Üveggarnéla társítása

A hosszúkarú garnélák világa

Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.11.23. 18:58

Üveggarnéla mellé lehet más garnéla fajokat is társítani? Mer számomra nem derült ki egyértelműen. Nem fogja legyilkolni a többi garnélát? :shock: A cikk után kicsit megijedtem ettől a fajtól, pedig ez is tetszik...
Köszönöm a választ! :)
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.23. 21:00

Még soha nem tartottam üveggarnélákat, így sajnos közvetlen tapasztalataim nincsenek erről a garnéláról, de nagyon sok helyről hallottam, hogy agresszív garnéláról van szó (különösen ha kis akváriumban vannak), így sajnos könnyen előfordulhat, hogy levadásszák a többi garnélát. Remélem valaki olyan is fog írni, aki tart ilyen garnélákat, és megosztja velünk a tapasztalatait ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.11.26. 21:12

Vettem két üveggarnélát az akváriumomba. Jó nagyok voltak már 3 cm körüliek. Ma telepítettem be (végre) mandaringarnélákat. Elmentem a boltba, mire visszaértem az egyik mandarinom lefejezve feküdt az aljzaton. Úgyhogy ennyit az üveggarnéláról meg rólam, aki kis naiv engedte rábeszélni magát az állatkereskedésben... :x
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.11.26. 22:13

szentgyo írta:Még soha nem tartottam üveggarnélákat, így sajnos közvetlen tapasztalataim nincsenek erről a garnéláról, de nagyon sok helyről hallottam, hogy agresszív garnéláról van szó (különösen ha kis akváriumban vannak), így sajnos könnyen előfordulhat, hogy levadásszák a többi garnélát. Remélem valaki olyan is fog írni, aki tart ilyen garnélákat, és megosztja velünk a tapasztalatait ;)


Csak ezt kellett volna elolvasnod,és akkor nem történik meg a dolog .Ha meg elolvastad és mégis megtetted akkor meg..........
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.11.26. 23:10

De azt is olvastam - olyantól, aki tartott üveggarnélákat-, hogy nem lesz velük gond. Most a két ellentétes véleményből döntsem el, melyik igaz. Azé, aki tartott már és nem volt gond, vagy azé aki nem, de ért hozzájuk és azt mondja agresszívek... Úgyhogy nem érzem magam hibásnak. Amúgy előbb megvolt a garnéla, mint a komment... ;)
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: Moszat » 2010.12.03. 23:49

Lexyke írta:De azt is olvastam - olyantól, aki tartott üveggarnélákat-, hogy nem lesz velük gond. Most a két ellentétes véleményből döntsem el, melyik igaz. Azé, aki tartott már és nem volt gond, vagy azé aki nem, de ért hozzájuk és azt mondja agresszívek... Úgyhogy nem érzem magam hibásnak. Amúgy előbb megvolt a garnéla, mint a komment... ;)

http://www.youtube.com/watch?v=pG5tpGMzcxI
A videón egy üveggarnéla elkap egy yellow firet és élve elkezdi felfalni. Mondhatjuk úgy, hogy megalapozott a pletyka miszerint hajlamosak garnélát enni.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: star67 » 2010.12.09. 13:53

Lexyke írta:Vettem két üveggarnélát az akváriumomba. Jó nagyok voltak már 3 cm körüliek. Ma telepítettem be (végre) mandaringarnélákat. Elmentem a boltba, mire visszaértem az egyik mandarinom lefejezve feküdt az aljzaton. Úgyhogy ennyit az üveggarnéláról meg rólam, aki kis naiv engedte rábeszélni magát az állatkereskedésben... :x


Nálam két üveggarnéla, egy sepregető és három amano élt együtt több tucat red cherryvel mindenféle agresszió nélkül.
Én csak azt hallottam, hogy max.a beteg, legyengült egyedeket eszik meg, de arra a többiek is rámozdulnak, tehát nem az üveggarnéla specialitása.
Én azért váltam meg tőlük, mert kaja terén legyorsultak mindenkit!
star67
Hinomaru
 
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2010.08.25. 15:38
Tartózkodási hely: Budapest, XI. kerület, spcs01@gmail.com

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: Lexyke » 2010.12.09. 17:51

Mondjuk az tény, hogy egy nagyon apró, pár mm-es cherry-t kapott el... :?
Avatar
Lexyke
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.11.18. 23:01
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Üveggarnéla társítása

HozzászólásSzerző: Gary » 2011.04.08. 17:16

Sziasztok!
Olvastam ezt a topikot is és megosztom veletek amit tudok, hátha más is szeretne ebből a fajtából tartani. Nálam egy kis 20 literes aksiban vannak összezárva az 3 db üveggarnéla, kb 20db red cherry-vel. Az eddigi tapasztalat az volt nálam, hogy ha kapnak elegendő élelmet, akkor nincs probléma. Csak a legyengült egyedeket eszik ill. vadásszák le éjszaka. Bár a red cherry-nél is előfordúl nálam. Amelyik már legyengült valamilyen oknál fogva, onnantól kezdve a fajtársai is levadásszák egymást.

Visszatérve az üveggarnélára, nálam teljesen nyugodtak. Nappal a növények, valamint a vasfa alatt található meg. Elófordúlt már hogy egy-egy red cherry ott úszott el elötte, de max annyi reakció volt, hogy kicsit utána nyúlt az ollójával. Lehet hogy vannak agresszívebb egyedek is, nem tudom igazán. Az állatvilágban mindenhol az "erősebb megeszi a gyengét"! :-)
Gary
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.10.02. 18:45


Vissza: Macrobrachium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég