Gordiusz: Amano garnéla

A Caridina nemzetségről

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.17. 11:43

Öt napja három petés nőstény grasszál a kis tenyész akiban. Szerencsére nem dobták le a petéket az áttelepítéskor, pedig nem frissen vannak bepetésedve. Ami viszont érdekes, hogy az átrakás utáni napon láttam úszkálni pár kis lárvát. Azt gondoltam, hogy hamarosan elengedi valamelyik a lárvákat - a múltkor is kb. három napra az első lárvák megjelenése után következett be a teljes bagázs elengedése - de nem történt meg. Egyelőre mindegyik szépen hizlalgatja a babáit. Aljzatot most minden esetre kihagytam a múltkori rossz tapasztalatokból okulva.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.18. 09:49

Szaporodnak a kis "léghajósok", ma reggel kb. húszat számoltam. Ez még mindig nem az igazi. Nem tudom, miért van, hogy néha ennyire részletekben fejlődnek ki a picik. Van valaki, aki esetleg tudja, hogy mi az oka az elhúzódó kelésnek?
Tegnap este szinte felkínálta magát kifogásra az egyik hatalmas, mindenórás Amanom a diszkoszosban. Próba cseresznye alapon kifogtam. Ha nem szedem ki, akkor mindenképpen végük a lárváknak - ha kiszedem, esetleg ledobja a petéket a mama, ilyenkor már nagyon benne van a pakliban. Különösen, hogy elég jelentős különbség van a két aki vize közt (ph és hőmérséklet). Kb. egy liter vizet leszívtam a nagy akiból és dobtam bele pár kisebb microsoriumot, ebbe raktam bele az anyukát. Letakartam, hogy majdnem sötétben legyen és a kis aki vizéből három óra alatt annyi vizet csepegtettem a vödörbe, hogy kb. félig lett. Kifogtam a kismamát és beraktam a kis akiba, ahol félhomályt biztosítottam neki. Úgy látszik, így elég kíméletes volt az áttelepítés, mert nem vadult be, nem úszkált össze-vissza, a peték is a helyükön maradtak és hamarosan jó étvággyal eszegetni kezdett.
Valamelyik A-Manó-Mama csak hajlandó lesz nekem egy csinos kis csapatot útnak indítani... ;)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.18. 10:51

Killer81 kollégának is elhúzódott a peteelengedés... Ő se jött rá hogy mi lehet a baj...

Remélem a várandós mamák mostmár összeszedik magukat...
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.18. 11:13

Én is remélem, mostmár valóságos kismamaklub van. Remélem jól meg tudják egymás közt beszélni a lárvanevelés minden csínját-bínját! :P
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.02.18. 19:55

gordiusz írta:Én is remélem, mostmár valóságos kismamaklub van. Remélem jól meg tudják egymás közt beszélni a lárvanevelés minden csínját-bínját! :P

Szerintem dugd be a fejedet a vízbe, és hallgasd ki őket. Hátha elmondják a tutit. 8-)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.19. 09:58

Jaja, gondoltam már én is rá, csak nagy a fejem, túl sok vizet szorítana ki. :mrgreen:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.21. 09:43

A helyzet a lárvák számát tekintve nagyjából változatlan. Továbbra is húsz-harminc lárva lézeng az akiban. Néhány ledobott petét is találtam és az egyik kisebb nőstényről az összes pete eltűnt. Ma reggelre le is vedlett. Egyelőre nem veszem ki, nem akarok "kotorászással" alkalmatlankodni, nehogy valamelyik ijedtében ledobja a petéket. Előbb vagy utóbb csak lesz egy "rendes" eresztés is!
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.22. 21:46

Amano garnéláim egy része.
Petés nőstény:
Kép
Két szerelmes pár, egy mohára jár...
Kép
Röpgyűlés a diszkoszosban.
Kép
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.28. 10:10

Tegnap reggelre az egyik kis nőstény elengedett vagy 80-100 db lárvát, és sajnos egy csomó petét ledobott - gondolom nem voltak életképesek. :cry: Gondolkodtam, hogy mi legyen, végül úgy határoztam, hogy nem kísérletezek velük. Egyrészt ez még mindig kevés, másrészt mivel sok ledobott pete volt, valószínűleg ők sem fejlődhettek ki annyira tökéletesen, így nincs esély a felnevelésükre.
Reggelre le is vedlett az anya, ha előjön majd kifogom.
Várok tovább, még van két petés anyuka, az egyik a tíz napja átrakott hatalmas nőstény, aki annyira tele van petékkel, hogy már akkor azt hittem, hogy szinte mindenórás. Hátha neki jobban sikerül majd - a lárvák szeme már jól látszik.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gordiusz: Amano garnéla

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.12. 13:45

Sajnos még mindíg nem történt semmi érdemleges. Kapnak még két hetet, és ha addig se lesz valamire való szaporulat, akkor feladom. Kezdem megunnni a "mocsarat" az íróasztalomon. :( (nem szó szerint kell érteni a mocsarat, mert a víz kristálytiszta, csak az aki két oldala jó algás) Inkább berendezem CRS-eknek. Úgyhogy hajrá Amanok, vegyétek ezt fenyegetésnek, ketyeg az óra! :twisted:
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron