Caridina dennerli - tapasztalataim

A sulawesi garnélák világa

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.02.03. 23:11

A pH nálam sem megy 8,5-ig, de emiatt szerintem nem is kell aggódni. Valahol 7,5-8 között már valószínűleg tökéletes a garniknak. Én csepegtetőssel mértem 8 körüli pH-t, már amennyire eltaláltam a színeket... :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Caridina dennerli - Talaj

HozzászólásSzerző: pstefan » 2014.02.05. 19:33

Sziasztok!

Sulawesi akváriumoknál Magyarországon, itt a garnélafórumon többnyire homokot használtok, mert az nem befolyásolja a víz paramétereit, tehát idővel nem tolja fel a ph-h, gh-t, kh-t. Ez azért jó, mert így RO + SaltyShrimp sóval jól be lehet állítani az értékeket. Külföldön többnyire azt látom, hogy korall zúzalékot használnak, mert az növeli a ph-t és a keménységet.

Nekem is szimpatikusabbnak tűnik a semleges talaj használata, viszont érdekelne, hogy mik a tapasztalatok a homokkal kapcsolatban?

Több helyen olvastam, hogy a tylomenalia-k nem annyira szeretik az apró szemű (homokos) talajt, mert azon a nagy házukkal nehezebben mozognak, inkább a keményebb, fix felületeken közlekednek, ha ilyen nincs, akkor meg az üvegen. Ti tapasztaltatok olyat, hogy a csigák nem annyira örülnek a homoknak, esetleg nehezebben közlekednek rajta?

Kb. 1 éve raktam egy garnélás nanoba előre egy kis dekorhomokot, és folyamatosan koszos, minden takarításkor kell porszívózni. Ez nem is baj, de néha felmerül bennem, hogy ha nem takarítanám, akkor ott nem alakulna-e ki valamilyen rossz közeg, hiszen a víz nem annyira tud áramlani a szemcsék közt, inkább csak pang. (Valószínűleg kicsit vastag/mély is a dekorhomok rész, 2 cm-nél biztos vastagabb.) Ez felveti bennem a kérdést, hogy nem egyszerűbb/biztonságosabb-e ha az akvárium aljára nem homok kerülne, hanem valami kis méretű kavics, ami szellősebb, és így jobban átjárná a víz. Mondjuk ADA Aqua Gravel S? Igaz a nagyobb szemcseméret miatt a kosz is gyorsabban lejut a mélyebb részekbe. Erről mi a véleményetek? Milyen mély a homokréteg az akváriumaitokban?

Előre is köszönöm a válaszaitokat!
Péter
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: keytee » 2014.02.05. 22:08

Szia pstefan,

Én használok homokot és nagyon apró kavicsot is egyaránt. A tornyos csigák sokasodnak, mint a bolondok mindkét közegben, de a fejük sokszor tele van homokkal - hogy ezt utálják-e vagy nem, azt nem tudom, mindenesetre tökik leássák magukat benne, olyan rossz nem lehet...
Az apró kavicsok közé azért be-be megy a mulm, amennyiben finoman, pl levegőcsővel porszívózól, akkor egy "nehezebb" homok (pl JBL black) jobb, mert a csövecskét elhúzod a mulm felett, és csak az jön ki, a homok marad (nagyon kis mértékben szív csak fel homokot). nekem ez bevállt.

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: pstefan » 2014.02.10. 23:46

Köszönöm a válaszod! :)
Még egy kérdésem lenne: milyen vastagságban használod a homokot és a kavicsot? Tapasztaltál-e olyat (mivel több helyen riogatnak), hogy a vastagabb homok alja pang, berohad? Mondjuk rakat tornyossal ilyenre kicsi az esély, de hátha van tapasztalatod ezen a téren... :)
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: keytee » 2014.02.11. 10:21

Szia,

Mivel ezesetben a homok csak dekor, nem szoktam vastagon (1-2 cm), és ahogy mondod: maláj tornyosokban az erő! :)

Tibor
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: hansolo » 2014.12.05. 10:24

Sziasztok,

Állítom be folyamatosan az akváriumot a nemsokára érkező kardinálisoknak.
3 hete megy, RO+8,5 só keverékkel.
Ma először mértem vízparaméterket(csepegtettőssel):
PH 7,4
GH 6
KH 5

Érdemes még tolnom egy kis sót a magasabb PH eléréséhez,vagy jó lesz ez így?
Mi a véleményetek?

Válaszokat Köszönöm

Zsolt
hansolo
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.03. 16:38

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.12.05. 11:20

Hello,

Én a PH-n emelnék még egy kicsit és a keménységen csökkentenék.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: hansolo » 2014.12.05. 12:07

Akkor kis víz leszív,RO be + valami PH emelő?

Jól sejtem?

Köszönöm
hansolo
Új tag
 
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013.05.03. 16:38

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.12.05. 19:05

hansolo írta:Akkor kis víz leszív,RO be + valami PH emelő?

Jól sejtem?

Köszönöm


Pontosan!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina dennerli - tapasztalataim

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.12.05. 23:12

Szentgyo, nálad most milyen vízben vannak a dennerlik?

Nekem a Gh 6 elégnek tűnik, akár még kicsit lehetne több is, nálam jelenleg 8 körüli az összkeménység...

Szóval akár egy "csipetnyi" csapvízzel is módosítható lenne a kívánt érték, a gh-n viszonylag keveset módosítana, a ph-t viszont jobban megemelné.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Sulawesi garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron