Killer81: Amano garnéla howto

A Caridina nemzetségről

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.01.30. 11:19

Üdv.
Pont ez jutott nekem is eszembe. Egy levegő csapot teszek a kis csőre, amivel visszatöltöm a friss vizet és úgy állítom, hogy lassan csorogjon vissza.
A világítás úgy van, hogy 37 literre 2db 18W-os fénycső van fölötte és csak az egyik megy.
És ugye megosztott az akvárium 7L / 30L arányban. A 7-es részében van az anya, a 30-asban pedig az ivarérett fiúk valamint majd a fiatalok lesznek.
Annyit esetleg tudok még tenni, hogy 1-2 papírlappal letakarom azt a felét, hogy kevesebb fény érje az anyát nap közben és
csak olyankor világítok, ha a lárvákat keresem.
Köszönöm a tippet és a biztatást.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.01.31. 10:14

Kezd kissé nevetséges lenni ez az egész.
Miért nekem kell kifogni az egyetlen Amano leányzót, aki
nem olvasta el mikortól meddig illik a lárváit "megérlelni". :lol:
Szinte mindenhol 3-4 hetet olvasok.
Ez meg 14 naposan már életképes lárvákat kezd eregetni és 31 naposan
még mindig több száz petét hordoz az úszólábain.
Nem terméketlenek, mert tegnap néhány másodpercig meg tudtam nézni nagyítóval míg evett és
vannak a lárváknak szemeik. Vagy ennyire elhúzódik a folyamat vagy elpusztultak a peték
csak az anya még nem takarította ki őket. Ha az utóbbi bizonyosodik be, akkor azt a 30-35
lárvát nevelgethetem, amit áttettem már. Vicc. :cry:
És még mindig nem "khaki" színűek.
Jah, ha már itt tartunk. Szinek...

Ilyen színűek mikor az anya úszólábai közé kerülnek:
Kép

ilyenek mikor fejlődnek:
Kép

és ilyenek mikor közel a kikelés:
Kép

2011.01.31. (8. nap) Tegnap reggel és este 7-7 csepp Liquizell, ahogyan már írtam.
Tegnap dél körül bekészítettem mára egy vödörbe 7.5 liter pihent vizet és elkevertem benne 7.5 x 33g tengeri sót.
Este lecserélem. A szokásos módon egy levegőcső végére teszek egy porlasztókövet és azon át szívom le a régit.
Előtte ezért egy fűtővel 25 fokra melegítem.
Ez már bevált. Az új vizet most ne zúdítom bele, ahogy korábban.
Nem a lárvák miatt, hanem hogy ne kavarjam föl az aljzaton leülepedett limlomokat.
Fölteszem az aksi mellett lévő szekrény tetejére a vödröt és szintén egy levegő csövön egy kis
csappal lassítva fogom visszapótolni. 2 ruhacsipesz a helyén tartja majd a csöveket. 8-)
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.02.01. 22:09

2011.02.01. (9. nap) Este 6 csepp Liquizell. Az anya stagnál. A sós aksiban a lárvák élnek és virulnak. Pocsolya szagnak nyoma sincs.
Ha másra nem is lesz jó a dolog, legalább kiderül heti 25% vízcsere beválik e. De mint tudjuk a bajok nem ilyenkor vannak.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.01. 22:51

Szia Killer!
Hogy ez a porlasztóköves leszívás mekkora egy nagy ötlet! Én meg barkácsoltam mint az őrült, pedig milyen kézenfekvő a megoldás!
Örülök, hogy az a pár kis bébi jól van. Ennyi kis garnuszlárvának nem sok ennyi kaja? És mit csinálsz, ha a mami végre rendesen lebabádzik? Beteszed a nagytesók közé, vagy beállítasz egy másik nevelő akit? Ez nagyon érdekelne!
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.02.02. 20:13

Szia.
A porlasztókő abból az apropóból jutott eszembe, hogy szerencsétlen egyszer kétszer folyt már vissza rajta keresztül a víz a konyha kövére, mikor lehúztam a kompresszorról és elfeledkeztem róla.
Szépen szétoszlik a felületén a szívó hatás és filléres dolog, ráadásul hibátlanul működik visszafelé is.
Ha születik még a héten lárva, akkor hozzáteszem a többihez természetesen. 8-)
Bár már nem bízok a folytatás sikerében.
Viszont vásároltam ma 2 majdnem kifejlett nőstényt. Ők lesznek az erősítés. :)
Igaz, hogy csak 30-40 lárva gyűlt össze, de lárva korukban minimális a fogyasztásuk, ha 500-an vannak akkor is.
Nem azért kell időről időre etetni mert megeszik, hanem mert leülepszik és összeszedi a szűrő. Nincs amit kifogdossanak a lárvák a vízből.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.03. 18:07

Jaja, mondjuk nálam egyáltalán nincs szűrő. A felszálló bubik meg csinálnak akkora áramlást, hogy nem tapasztaltam gyors ülepedést. Én addig nem adok nekik új adagot, amíg nagyítóval megnézve látom a vízben kavargó kis szemcséket.
Megnéztem azt a szűrőt, amit Te is használsz. Elhiszem, hogy ez a fajta rendszer nem nyüzgeti a lárvákat. Annyira minimális a szívó hatás, hogy szerintem is vidáman lepattannak róla. A következő alkalommal lehet hogy én is kipróbálom. Még azon tűnődök, hogy vajon kell-e egyáltalán a szűrés, vagy csak az eleséget szűrném ki? Ez még számomra nyitott kérdés, várom a Te tapasztalataidat.
Hajrá, és sok sikert az új leányzókhoz!
A bébik fejlődéséről meg kíváncsian várom az újabb infókat.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.02.05. 10:15

2011.02.05. (13. nap) Ezúttal is okosabb lettem valamivel.
Először is a petés nősténynek úgy tűnik 7 literen nem sikerült "megérlelnie" csak a petéi töredékét.
Nem biztos, hogy a literekkel van a gond. Lehet csak nem volt szerencsém. Ma még találtam 2 lárvát mellette, de a lábai
közt már csak elenyésző mennyiség maradt. :cry:
A lárvásban is történik valami. A 30-40 egyedből úgy 6-8-at látok úszni, bár nem forgolódnak és tiszta a víz. Nincs szaga.
Ami még érdekesebb, hogy látok az aljzaton elég sokat, amelyek látszólag nem oldalra dűlve fekszenek, hanem mintha a talpukon állnának.
Az üveget megkocogtatva mintha mocorognának is. Akárhogy is...ennyi idősen (13.nap) még nem kéne így lenniük.
Lehet némi esélye annak is, hogy most alakulnak át és ez így történik, nem pedig úszva. Logikus is lenne.
Na mindegy. Sok reményt nem fűzök ehhez sem. Nem adom föl.
Hazahoztam egy 16L-es aksit és legközelebb ebben lesz a petés anya.
A felnőttek tárolására pedig vásárolok egy 54L-est.
Tegnap este 7, ma reggel 7 és ma este 6 csepp Liquizell.
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: Killer81 » 2011.02.09. 23:08

2011.02.09. (17. nap) Mondjam hogy kudarc ? Mondom... :(
Az anya levedlett. További lárva kelés OFF.
A lárvás aksiban látok még tántorogni 2-3db 17. napos kicsit. A többiek masszívan mozdulatlanul a fenéken.
A víz kristály tiszta és szagtalan. Az üveg izomból algás. Főleg az alja.
Kicsit kísértetiesen hasonlít ez az előző próbálkozáshoz. Szinte ugyanakkor pusztultak el, mint a múltkoriak.
Arra tudok gondolni, hogy a fejlődésük egy bizonyos fokán valami okból nem jutnak túl.
Tippeim: rossz a sóm, rossz a csapvizem
Ha lesz legközelebb, akkor más fajta sót veszek és kizárólag ozmó vizet használok...
Killer81
Hinomaru
 
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.12.19. 19:09

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2011.02.09. 23:21

sajnálom... pedig nagyon drukkoltam!

Só mennyiségen fogsz változtatni?

Az anya peteelengedési problémáját nem értem... talán neki se tetszett valami a vízben. talán túl hamar került a magányos medencébe
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Killer81: Amano garnéla howto

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.02.10. 11:44

Hi Killer!
Sajnálom, ha ismét hiábavalóak voltak az erőfeszítéseid. Remélem, hogy legközelebb több sikerrel jársz. Ahogy látom, Te sem az a fajta vagy, aki könnyen feladja. Hogy az ember mit rontott el, azon érdemes elgondolkodni, de az is lehet hogy semmit, az Amanokkal tényleg nem könnyű. Ha a startnál nem száz százalékkal indulnak a bébik, akkor hiába teszel meg mindent, el fognak pusztulni még optimális körülmények közt is.
Az anyukának lehet, hogy tényleg kevés az a hét lityi. Nem gondoltál még arra, hogy a tenyészmedencébe rakod ki, és miután lebabádzott akkor kihalászod és felsózod a picik vizét? Egyébként még csak annyit, hogy elképzelhetőnek tartom, hogy már a megtermékenyítéskor sem stimmelt minden, így a petéknek csak egy részéből fejlődött ki lárva, a többi, terméketlen petét meg persze hogy idővel ledobja a nőstény.
Valószínűleg sajnos nálam is bedöglik a project, terveim szerint kirakok három-négy petés nőstényt, aztán amelyiknek sikerül először egy szép csapatot elengedni, az a nyerő. Egyrészt nagyra értékelik a társaságot, másrészt ha az áttelepítés miatt lesz aki ledobja a petéket akkor is jobb eséllyel indul így az új kísérlet.
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég