Sulawesi akvárium

A sulawesi garnélák világa

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.04.22. 17:31

Galagonya írta:
Maci írta:Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni kardinálisokat tartóktól!
Két hete indítottam a nekik szánt akit, amit full RO vízzel töltöttem fel. A leírás szerinti Mineral 8,5-st adagoltam a vízhez, de a TDS alacsony maradt. Most a második vízcserémen vagyok túl, már kevertem az RO vizet 10%-ban csapvízzel, de a TDS így is 50 körül mozog. Azt szeretném megkérdezni, hogy mivel emelhetném a TDS értékét? Van itthon Bee Shrimp Mineral, de nem tudom eldönteni, hogy azzal emelhetem-e a TDS-t? A sok írás áttanulmányozása után úgy 170 körüli értéket kellene elérnem. Az akiban teljesen semleges dekorokat használtam, ezért nem számíthatok arra, hogy ezek emelik a TDS szintjét.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Megragadom az alkalmat és mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!!!


Szia!

Mennyi sót adagoltál a vízhez és milyenek a vízparaméterek a TDS-en kívül? Érdemes annyi sót adagolni, amíg elérsz 7-8 GH és 5 KH értéket, úgy elégnek kell lennie...

Szia!
Az előírt mennyiséget pakoltam bele, 6 gr sót adtam hozzá az indításnál, mert 40 l-es az aki. Egy hét múlva 20 l vizet cseréltem, mert erősen festette a vizet a mangrove fa, ekkor 3 gr-ot adtam hozzá. Most hétvégén az általad leírtak alapján 5 l vizet cseréltem és ehhez úgy egy mokkáskanálnyi sót adagoltam. Sajnos kh/gh-t most nem tudtam mérni, mert elfogyott a tesztem.


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.04.24. 13:25

Szia!

Ha új a mangrove akkor az is elviheti az értékeket. Nekem több éves fa került be hozzájuk, az már nem módosított semmit...
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.04.25. 06:58

Galagonya írta:Szia!

Ha új a mangrove akkor az is elviheti az értékeket. Nekem több éves fa került be hozzájuk, az már nem módosított semmit...

Szia!
Ezt nem nevezném újnak, mert korábban 2 évig volt akiban, igaz utána 5 évig szárazon parkolt :)


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.04.25. 07:53

Oké, csak aazért gondoltam mert írtad, hogy erősen festi a vizet...
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.04.25. 18:06

Galagonya írta:Oké, csak aazért gondoltam mert írtad, hogy erősen festi a vizet...

Ezen én is belepődtem, de még most is színezi a vizet. Lehet, hogy bedobok egy purigent. Valamilyen tápot használsz a sulák mellett?


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.04.27. 01:00

Náluk nem tápozok, egyébként is csak pár kisebb crypto van benn. Régebben adtam Easy life Profitot, nem volt bajuk tőle, de már egy ideje nem adom.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.04.27. 21:24

Galagonya írta:Náluk nem tápozok, egyébként is csak pár kisebb crypto van benn. Régebben adtam Easy life Profitot, nem volt bajuk tőle, de már egy ideje nem adom.

Köszönöm!
Egy picit még adagolom a tropica tápját, de mielőtt érkeznek a garnik, leállok vele.


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: trewa » 2014.09.18. 21:44

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem nem annyira a garnélákról inkább az élőhelyükről.Nekem van jó pár Tylomelania csigám ezért érdekelne,h az élőhelyül szolgáló tavakban milyen talaj lehet?Kő vagy homok iszap vagy mi?Szeretném a csigáimnak a lehető legjobb körülményeket biztosítani.Bár szaporodnak a jelenlegi bazalt zúzalékon is a sakurák közt :)
Előre is köszi a választ! :)
Avatar
trewa
Yellow fire
 
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2012.04.08. 23:19
Tartózkodási hely: Ajka

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.09.18. 23:10

Én úgy tudom, hogy köves, kőzúzalékos talajon, vagy homokos talajon élnek. Gyakorlatilag ugyanúgy a homokos, aprókavicsos aljzat is megfelel, valamint az aprószemű bazaltzúzalék is jó nekik. Nekem vannak mindkét fajta talajon, szívesen beássák magukat mindegyikbe, vagy csak behúzódnak egy nagyobb kő/gyökér árnyékába, egyébként szívesen másznak és legelésznek nagyobb köveken is.

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.09.19. 16:42

trewa írta:Sziasztok!
Lenne egy kérdésem nem annyira a garnélákról inkább az élőhelyükről.Nekem van jó pár Tylomelania csigám ezért érdekelne,h az élőhelyül szolgáló tavakban milyen talaj lehet?Kő vagy homok iszap vagy mi?Szeretném a csigáimnak a lehető legjobb körülményeket biztosítani.Bár szaporodnak a jelenlegi bazalt zúzalékon is a sakurák közt :)
Előre is köszi a választ! :)


Hello,

Egy kis video, hogy milyen helyen élnek ezek a garnik:


Click here to learn how to add YouTube Videos to your phpBB forum

illetve itt találsz egy "útinaplót":

http://www.crustahunter.com/abenteuer-sulawesi-2008/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Sulawesi garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron