(tibee) meddő vagy sem??

A Caridina nemzetségről

(tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2011.12.11. 23:14

sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy igaz-e az a Tibee-k terméketlenek (meddők).
Mert ezek a kis szépségek nagy megtetszettek és szeretnék tartani egy csapatot
(na meg szaporítani is ha lehet), de ha tényleg terméketlenek az probléma.
Ezért kérem minden tapasztal garnélást hogy segítsen egy pár jó tanáccsal.
előre is köszönöm a segítséget.
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.12.11. 23:18

Szia,

Nem, nem igaz! Szóval sok sikert a Tibee-khez, nagyon érdekes és izgalmas garnélák lehetnek belőlük, remélem beszámolsz itt is róluk ha lesznek.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.12.12. 00:01

Nálam 1 évig nem szaporodtak, utána elvitte Csilla, nála egyből volt petésedés.....Engem nem szerettek :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: aquadiloj » 2011.12.12. 15:41

köszi szépen most már megnyugodtam és bátran be is szerzek egy csapatot. 8-)
és amint meglesznek teszek fel róluk képeket.
minden egyes akvárium maga az üvegbe zárt csoda
Avatar
aquadiloj
CRS C
 
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2011.11.16. 13:34
Tartózkodási hely: főldes

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.02.20. 07:44

Tibee ugye úgy tenyészthető ,hogy sima Beevel keresztezük a tigrist? CSak az a kérdés ,hogy Hím Beeket kell használni vagy Nőstény Beeket :/ Érdekel engem is ez a kérdés . Szeretnék pár saját TiBee-t alkotni.
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.02.20. 08:22

Dominiks írta:Tibee ugye úgy tenyészthető ,hogy sima Beevel keresztezük a tigrist? CSak az a kérdés ,hogy Hím Beeket kell használni vagy Nőstény Beeket :/ Érdekel engem is ez a kérdés . Szeretnék pár saját TiBee-t alkotni.

Ha külön rakod őket, akkor teljesen mindegy, viszont, ha néhányat beakarsz rakni a másik csapat közé, akkor azok nöstények legyenek.Ha bepetésednek, kitudod venni őket, és igy nem érnek meglepetések.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.02.20. 10:32

Dominiks írta:Tibee ugye úgy tenyészthető ,hogy sima Beevel keresztezük a tigrist? CSak az a kérdés ,hogy Hím Beeket kell használni vagy Nőstény Beeket :/ Érdekel engem is ez a kérdés . Szeretnék pár saját TiBee-t alkotni.


Általában azért nem szokott ennyire egyszerűen menni a dolog - több sikerrel járhatsz, ha pl csak hí crs eket és csak nőstény tigriseket használsz, és érdemesebb nem 1-2 garnélával próbálkozni, sokkal nagyobb az esélye a sikeres petésedésnek, ha minél több garnélát "vonsz be a kísérletbe"
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.02.20. 16:50

szentgyo írta:
Dominiks írta:Tibee ugye úgy tenyészthető ,hogy sima Beevel keresztezük a tigrist? CSak az a kérdés ,hogy Hím Beeket kell használni vagy Nőstény Beeket :/ Érdekel engem is ez a kérdés . Szeretnék pár saját TiBee-t alkotni.


Általában azért nem szokott ennyire egyszerűen menni a dolog - több sikerrel járhatsz, ha pl csak hí crs eket és csak nőstény tigriseket használsz, és érdemesebb nem 1-2 garnélával próbálkozni, sokkal nagyobb az esélye a sikeres petésedésnek, ha minél több garnélát "vonsz be a kísérletbe"


Én az "olcsóbb" megoldást választottam annak idején, pár nőstény tigrist dobtam a CRS akváriumba, majd amikor bepetésedtek, kiszedtem őket...... Érdekesek lettek, sajnos főleg a tigris jelleget örökölték, és nem szaporodtak tovább, pedig volt közöttük pár sima tigris és "selejt" CRS is. Utána csillánál voltak, ahol volt petésedés, de nem tudom lettek-e kicsik.....
Az érdekesebb színkombinációk általában az F2-nél jönnek elő, én addig nem jutottam.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.06. 19:52

Akkor ha jól értem bármilyen Bee félével keresztezhető? Mert nekem úgy látszik csak New Bee -re lenne most lehetőség :/ Csak azért mert Bee -t nem kapok sajnos Szegeden illetve a Bee és a New Bee sokkal szívósabb víz keménység szempontjából mint a CRS vagy CBS..
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: (tibee) meddő vagy sem??

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.02.18. 00:26

Tehát ezek szerint a recept az, hogy fogunk néhány fiú tigrist(kéket, pirosat, feketét) és összerakjuk néhány bee lánnyal(piros, fekete, arany). Lehet vegyesen, vagy érdemesebb csak egy-egy színváltozatot?

Ha lesz szaporulat azt különvesszük és kész a Tibee alapállományunk. Ezt nevezzük F1-nek? Vagy majd az ő első szaporulatukat?

Ezután türelmesen várunk és minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy nekik is legyen szaporulatuk amit sikeresen fel is tudunk nevelni....

Lehetséges bizonyos színvariációkat (fenotípust) stabilizálni vagy gyakorlatilag minden példány egyedinek tekinthető?
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Következő

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron