üveggarnéla

A hosszúkarú garnélák világa

Re: üveggarnéla

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2012.12.03. 11:02

Igen, én is úgy olvastam, hogy nemigen tűri meg a kisebb garnélákat, sőt, még a halaknak is nekimegy.

Mondjuk ez nem gond, mert amúgy is úgy terveztem, hogy csak egy faj lesz az akváriumban, mellé max csigák. Persze lehet, hogy őket is megtámadná....na, most nem tudom, mi legyen. :lol:
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: üveggarnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.03. 12:29

Szia,

Nem tartottam soha üveggarnélát, ám azok alapján, amiket meséltek róluk nem egyértelmű a szaporodásuk. Valószínűleg az lehet az igazság, hogy több fajt szoktak ezen a néven árulni, és van amelyik specializált, van amelyik nem.

Egy ismerősöm mesélte, hogy ő anno évekkel ezelőtt nagyságrendileg 100 kicsit nevelt fel, úgy, hogy artemiával etette őket, és semmi sót nem adott a vízhez. Ami náluk fontos, hogy elég agresszívak, gondolom ez a kicsiknél is problémát okozhat (amik előrébb vannak megeszik a kisebbeket), ha sok sok búvóhely van, akkor ez azért gyakran megoldás szokott lenni.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: üveggarnéla

HozzászólásSzerző: zsidig » 2013.11.02. 17:55

Sziasztok!

Mit szolnatok egy kis tapasztalat osszegzesnek, az uveg garnik szaporodasarol? Eleg sok az info roluk, specifikus, nem specifikus, kell sosviz, nem kell sosviz stb... Igaz uveggarni neven elég sok fajt arulnak. Ha rennetek fel kepet a tapasztalat mellé ossze lehetne hasonlitani oket. Elore is koszi!

Geri

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
zsidig
Új tag
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.10.21. 21:42

Előző

Vissza: Macrobrachium

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron