Sulawesi akvárium

A sulawesi garnélák világa

Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.17. 10:16

Most, hogy lettek újabb akváriumok, úgy döntöttem, hogy ismét belevágok a sulawesi garnélák tartásába.

Az akváriumok bő 40 literesek, talajnak kvarchomokot terveztem, szűrésnek sima szivacsszűrőt, dekorációnak pedig kevés növényt és több kisebb-nagyobb méretű bazaltot. Fa nem kerül bele. Ahogy elnézegetem a felvételeket, hasonló környezetben élnek, remélem ismét működőképes lesz!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.08.17. 11:31

Csak rajta, nagyon várjuk a fejleményeket! Milyen fajokat tervezel?
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.17. 11:37

Keiron írta:Csak rajta, nagyon várjuk a fejleményeket! Milyen fajokat tervezel?


Spinata és dennerli lesz
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.08.17. 11:46

szentgyo írta:
Keiron írta:Csak rajta, nagyon várjuk a fejleményeket! Milyen fajokat tervezel?


Spinata és dennerli lesz

Sok sikert hozzájuk!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.09.26. 22:30

Korábban összegyűjtötted egy topicban a sulawesi garnélákkal kapcsolatos saját és egyéb tapasztalatokat.

Most ezek alapján, illetve gondolom ezekből is kiindulva milyenek lesznek a környezeti feltételek, illetve mi a stratégia velük kapcsolatban?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.26. 22:43

Galagonya írta:Korábban összegyűjtötted egy topicban a sulawesi garnélákkal kapcsolatos saját és egyéb tapasztalatokat.

Most ezek alapján, illetve gondolom ezekből is kiindulva milyenek lesznek a környezeti feltételek, illetve mi a stratégia velük kapcsolatban?


Korábban voltak már sulawesi garnéláim, a kardinálisok szépen szaporodtak is, sajnos más fajjal nem volt ilyen szerencsém. Viszont a kardinálisoknál is csak akkor sikerült "értékelhető" eredményeket elérnem, mikor sikerült tenyésztett állatokhoz hozzájutnom. Így ez volt gyakorlatilag a legfontosabb szempont, mikor ismét elkezdtem gondolkodni hogy ismét belevágjak a sula garnélák tartásába.

Az akvárium olyan, mint korábban is volt - kvarchomok aljzat, lágy, lúgos és meleg víz. Bazalt dekoráció, kevés növény. Az akváriumok több, mint egy hónapja mentek, mielőtt belekerültek a garnélák.

A garnik mr bő egy hete az akváriumban matatnak, elhullást nem láttam, de megszámolni nem nagyon lehet őket, mert elég félénkek, ami viszont örömteli, hogy folyamatosan matatnak, szedegetnek megállás nélkül.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.09.27. 06:45

Reméljük, hogy minden rendben lesz velük és gazdagodunk tapasztalatokkal rajtad keresztül is. Idővel talán többen is be merik majd vállalni és megpróbálkoznak a tartásukkal. Szerintem is nagyon különleges és szép kis garnélák. :)

Melyik paraméter lehet a legkritikusabb az ő esetükben? Ha jól tudom 8-as körüli pH és GH, 27C hőmérséklet kell nekik?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.27. 08:02

Ezt a magas ph-t, lágy vizet hogyan tudod összehozni és mennyire lágy vízben tartod őket?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.09.27. 08:56

Nem tudom, hogy melyik paraméter lehet a legkritikusabb, valószínűleg mindent muszáj az ő igényeikhez igazítani.

Az összes sulawesi garnéla közül a kardinális ami azért a legkönnyebben kezelhető. A spinata-tól tartok egy kicsit, de hát annyira gyönyörű...

Igen, a hőmérséklet 27-28 fok, a PH-t is igyekszem 8 felett tartani.

A lágy víznek a PH jával nem nehéz játszani, kb olyanra állítom be, amire csak szeretném, mivel a sima csapvíz elég lúgos, így egyszerűen egy kevés csapvizet adok hozzá, plusz használom a sula garnélk számára készített sót, ami 8,5 körülre felviszi a PH értéket.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sulawesi akvárium

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.27. 09:03

Megosztanád, hogy pontosan mi ez a só?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Következő

Vissza: Sulawesi garnélák

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron