Sulawesi akvárium

A sulawesi garnélák világa

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.07.04. 13:48

RO víz és egy kis csapvíz keverékével cserélek minden esetben vizet.

Ami pedig a "TDS beállítását illeti" - kicsit túl van lihegve egy ideje ez a "beállítósdi"... Én csak akkor mérem meg a TDS-t, mikor először összerakom az akváriumot, és miután letelt a bejáratása.

Teljesen mindegy, hogy az akváriumban 112 vagy 124 a TDS értéke! 1-2 akvárium esetében van rá esély, hogy az ember játsszon ezzel, de gyakorlati jelentősége nincs. Nekem kb az egész napom erre menne el, ha minden egyes vízcserekor pontos ppm vagy mS értékekkel babrálnék, pedig nekem még nincs is sok akváriumom!

Egy kis gyakorlattal az ember tudja, hogy az adott fajnak/változatnak milyen vízparaméterek kellenek, amiket méregetés nélkül is elég jól be lehet állítani. Ha pedig nem tized pontossággal ugyanazok az értékek, amik 1 hónapja voltak, akkor mi van? Semmi az ég világon! Nagy és hirtelen változások ne legyenek, mert azt nem (mindig) szeretik a garnélák.

Tehát vegyétek nyugodtan lazábbra ezt a szigorúságot :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.07.04. 14:14

Egy tartályban egy bizonyos arányban összekevered a csapvizet és az ro vizet? Egyébként milyen arányban kevered körülbelül? Vagy a vízcserénél külön felöntöd ro vízzel, aztán egy kis csapvízzel felöntöd a szokásos szintig, majd egy mérőkanállal kimérve beraksz annyi port, amennyit minden cserénél szoktál?

Én egy külön tartályban készítem el a cserevizet, aztán vízcserekor ebből megy az akváriumokba a víz, de amikor beállítom a vizet, megmérem a vezetőképességet, és a pH-t. Én sem mérek minden akváriumban cseréknél, csak azt a vizet mérem, ami az akváriumokba megy.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.03.21. 17:09

Sziasztok!
Hamarosan én is elindítom a kardinálisoknak szánt akimat.
Seiryu köveim vannak, így ezeket terveztem az akiba. Picit keményíti a vizet. Véleményetek szerint ne próbálkozzak ezzel a kővel és válasszak valamilyen semleges követ vagy mehet nyugodtan az akiba?
Köszönöm!


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.03.22. 23:18

Szia!

Véleményem szerint nem jelent problémát, ha kis mértékben emeli a keménységet, de mindenképpen érdemes figyelni az értékeket amíg beáll az akvárium és ha problémás ki tudod cserélni a követ. Tapasztalatom szerint GH 6 és 10 között a dennerliknek biztosan nincs gondjuk a keménységgel.

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.03.23. 09:22

Köszönöm! TDS értéket szoktál mérni? Milyen értékeknél érzik jól magukat? CRS-eknek szoktam mosura old sea mud powdert és mikronekutont is adagolni. Kardinálisoknak a visszasózon kívül nem kell semmi mást adagolni?


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.03.23. 09:48

Old sea mud powdert én is adok néha, biztos nem árt nekik, bár a Sulawesi mineral tartalmaz sokminden jót.

TDS értéket nem tudok.

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-S5830-ről
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.03.25. 21:36

Na hogy állnak a sulawesi akváriumok? :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.03.26. 20:54

Nekem már minden adott az indításhoz, aztán május-júniusban költözhetnek a garnik. :) boldogság van!


Küldve az én iPad-ről Tapatalk használatával
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Maci » 2014.04.19. 11:47

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni kardinálisokat tartóktól!
Két hete indítottam a nekik szánt akit, amit full RO vízzel töltöttem fel. A leírás szerinti Mineral 8,5-st adagoltam a vízhez, de a TDS alacsony maradt. Most a második vízcserémen vagyok túl, már kevertem az RO vizet 10%-ban csapvízzel, de a TDS így is 50 körül mozog. Azt szeretném megkérdezni, hogy mivel emelhetném a TDS értékét? Van itthon Bee Shrimp Mineral, de nem tudom eldönteni, hogy azzal emelhetem-e a TDS-t? A sok írás áttanulmányozása után úgy 170 körüli értéket kellene elérnem. Az akiban teljesen semleges dekorokat használtam, ezért nem számíthatok arra, hogy ezek emelik a TDS szintjét.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Megragadom az alkalmat és mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!!!
Maci
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.09.09. 20:03

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.04.21. 22:05

Maci írta:Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni kardinálisokat tartóktól!
Két hete indítottam a nekik szánt akit, amit full RO vízzel töltöttem fel. A leírás szerinti Mineral 8,5-st adagoltam a vízhez, de a TDS alacsony maradt. Most a második vízcserémen vagyok túl, már kevertem az RO vizet 10%-ban csapvízzel, de a TDS így is 50 körül mozog. Azt szeretném megkérdezni, hogy mivel emelhetném a TDS értékét? Van itthon Bee Shrimp Mineral, de nem tudom eldönteni, hogy azzal emelhetem-e a TDS-t? A sok írás áttanulmányozása után úgy 170 körüli értéket kellene elérnem. Az akiban teljesen semleges dekorokat használtam, ezért nem számíthatok arra, hogy ezek emelik a TDS szintjét.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
Megragadom az alkalmat és mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!!!


Szia!

Mennyi sót adagoltál a vízhez és milyenek a vízparaméterek a TDS-en kívül? Érdemes annyi sót adagolni, amíg elérsz 7-8 GH és 5 KH értéket, úgy elégnek kell lennie...
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Sulawesi garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron