Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

A Caridina nemzetségről

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: FLINT » 2011.01.14. 00:20

Sziasztok!

Nekem sűrűn be szoktak petésedni, de még nem próbáltam tenyészteni. Most fellelkesültem és az amano keltető amúgyis kéznél van, megpróbálom, max csak tapasztalatot nyerek.
Nekem a CRS után a kedvenc garni fajom a pinokkió, nagyon jófejek a "kocsányon lógó" szemükkel. :D meg avval hogy a vizek kolibriei a helyben úszva lakmározást tekintve :)
FLINT
Red cherry
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:01
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.14. 11:02

Hajrá!! Majd számolj be mindenről, ha belefogsz! Kíváncsi vagyok, beválik e a recept.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: FLINT » 2011.01.14. 23:19

spuc írta:Hajrá!! Majd számolj be mindenről, ha belefogsz! Kíváncsi vagyok, beválik e a recept.


mindenképp. Sztm 1-2 hét és vmelyik bepetésedik. Planktont honnan lehet beszerezni?
FLINT
Red cherry
 
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.26. 22:01
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.15. 01:11

Szerintem ahol foglalkoznak tengeris akváriumokkal, ott van plankton is. A Serának is van valamilyen planktonos cucca, asszem a coraliquid, csak elég drága (~3000 Ft) Nálunk a halasnál lehet 500ért fitoplanktont kapni...
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: Pirx » 2011.02.10. 15:03

szia spuc!
írtad, hogy a nemek megkülönböztetésére a nyerget tartod a legalkalmasabbnak;
ne haragudj, ha nagyon láma vagyok: a nyereg MEGLÉTE melyik nemet jelzi?
lakik nálam egy ilyen kis állat, nagyon bírom, szeretnék neki egy társat (bár szaporítani nem hiszem, hogy tudnám, de ugye párosan szép...)
az érdekes még, amit a nyugodt vízről írtál: nálam egy AquaEl Fan Mikro biztosítja a szűrést&szellőzést, a Cap Lopez fogasponty-pár, akik még a medence lakói, igénylik az áramlást és az oxigént; amit írni akartam, hogy a pinokkió nagyon gyakran direkt kekeckedik az áramlással, odalebeg a porlasztófejhez, és az áramlás szélén szörfözik, aztán elkapja az áramlás, megy egy kört az akiban, és újra visszatér...:)
üdv,
Pirx
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.02.10. 15:43

Pirx írta:ne haragudj, ha nagyon láma vagyok: a nyereg MEGLÉTE melyik nemet jelzi?


Ha van "nyereg", akkor egyértelmű, hogy nőstény, de ha nincs, az nem jelenti azt, hogy biztosan hím.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.02.10. 16:51

írtad, hogy a nemek megkülönböztetésére a nyerget tartod a legalkalmasabbnak;
ne haragudj, ha nagyon láma vagyok: a nyereg MEGLÉTE melyik nemet jelzi?
lakik nálam egy ilyen kis állat, nagyon bírom, szeretnék neki egy társat (bár szaporítani nem hiszem, hogy tudnám, de ugye párosan szép...)
az érdekes még, amit a nyugodt vízről írtál: nálam egy AquaEl Fan Mikro biztosítja a szűrést&szellőzést, a Cap Lopez fogasponty-pár, akik még a medence lakói, igénylik az áramlást és az oxigént; amit írni akartam, hogy a pinokkió nagyon gyakran direkt kekeckedik az áramlással, odalebeg a porlasztófejhez, és az áramlás szélén szörfözik, aztán elkapja az áramlás, megy egy kört az akiban, és újra visszatér...

Igen, ahogy Szentgyo is írta, a nősténynek van nyerge. Amit a nyugodt vízről írtam, azt a saját megfigyelésemre alapoztam. Nálam, ha nagyobb áramlás volt, egyből elbújtak. De most, hogy mondod, lehet, hogy csak a változás miatt. Köszi a hozzászólást.
Amúgy még egy érdekességet vettem észre, nem tudom mennyire releváns, de nálam 20-30l-ben 4-nél több pinokkió egyszerűen képtelen hosszabb távon megmaradni. Mindig veszek még 2-3 újat, de hetek múlva mindig csak négy marad. Na ez hogy lehet?
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: Pirx » 2011.02.10. 21:52

köszönöm, akkor nálam egy kiscsaj lakik:)
viszont fiút találni hozzá akkor nem lesz könnyű, mert ezek szerint a nyereg hiánya semmit sem jelent...:/
no, nem mintha tudnám őket szaporítani brakvízben, de gondolom, egy lány mellé egy fiú passzol társnak...
kétféle nap van: amikor bogár vagy, meg amikor szélvédő...
Pirx
CRS C
 
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.02.10. 14:57

Pinokkiógarnéla - Szökés megelőzése

HozzászólásSzerző: pstefan » 2012.06.23. 23:41

Sziasztok!

Csütörtökön a GA-ban nagy meglepetésemre voltak Pinokkió garnélák, és már nagyon régóta szeretnék ilyen jószágokat, mert szerintem hihetetlen arcok. :mrgreen: :geek: :lol:
Gyorsan vettem is belőlük 10-et, de már csak 9 van, mert az egyik ma hajnalban felfedezőútra indult... :( A GreenAkvában is átmásztak a szomszédos akváriumokba, Viktor szólt is, hogy az első 2 hétben mászkálhatnak, de aki utána megmarad az meg is marad. A kérdésem az lenne, hogy miként lehet őket röghöz kötni, elvenni a kedvüket a felfedezéstől? Pont egy hete cseréltem le a világításom zártról nyitottra, így sokkal könnyebb a dolguk, mint egy hete lett volna... :D (Jelenleg kilyuggatott folpackfólia van az akváriumon, honlap lehet, hogy valami szúnyoghálós megoldást összerakok... :) )
Gondoltam arra is, hogy este jól bekajáltatom őket, hátha este nem lesz kedvük / nem tudnak mászkálni... :)
Este a világítás kikapcsolása után még 4-5 órát a szobában vagyok, lámpa / TV gyakran világít, nem tudom, hogy ez a fény, mozgás stresszelheti-e őket? Amíg van fény gyakran rohangálnak, úszkálnak a világos üveg mellett fel-alá. Próbáljam meg a világítást úgy időzíteni, hogy amíg a szobában vagyok világos is legyen, ne legyenek megzavarva? (Mondjuk hajnalban a kiugrás 4 és 7 közt volt, amikor senki sem volt az akvárium könyékén.)
Jah igen, a vízparaméterek jónak mondhatóak, semmi sem utalna a menekülésre. Most tényleg csak a felfedezés lehet a háttérben (főleg, hogy láttam, mit műveltek a GA-ban... :D )

Vagy ne izguljak, úgysincs semmi best practice a témában, aki el akar szökni, az úgyis megtalálja a módját, aki maradni akar, az meg úgyis marad... :)
pstefan
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.06.07. 15:34

Re: Caridina gracilirostris - Pinokkiógarnéla

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.06.25. 17:50

Annyit nem tudsz nekik enni adni, hogy ne mozogjanak. Jó vízparaméterek, kisebb áramlás, kevés mászófelület, alacsonyabb vìzszint - ezekkel tudod csökkenteni a kockázatot.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

ElőzőKövetkező

Vissza: Caridina

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég