza erto szemelyeket! Valakinek lenne esetleg valami tippje?? Elore is koszonom!!
baji66
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.10.15. 23:14

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.17. 09:49

baji66 írta:Sziasztok!Mult heten eszrevettem hogy a legyezo garnim furcsan viselkedik.Nem olyan aktiv mind szokott lenni, csak egyhelyben all es nemcsinall semmit.Aztana mikor lecsuktam a lampat hevesen elkezdet rangatozni es hattal lefele fekudt a foldon.Masnapra megint egy helyben gubbasztott es ez igymegy mar egy hete.A labai mindha nehezkesen mukodnenek.csak a has allatti uszojaval hajtja magat elore.A szomszedos forumonn aztmondtak hogy talann vedlesi gondok, de inkabb kerdezzem meg a hozza erto szemelyeket! Valakinek lenne esetleg valami tippje?? Elore is koszonom!!


Szia,

Sajnos a garnélák betegségei és rendellenes viselkedései egy hatalmas homályos folt... Ha ez már egy hete tart, akkor nem valószínű, hogy vedlési probléma lenne. Elképzelhető, hogy ha halak is vannak az akváriumban, akkor volt egy harca valamelyikkel és ez lett a következménye, de erre a kérdésre gyakorlatilag nem nagyon lehet mit mondani...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ismertető

HozzászólásSzerző: farkas » 2010.10.20. 14:31

baji66: Nézd meg a 'Hogyan állapítható meg a garnélák betegsége?' topicban a betegségek tüneteit meissa hozzászólásában, hátha találsz olyat, ami illik a garnéládra! dobti az amanójánál figyelt meg hasonlót. Nekem is pusztult már el sajnos több sepregetőm rejtélyes körülmények közt, de ilyet még nem láttam.
Avatar
farkas
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.09.28. 22:22
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Legyező és sepregető garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron