Aktív talaj sulawesi akváriumba

A sulawesi garnélák világa

Aktív talaj sulawesi akváriumba

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.02.28. 22:35

En is most tervezem, hogy elinditok a hetekben egy sulawesi csapatot, kardinalisokkal. nem tudom, hogy kulso szuro + szivacs legyen vagy talajszuro (powerheaddel) es szivacs (szivacsot mindenkeppen szeretnek)
hogy birjak a flowt? van errol valami tapasztalatotok?
illetve a salty 8.5 mit csinalhat egy aktivabb talajjal, mint pl a shirakura red bee, ami meg lehuzza a ph-t? nem csak tulelesre szeretnem oket tartani, hanem, hogy jol erezzek magukat (sok helyen olvastam, hogy birjak a 7es ph-t, stb...de en probalnek nekik valami otthonosabbat!)

koszonom a segitsegetek!
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Aktív talaj sulawesi akváriumba

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.03.01. 10:52

Az aktív talajt én semmiképp sem javasolnám. Sokkal könnyebb dolgod van olyan talajjal, ami nem változtatja a paramétereket (bazalt, kvarchomok...). Nekem nincs tapasztalatom, hogy mit csinálnak nagy flowban, mennyire zavarja őket ha valami folyamatosan kócolja a hajukat... De mivel ők tavakban élnek, ellentétben a legtöbb garnélával, így lehet, hogy jobb lenne nem annyira erős sodrásba tenni őket.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aktív talaj sulawesi akváriumba

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.03.01. 11:20

tudom, hogy te csak szivacsszűrést használsz, de ez elég lehet ezeknél? RO, heti 30% vízcsere, stb... Dupla szivacsszűrőim vannak. Nem tudom, hogy megfejeljem-e még egy talajszűréssel-e (akár powerheadessel akár levegőssel). Akkor kvarchomok lesz! :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Aktív talaj sulawesi akváriumba

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.03.01. 11:45

keytee írta:tudom, hogy te csak szivacsszűrést használsz, de ez elég lehet ezeknél?


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy elég, abból hogy milyen ütemben szaporodnak :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Sulawesi garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron