Nickwaren Amano projekt

A Caridina nemzetségről

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.11.23. 09:54

szuper!

kitartás, és egy kalappal!

nagyon tetszik az algás akvárium... hogy algásítottad be?
(szerk: visszaolvastam és már tudom... :D)
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.11.24. 20:13

Szívesen adok az algából, van bőven.:D

Ma már kaptak enni egy kis Sera Spirulin-át, kb 50 ml vízben feloldottam egy tablettát ("Rázva, nem keverve" J.B.) és 2x2,5 ml-nyit beadagoltam nekik. Mellé kaptak még 2 csepp Liquizell-t is. Továbbra se tudom a létszámot, világítás hatására van pár amelyik úszkál, eddig így továbbra is max 10 darabot számoltam, a többi viszont mintha tojna a szakirodalomra és ha véletlenül egy bubi által kilökődnek az algából, hát gőzerővel mennek vissza. A teljes tanácstalanság szélén állok, azt hiszem a jövőhét eleje és végén kapom meg a választ a természettől, mert akkor lesz a 7. és a 14. nap is.

Az alga szépen fotoszintetizál, csak úgy nyomja a buborékot, most már csak azt tudnám, hogy a szivacs szűrő mitől fotoszintetizál, mert tegnap estére az is tele lett buborékkal. :P
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.11.25. 04:05

Egy kis hajnali update:

A 10 l-esben az anya elkezdte elereszteni a petéket, nem sima lelökés, mert a peték élnek és mozognak. Az érdekesség az, hogy 8.án petésedett be vedlés után, most meg 25.-e van, éppen csak megvan a 3 hét. Este munka után le kell szívnom őket és átrakni a sós vízbe. Remélem a 160 l-esben lévő anya nem kezdte még elengedni a piciket, mert akkor azokkal csak a halak laknak jól. :roll:
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.11.26. 15:52

Tegnap este a maradék lárvát is átraktam a sós vízbe. Amit látok azt olyan 100 db-ra saccolom. Nehéz őket számon tartani, mert egy részük úszik a másik részük meg az aljzatban bogarászik. Az első eresztés valószínűleg sikertelen volt, mert nem igazán látok nagyobb példányokat vagy csak ennyire elvesznek a tömegben. Ma kaptak 10 csepp Liquizell-t, de ezt most egy kicsit szüneteltetem, mert kezd érettnek tűnni a víz.

Az anya tényleg rekord időt döntött a lárvákkal, 18 nap alatt hordta ki őket. Délután amikor kivettem a levedlett páncélt (reggel dobta még le, szinte közvetlen az eleresztés után) még találtam benne pete csomagot ezért ezt leválasztottam és betettem a nevelő akváriumban lévő szűrő tetejére, ahol jobban éri az áramlat.

A lárvák leszívása azt hittem egyszerűbb. :lol: Egy levegőztető csövet használtam hozzá, ami igaz nem 8 mm-es, de hogy 1-2 lárva milyen menekülést lecsapott, hát azon meglepődtem, szinte lesből kellett lecsapni rájuk. :twisted:
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.11.26. 16:57

Csináltam róluk egy rövid videót, elnézést a minőségért, de sajna ettől jobb nem jön össze:
http://youtu.be/pWNpc84dRVc?hd=1
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.11.28. 18:41

Lehet, hogy teljesen hülye ötlet, de egy próbát megér... Tengeri halaknál elôfordul, hogy lárvaállapotban ha oldalról is kapnak fényt összezavarodnak, megvakulnak, stb. Lehet h érdemes az aki oldalát körbepapírozni.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.11.28. 19:56

Köszi a tippet/ ;)

Oldal irányú fényt nem kapnak, egyik oldalt fal van + alga, másik oldalon az anyaóvó + alga, háttérben az 54 literes akvárium, de abból nem sok fény szűrődik át + alga és egy helyen ahol belátok ott csak egy csíkban nincs alga. :D

Egyébként fantasztikus dolog nézegetni őket, ahogy lebegnek az áramlatban. Meg van egy pár pici, ami az aljzatot adó algán pattog, olyanok, mint gyerekek a játszótéren. Látok köztük már méretbeli különbséget, lehet, hogy a másodjára berakott lárvák kiszorították alulról az alsókat és ez adja ezt a különbséget. Közben rájöttem, hogy a lárvák egy része a sötétebb részen úszkál, így most már biztosabban merem mondani, hogy 100 lárva biztos úszkál bent.

Tegnap a harmadik anyámat is sikerült elkülöníteni, ő nem tűnik olyan gyorsnak, mint a második, szerintem nála még olyan 2 hét kell a lárvaeresztéshez, így betartva a 4 hetet.
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.12.03. 14:39

Nem tudja valaki, hogy az egysejtű algák elszaporodása árt-e a lárváknak, vagy jó fajta tápanyag forrásnak felelnek meg, mert akkor csak ez maradna nekik.
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.12.11. 10:12

Eddig nem vagyok túl szerencsés. Volt egy elég komoly vízzavarodásom, hiába csináltam vízcserét vagy bármit, szinte már be se lehetett látni az akváriumba. Valamint úgy néz ki, hogy a Dupla Marine só nem megfelelő a lárváknak, így át kellesz állnom a Sera-ra, amit a legtöbben használnak.

Az élő lárvák számáról fogalmam sincs, tegnap este egyszerre max megint csak 10 db-ot tudtam megszámolni ami úszott. A furcsa az volt, hogy mindenféle méretből láttam, volt olyan is, aminek a szakirodalom szerint már nem is szabadna lenni, hiszen most vannak a 22./17. napnál.

Egyelőre újra van két terhes anyám, peteeresztésig be kellesz szereznem az új sót.
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Re: Nickwaren Amano projekt

HozzászólásSzerző: nickwaren » 2011.12.22. 19:27

Sajnos, egyelőre sikertelen az Amano tenyésztésem, nem maradt meg lárvám.:( Ami még bosszantó, hogy 3 anyám újra petés lett, de szépen lassan egymás után ledobálták a petéket. Úgy tűnik módszert kell váltanom, ezentúl kb. az utolsó pillanatban kell kivennem az anyákat és valószínű emelnem kell a víz sótartalmát, mivel most 27 g/l-nyi volt. Ezt arra alapozom, hogy megtudtam, az AD-ban, ahonnan a garnélák származnak, hazai tenyésztést árulnak. Mivel a neten olvasottak alapján itthon a legtöbben a 33 vagy 17 gramos módszerrel tenyésztik őket, így most majd a nagyobb sótartalom felé tolom el az irányt. A sós akváriumot az újraindításig sórákok kapták meg, legyen egy kis finomság a halaknak is, meg azt mondják az ő nevelésük is jó gyakorlat.

Egy kis videó róluk: http://www.youtube.com/watch?v=bft60bGnHfA&feature=youtu.be
nickwaren
Yellow fire
 
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.07.21. 23:10

Előző

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron